forum.optyczne.pl

Lampy b³yskowe i o¶wietlenie - Wyzwalanie lampy Quadralite Stroboss 36/Godox TT350 b³yskiem

Jazzu - Wto 26 Gru, 2017
Temat postu: Wyzwalanie lampy Quadralite Stroboss 36/Godox TT350 b³yskiem
Ze wzglêdu na to, ¿e nie mam kompletnie do¶wiadczenia z lampami b³yskowymi to mam do Was g³upie pytanie. Czy lampê Quadralite Stroboss 36 (Godox TT350) mo¿na wyzwoliæ b³yskiem z wbudowanej lampy Panasonic GX7 czy potrzebny jest tutaj wyzwalacz Quadralite Navigator X? :oops:



komor - Wto 26 Gru, 2017

A dosta³e¶ jak±¶ instrukcjê obs³ugi z t± lamp±? Jest tam co¶ o trybie slave? W specyfikacji na stronie http://quadralite.pl/stro...ite-stroboss-36 jest napisane:
Cytat:
mo¿liwo¶æ wyzwalania b³ysku za pomoc± fotoceli

Sprawd¼ tylko, czy mo¿na prze³±czaæ wyzwalanie b³yskiem na pierwszy i drugi b³ysk, ewentualnie czy lampê wbudowan± w Twój aparat mo¿na prze³±czyæ w tryb manualny, tak ¿eby b³yska³a tylko raz.

Jazzu - Czw 28 Gru, 2017

Napisa³em do wsparcia Quadralite, które bardzo szybko odpisa³o i niestety nie mo¿na aktywowaæ tej lampy b³yskiem z wbudowanej lampy.
komor - Pi± 29 Gru, 2017

To czemu w specyfikacji jest taka informacja, ¿e mo¿na? Sprawdzisz, co na to instrukcja obs³ugi?
Jazzu - Pi± 05 Sty, 2018

"Troszkê" wsparcie techniczne Quadralite wprowadzi³o mnie w b³±d lub ja ¼le sformu³owa³em pytanie bo uda³o mi siê wyzwoliæ lampê b³yskiem z wbudowanego flasha. W aparacie Panasonic GX7 w ustawieniach lampy wystarczy w³±czyæ komunikacjê bezprzewodow± (Menu/Set -> Nagr. -> Lampa b³yskowa -> Bezprzewodowy -> On) a lampê Stroboss przestawiæ w tryb manualny i ustawiæ fotocelê na S1 lub S2. Obiekt nie zawsze jest do¶wietlony mam wra¿enie, ¿e lampa strzela za pó¼no ale to zapewne kwestia mojej niewiedzy i braku umiejêtno¶ci a nie ograniczeñ sprzêtu :razz:
komor - Sob 06 Sty, 2018

Jazzu, skoro mamy ju¿ pewno¶æ, ¿e na lampie masz tryb slave z ustawieniami S1/S2, to zamiast w³±czaæ w aparacie komunikacjê bezprzewodow±, w³±cz tryb manualny (zak³adam, ¿e da siê – sprawd¼). Wtedy lampa powinna b³yskaæ za ka¿dym razem odpowiednio.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group