forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Jaki bezlusterkowiec do 2.5 tys. dla amatora?

kizior - Czw 04 Sty, 2018
Temat postu: Jaki bezlusterkowiec do 2.5 tys. dla amatora?
Witam serdecznie,

potrzebuje aparatu do robienia zdjęć rodzinnych oraz podróży wakacyjnych. Niedługo rodzina się powiększy, tak więc i do robienia zdjęć dzieci. Zależy mi głownie na dobrych zdjęciach. (fajnie by było jak by filmy tez nagrywał w miarę przyzwoicie)

od dłuższego czasu czytam wasze posty dotyczące lustrzanek, kompaktów i mózg zlasowany. Na początku wybrałem lustrzankę Nikon D3300 z obiektywem 18-105. Wydaje mi się najbardziej optymalny. Teraz na święta (zestaw) był w dobrej cenie, niestety po świętach jest to aparat widmo. (wykupiony zestaw) Następnie na oku miałem Nikona d5300 z takim samym obiektywem jak wyżej. Brałem pod uwagę tą firmę ze względu na dużą ilość pozytywnych komentarzy jak i promocyjną cenę.
Ostatecznie zdecydowałem się na bezlusterkowca z wymienną optyką. Przemówiły do mnie opinie doświadczonych użytkowników. Zależy mi na aparacie do 2tys max 2.5tys. Musi to być aparat nowy. Z czasem chciałbym dokupić obiektyw "rybie oko" do robienia wspólnych zdjęć.

Jest to mój pierwszy post z racji tego, że mam mętlik w głowie. Proszę o doradztwo jakie aparaty mam brać pod uwagę w tym budżecie?

[ Dodano: Pią 05 Sty, 2018 14:00 ]
Proszę o podpowiedź co wybrać. Zależy mi na czasie. Wiem, że temat poruszany milion razy. Z góry dziękuję.

boa ksztusiciel - Sob 17 Mar, 2018

Jedynym sensownym bezlusterkowcem do 2,5 tysiąca, to jest chyba Sony A6000. Samo body kosztuje akurat tyle. Tylko trzeba pamiętać jeszcze o obiektywie. Chyba najlepszym rozwiązaniem byłaby Sigma 18-35mm f1.8 ale kosztuje ok. 3 tysięcy lub z tańszych stałek np. Sigma C 30mm f1.4 (1,6 tyś.) lub szerszy kąt sigma C 16mm f1.4 (1,8 tyś.)

tutaj zalinkowany przykład sony a6000 + sigma 16mm
LINK

PDamian - Sob 17 Mar, 2018

kizior, https://www.skapiec.pl/sz...isie/fuji+x+a5+
doominiqs - Wto 05 Cze, 2018

A co z Lumix em G7? Który będzie robił lepsze zdjęcia? Zdjęcia robione A6000 w testach na tym portalu wypadają słabo moim zdaniem..
Jar - Czw 07 Cze, 2018

kizior, na absolutnej granicy Twego budżetu powinien jeszcze być Olympus OM-DE-M10 II, z jakimś kitowym obiektywem. Z czasem dokupisz do tego jasną stałkę i telezoom. Da się tu wybrać tanie szkła, np. 14/2.5, 25/1.7, 40-150/4.0-5.6.
Minusem jest nieco mniejsza matryca niż w Sony, za to docelowy zestaw który stopniowo skompletujesz będzie nieco lżejszy od innych, co może być wygodniejsze na wakacjach.
Pozdrawiam
-J.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group