forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Jaki aparat wybrać? Pomocy :)

kizior - Pią 05 Sty, 2018
Temat postu: Jaki aparat wybrać? Pomocy :)
Witam serdecznie,

potrzebuje aparatu do robienia zdjęć rodzinnych oraz podróży wakacyjnych. Niedługo rodzina się powiększy, tak więc i do robienia zdjęć dzieci. Zależy mi głownie na dobrych zdjęciach. (fajnie by było jak by filmy tez nagrywał w miarę przyzwoicie)

od dłuższego czasu czytam wasze posty dotyczące lustrzanek, kompaktów i mózg zlasowany. Na początku wybrałem lustrzankę Nikon D3300 z obiektywem 18-105. Wydaje mi się najbardziej optymalny. Teraz na święta (zestaw) był w dobrej cenie, niestety po świętach jest to aparat widmo. (wykupiony zestaw) Następnie na oku miałem Nikona d5300 z takim samym obiektywem jak wyżej. Brałem pod uwagę tą firmę ze względu na dużą ilość pozytywnych komentarzy jak i promocyjną cenę.
Ostatecznie zdecydowałem się na bezlusterkowca z wymienną optyką. Przemówiły do mnie opinie doświadczonych użytkowników. Zależy mi na aparacie do 2tys max 2.5tys. Musi to być aparat nowy. Z czasem chciałbym dokupić obiektyw "rybie oko" do robienia wspólnych zdjęć.

Jest to mój pierwszy post z racji tego, że mam mętlik w głowie. Proszę o doradztwo jakie aparaty mam brać pod uwagę w tym budżecie?

PDamian - Pią 05 Sty, 2018

Z wizjerem: Sony A6000, Panasonic GX80 (niestety do zestawu z obiektywem 12-60mm musiałbyś dołożyć -ale warto https://www.ceneo.pl/48112825 )
Bez wizjera: Panasonic GX800, Canon EOS M100


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group