forum.optyczne.pl

Lampy błyskowe i oświetlenie - Problem z wyzwalaniem lampy pulse300

dexdorma310878 - Nie 07 Sty, 2018
Temat postu: Problem z wyzwalaniem lampy pulse300
Cześć, jaki jest czas synchronizacji, by każda fotka była naświetlona
Pentaxk3II na sankach 605n przy lampie odbiornik i podpięty jabłkiem Ls-pc635

1/180, też działa ale nawet przy 1/125 jest czasami problem

Czy to normalne

komor - Nie 07 Sty, 2018

Nie mam lamp Pulse, mam Move, które wyzwalam odbiornikiem Navigator, ale często mam też jednocześnie wpięty też nadajnik YN605, którym wyzwalam dodatkowo lampy YN560/660. Bez problemu używam czasu 1/160 s na Canonie 6D, nigdy nie mam problemów z synchro. Niestety biedny 6D krócej niż 1/160 nie wyciąga, ale na tej granicznej radzi sobie dobrze.
dexdorma310878 - Nie 07 Sty, 2018

Wydaje mi się, że problem leży w youngnuo i tym kabelkiem, który może mieć problem z quadralite pulse 300,
W tym samym czasie odpalam metza52, za pomocą fotoceli
Może, dlatego są zakłócenia?.
Planuje nabyć navigator kit, czy to zadziała jeśli youngnuo 605n, umieszczę na metzeie 52.
Czy muszę dokupić dodatkowy odbiornik nawigatora?

komor - Nie 07 Sty, 2018

System radiowy Navigator na pewno nie jest zgodny z systemem YN605, dlatego właśnie na aparat zakładam dwa nadajniki, jeśli potrzebuję wyzwalać zarówno lampy studyjne jak i reporterskie – najpierw YN605, a na to Navigator. Na całe szczęście Yongnuo jest przejściowe, bo Navigator to typowa wieża, na którą nic nie założę.

Transceivery YN605 masz dwa czy jeden? Jeśli jeden, to musisz dokupić drugi, wtedy jeden będzie działał jako nadajnik, a drugi jako odbiornik, połączony z lampą Metza.

dexdorma310878 - Nie 07 Sty, 2018

Mam dwa, dziękuję wyjaśnienie.

[ Dodano: Nie 07 Sty, 2018 17:21 ]
A tą synchronizacją to czemu tak raz mi działa a raz nie.
Może baterie słabe, bo guzikiem na nadajniku, bez problemu się kominikuje

komor - Nie 07 Sty, 2018

Nie mam pojęcia. Akumulatorki oczywiście zawsze warto sprawdzić, ale pamiętać też trzeba, że jeśli wyzwalacz masz do Nikona (605n – tak?), to może jakieś timingi są niezgodne z Pentaksem? W każdym systemie jest określony zakres czasów, które muszą upłynąć od zwarcia obwodu do błysku (naciśnięcie spustu > sygnał na gorącą stopkę > ewentualne sygnały radiowe/optyczne > otwarcie migawki > wyzwolenie błysku > zamknięcie migawki).
dexdorma310878 - Pon 08 Sty, 2018

Dzięki za radę

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group