forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - Uchwyt statywowy / mocowanie statywowe pod Canon 70-200

adf1985 - Sob 13 Sty, 2018
Temat postu: Uchwyt statywowy / mocowanie statywowe pod Canon 70-200
Hej,

Niedawno zakupiłem szkiełko 70-200 f4. Jestem nim zachwycony, jednak podczas robienia zdjęć przydałaby mi się stabilizacja statywowa. Problem w tym, że szkło z body jest źle wyważone i konieczny jest zakup mocowania statywowego dla 70-200.

I tutaj pojawia się moja wątpliwość. Oryginalne mocowanie Canona Tripod Mount Ring A-2 to koszt ok. 600zł, co dla mnie jest trochę przegięciem.

Jednocześnie na allegro są zamienniki firm Massa, JJC, Phottix i inne. Czytając opinie na ich temat na amazon wyszło na to, że większość z nich to nawet nie jest stop aluminium, ale marnej jakości ABS jedynie z elementami metalowymi. Dodatkowo niektórzy sprzedawcy piszą, że ich zamienniki to stop aluminium, co stoi w sprzeczności z opiniami na internecie.

Czy ktoś miał do czynienia z którymś z zamienników dostępnych obecnie w sprzedaży i mógłby coś polecić oraz napisać informację na temat faktycznego materiału z jakiego taki zamiennik jest wykonany? Może ktoś chciałby opisać swoje doświadczenia odnośnie użytkowania takiego zamiennika.

komor - Sob 13 Sty, 2018

Co prawda dobre 6 lat temu, ale miałem łącznik statywowy firmy trzeciej i był metalowy. Nie był zupełnie bez wad (miał lekki luz pomimo pełnego skręcenia), ale generalnie spełniał swoje zadanie. Fakt, że Canon nie daje tego łącznika do 70-200/4L to spory zonk, ale wiadomo, że oni są niereformowalni pod tym względem.
adf1985 - Sob 13 Sty, 2018

A czy pamiętasz jakiej firmy był to zamiennik? O ile luz mnie nie straszy (bo dodam kawałek gąbki, czy cokolwiek) o tyle materiał jest najistotniejszy :)
komor - Sob 13 Sty, 2018

Być może JJC, ale nie dam głowy, a to już zbyt dawno temu, żebym sprawdził gdzieś z historii zakupów.
adf1985 - Sob 13 Sty, 2018

Ok, dzięki. W poniedziałek popytam sprzedawców z allegro z czego to jest zrobione, może uda mi się dowiedzieć i kupić, wtedy napiszę tutaj na przyszłość. Może ktoś będzie miał ten sam problem.
FotoTomek - Wto 16 Sty, 2018

Mam taki łącznik Phottixa. Jest metalowy. Jedyną wadą, jaka do tej pory się objawiła to wykręcanie się gwintu statywowego ze stopki. Łącznik zrobiony jest z aluminium, a gwint jest stalowy i wkręcony w stopkę - być może za słabo. Nie jest to jakaś wielka wada. Poza tym łącznik spełnia swoje zadnie.
adf1985 - Sob 20 Sty, 2018

Łącznik przyszedł, jest metalowy i wydaje się być stabilny. Tylko na pewno rysuje szkło i trzeba własny materiał do środka dosztukować, bo ten co jest nie wystaje ponad ostre ranty obudowy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group