forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Aparat na wyjazdy turystyczne

kmark - Nie 11 Lut, 2018
Temat postu: Aparat na wyjazdy turystyczne
Witam'
Potrzebuję porady. Szukam aparatu na wyjazdy turystyczne. Telefon niestety odpada, gdyż oczekuję lepszej jakości. Posiadam lustrzankę, ale nie chce mi się jej nosić - zdecydowanie za ciężka.
Nie oczekuję sprzętu z wymienną optyką - nie będę kupował dodatkowych obiektywów.
Planuję wydać do 3tys. zł.
Przyznam, że wpadły mi w oko dwa aparaty: Olympus OMD10 mk.II i Panasonic Lumix DMC-LX100.

Olympus podoba mi się ogólnie - lecz nie wiem jak będzie się sprawował obiektyw 14-42.
Panasonic za to: jasny obiektyw, sterowanie przez wi-fi i filmy 4K.

Możecie podpowiedzieć - który wybrać? Od kilku dni coraz bliżej mi do Panasonica, a zakup chcę zrobić w tym tygodniu.
Z góry dziękuję.

krisv740 - Pon 19 Lut, 2018

cześć.
skoro na początku piszesz że nie oczekujesz aparatu z wymienną optyką a następnie zastanawiasz się nad sprawnością obiektywu (wymiennego) to chyba coś ci nie wyszło...
Lumix to imho dobry krok...
też zastanawiałem się nad czymś podobnym i był ten aparat w kręgu mojego zainteresowania.
moja rada jest taka... : skoro masz lustrznkę i jeśli robisz w raw to warto kupić aparat z górnej półki (nawet starszy) któy Ci to umożliwi.
ewentualnie najlepiej podchodzący "pod łapę" aparat - pojedź do jakiegoś sklepu i przymierz się do czegoś.
sprawdż jak Ci pasuje działanie - po "lustrze" różne są przyzwyczajenia i potrzeby...

Sunders - Czw 22 Lut, 2018

Też mi sie wydaje, że Lumix jest sensowniejszą opcją.
kmark - Sob 17 Mar, 2018

Dziękuję za podpowiedź.
Zakupiłem lx100 i na razie nie żałuję.
Lekki, dobrze leży w dłoni, sporo możliwości ustawień, duża rozpiętość ISO, a przede wszystkim to jasne szkło Leica. Dokładnie tego szukałem.
Pozdrawiam ....

Wojmistrz - Pon 19 Mar, 2018

Miałem ten aparat, powinieneś być zadowolony. Może cię zainteresuje to, że można do niego kupić specjalny automatyczny cap. Szukaj pod nazwą Panasonic DMW-LFAC1.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group