forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - Czy jest alternatywa dla Panasonic LX100?

tomek__ - Pon 26 Lut, 2018
Temat postu: Czy jest alternatywa dla Panasonic LX100?
Wielokrotnie przekonałem się, że duży i ciężki sprzęt na wyjazdach kompletnie nie sprawdza się.
Chcę kupić coś na wjazdy wakacyjne, co nada się zarówno do krajobrazów jak i zdjęć ludzi.
Skłaniam się ku LX100, bo jest mały i lekki, ma szeroki zoom + tryb panoramy, a na maksymalnej ogniskowej i F2.8 nawet da się całkiem przyjemny bokeh uzyskać (portrety).
Pomijając żywotność akumulatora (wszak można dokupić zapasowe) widzę w nim tylko 2 wady - brak uszczelnień i brak odchylanego ekranu. Jednak przy cenie 2400zł można te wady przełknąć, jakość sprzętu za te pieniądze jest bardzo przyzwoita. Pytania są dwa:
1) Czy istnieje w ogóle jakaś alternatywa biorąc pod uwagę jako kluczowy czynnik masy/rozmiaru ?
2) Czy warto czekać na LX200? Ani widu ani słychu, ale mam jakieś dziwne przeczucie, że kupić LX100, a 3 miesiące później zaprezentują LX200 z uszczelnioną obudową i obiektywem np. 24-70/1.4-2.0

Wojmistrz - Pon 26 Lut, 2018

Można przymierzać się do Sony RX100.
tomek__ - Pon 26 Lut, 2018

Właśnie ostatnio go testowałem, jednak do fotografii ludzi ma za duża glebie ostrości. Poza tym bardzo fajny.
Sunders - Pon 26 Lut, 2018

Sony DSC-RX100 III
LiSzajFuj - Nie 04 Mar, 2018

Co do odchylanego ekraniku to lepszy APP.
https://youtu.be/bcodBpU4ZlE

kmark - Sob 17 Mar, 2018
Temat postu: Re: Czy jest alternatywa dla Panasonic LX100?
tomek__ napisał/a:
Wielokrotnie przekonałem się, że duży i ciężki sprzęt na wyjazdach kompletnie nie sprawdza się.
Chcę kupić coś na wjazdy wakacyjne, co nada się zarówno do krajobrazów jak i zdjęć ludzi.
Skłaniam się ku LX100, bo jest mały i lekki, ma szeroki zoom + tryb panoramy, a na maksymalnej ogniskowej i F2.8 nawet da się całkiem przyjemny bokeh uzyskać (portrety).
Pomijając żywotność akumulatora (wszak można dokupić zapasowe) widzę w nim tylko 2 wady - brak uszczelnień i brak odchylanego ekranu. Jednak przy cenie 2400zł można te wady przełknąć, jakość sprzętu za te pieniądze jest bardzo przyzwoita. Pytania są dwa:
1) Czy istnieje w ogóle jakaś alternatywa biorąc pod uwagę jako kluczowy czynnik masy/rozmiaru ?
2) Czy warto czekać na LX200? Ani widu ani słychu, ale mam jakieś dziwne przeczucie, że kupić LX100, a 3 miesiące później zaprezentują LX200 z uszczelnioną obudową i obiektywem np. 24-70/1.4-2.0

Kupiłem lx100 - dokładnie z tych powodów o których piszesz. To maleństwo ma ogromny potencjał. Super jasne szkło - wspaniała sprawa.
Lustrzanka teraz częściej leży w domu, a ja grasuję z lumixem.
Zakupiłem za 2209zł w stacjonarnym sklepie.
Bateria może nie trzyma długo ale nie ma tragedii - zresztą kupiłem drugą oryginalną.
Powodzenia w poszukiwaniu aparatu turystycznego - ja już znalazłem.
Pozdrawiam...

marcin0218 - Pon 16 Kwi, 2018

N0 alternatywa to też panas tyle że LX15 - podobna cena, odchylane ekran, mniejszy, F1.4
Deadi - Sro 18 Kwi, 2018

marcin0218 napisał/a:
N0 alternatywa to też panas tyle że LX15 - podobna cena, odchylane ekran, mniejszy, F1.4


A jak się ma 1 calowa matryca w LX15 do m3/4 w LX100?

Sunders - Sro 18 Kwi, 2018

Jest trochę lepsza.
marcin0218 - Sob 21 Kwi, 2018

Lepsze foty trochę robi LX100
Sunders - Sob 21 Kwi, 2018

Różnice będą trudno dostrzegalne.
bod22 - Sob 21 Kwi, 2018

A Canon G7X Mark II jak wypada w tym zestawieniu z LX100?

Ogólnie też szukam jakiegoś uniwersalnego i kompaktowego aparatu i już mam totalny mętlik w głowie.

Z jednej strony waham się nad G7X Mark II i LX100, a z drugiej kusi mnie też opcja Sony A6000 i Panasonic GX80 + standardowe obiektywy co są do nich dołączane. Cenowo wychodzi podobnie.

Wiadomo bezlusterkowce chyba bardziej perspektywiczne, ale ja nie mam pojęcia o fotografii zbyt dużej, więc pewnie mi to będzie trudniej ogarnąć, a i tak większość zdjęć czy filmów pójdzie w trybie automatycznym. Dobrze myślę, że przy takim wykorzystaniu chyba lepiej brać kompakt? Czy może te bezlusterkowce zrobią lepsze zdjęcia na automacie?

Sunders - Sob 21 Kwi, 2018

bod22 napisał/a:
nie mam pojęcia o fotografii


To lepiej weź kompakta.

bod22 napisał/a:
A Canon G7X Mark II jak wypada w tym zestawieniu z LX100?


To zależy pod jakim względem. Dla mnie istotne były większy zakres ogniskowych, uchylny i dotykowy ekran LCD, obecność wbudowanego filtra ND i mniejsze rozmiary.

bod22 - Sob 21 Kwi, 2018

No i właśnie po "fazie" na GX80 coraz bardziej skłaniam się jednak ku G7X. Ogólnie chodzi o coś uniwersalnego do zdjęć i filmów i prostego w obsłudze. Pewnie myślałbym tylko o kompakcie, gdyby nie takie porównania jak np. tutaj

Wyraźnie tutaj widać, że taki A6000 bije na głowę resztę, a G7X chyba wypada najsłabiej spośród tych czterech. Pytanie jednak czy to nie kwestia obiektywu, czy jakiś zaawansowanych ustawień do których i tak sam pewnie nie dojdę. Wówczas może ten kompakt faktycznie wystarczy.

Sunders - Sob 21 Kwi, 2018

Jeśli potrzebujesz ISO 6400 i wyższego, to A6000 jest najlepszym wyborem.
TomPL2 - Pon 23 Kwi, 2018

Podejrzewam, że bod22 na dzisiaj nie ma pojęcia, czy potrzebuje ISO 6400 ;)
maestro67 - Wto 15 Maj, 2018

Jakiś czas temu zadecydowałem, że czas zmienić swoją lustrzankę na coś bardziej poręcznego. Gabaryty lustrzanki skutecznie zniechęcają mnie to zabierania jej na niektóre wycieczki a widzę, że nie tylko mnie.

Ja także rozważałem LX100.

Brak odchylanego ekranu jest do przeżycia, ale trochę brakuje mi większego zooma.
Gdyby nie to, że "chyba" wolę wizjer, to możliwe, że zdecydowałbym się na LX15.

Czy jest jeszcze coś, co będzie mogło konkurować z LX100 a jednocześnie posiadało trochę lepsze zoom?

Liczy się dla mnie oczywiście jakość zdjęć, jasny obiektyw, niskie szumy przy wyższym ISO.
Preferuję raczej nie większy aparat niż LX100.

Bezlusterkowiec, ale z jednym obiektywem byłby też jakimś rozwiązaniem.

Czy może się wypowiedzieć ktoś, kto przerzucił się z lustrzanki na sprzęt bez wizjera? Jak wrażenia?

kuku83 - Nie 20 Maj, 2018

Siema
U mnie z kolei ekran odchylny odgrywa duże znaczenie, jeśli o mnie chodzi, to jestem amatorem fotografii i główną wagę przywiązuje póki co do trybu automatycznego rozważam w sumie dwa modele Lumixa lx15 I Canona g7 mark II. Co moglibyście z czystym sumieniem mi polecić, jeśli chodzi głównie o wakacyjne zdjęcia, filmowanie raczej nie jest dla mnie ważne?

PDamian - Nie 20 Maj, 2018

https://www.cameralabs.co...10-lx15-review/
zelik76 - Sro 06 Cze, 2018

Miałem podobne dylematy i zdecydowałem się na LX100. Wyciągany wizjer w RX 100 mk3 nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Nie chodzi mi o samą jakość ekranu, tylko o system wyciągania. Ale wszystko zależy tak naprawdę od potrzeb. Panas się do streeta średnio nada bo nie ma gibańca, ale w podróżach się sprawdzi świetnie. Dla mnie podstawą był wizjer, komuś innemu kadrowanie z ręki na ekraniku może nie przeszkadzać. Mam Fuji X-M1 i przeszkadzało mi to bardzo, szczególnie w słoneczne dni. Bezlustro to znowu temat odpowiednich szkieł - w Panasie mam jasno i ostro. Żeby osiągnąć taki efekt musiałbym sporo wybulić dodatkowo na szkło. Ewentualnie pomyśleć nad jasną stałką, ale summa summarum i tak wyjdzie drożej. Uznałem że nie ma sensu kombinować. Za tydzień Panasa czeka crash test w Tatrach, po raz pierwszy lustro zostaje w domu.
doominiqs - Czw 07 Cze, 2018

Z tego linku który podałeś:
LINK
Jakość najlepsza na A6000, ale trochę prześwietlone. Ciekawe czy robione to było na standardowym obiektywie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group