forum.optyczne.pl

Filmowanie cyfrowe - Zestaw do ujęć statycznych i dynamicznych

jjonczyk - Sob 03 Mar, 2018
Temat postu: Zestaw do ujęć statycznych i dynamicznych
Dzień dobry,
Jako portal o tematyce piłkarskiej zamierzamy rozszerzyć naszą działalność o dział wideo. W związku z tym poszukuje porady w sprawie zakupu zestawu który będzie odpowiedni do filmowania następujących materiałów:
- wywiady w warunkach studyjnych i w plenerze (zewnętrzny mikrofon)
- reportaże sportowe - dynamiczne i kreatywne ujęcia (gimball?)
- filmowanie meczów piłkarskich

Szukam konkretnego zestawu który spełni w przyzwoitym stopniu wszystkie te role. Budżet niestety nie powala bo wynosi tylko 2500PLN. Sprzęt może być używany z racji niskiego budżetu.

Pozdrawiam.

Wojmistrz - Czw 08 Mar, 2018

A ile ma być w tym wyglądu pro? To nie takie głupie pytanie. Jak ktoś wyskakuje na wywiad ze smartfonem to trochę się go nie do końca traktuje poważnie. Kolejne pytanie, czy chcesz aparat czy jednak może kamerę?
jjonczyk - Czw 08 Mar, 2018

Dzięki za odpowiedź.

Zakupiłem Canona 200D.

Teraz muszę do tego dobrać odpowiednie obiektywy (do kręcenia wywiadów, do nagrywania dynamicznych ujęc/robienia zdjęć podczas meczów piłkarskich) w rozsądnej cenie + mikrofon/y + ew. stabilizację obrazu do kręcenia dynamicznych ujęć piłkarskich.

Generalnie chcę robić dobrze jakościowo content, ale nie profesjonalnie się tym zajmować. Z czasem mogę dokupywać kolejne rzeczy, w razie jak budżet będzie większy, także dodatkowe propozycję sprzętowe też chętnie przyjmę.

Wojmistrz - Czw 08 Mar, 2018

18-135 IS STM
TakStar SGC-598


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group