forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - Zabrudzenia w wizjerze CANON 6d

kuback - Sob 03 Mar, 2018
Temat postu: Zabrudzenia w wizjerze CANON 6d
Witam.
Zakupiłem Canona 6d. Po pierwszym użyciu w wizjerze, pomiędzy punktami AF zaczęły pojawiać się niewielkie "paproszki - zabrudzenia" . W serwisie Canona przy Żniwnej, powiedziano mi, że wizjer nie jest specjalnie uszczelniany, paproszki mogą się pojawiać i nie wpływa to na robienie zdjęć.
Nie będę ukrywać, że jest to dość denerwujące i wydaje mi się, że w sprzęcie za nie małe pieniądze nie powinno się coś takiego pojawiać.

Zastanawiające jest również to, że skoro zabrudzenia pojawiły się po 1 użyciu co będzie się działo po kilku latach?

Czy w ogóle jest możliwość tego przeczyszczenia ?

Jak to wygląda u Was ?

Pozdrawiam.

komor - Nie 04 Mar, 2018

A nie są to paprochy na matówce? Bo pod wizjer raczej po minucie się nic nie dostanie, a w okolice matówki wystarczy zdjąć obiektyw.
kuback - Nie 04 Mar, 2018

Sam już nie wiem co to może być i skąd się wzięło. Na zdjęciach nie ma śladu. Obiektyw tylko założyłem i pojechałem w teren. Po powrocie dopiero zobaczyłem, że się pojawiły małe ciemne punkciki. Ogólnie to na sprzęt chucham i dmucham. Chyba że nieszczelny jest obiektyw ?

[ Dodano: Pon 02 Kwi, 2018 18:05 ]
Witam.
Chciałbym zadać Wam kilka pytań jeśli mogę:
- po jakim czasie lub po zrobieniu ilu zdjęć przeważnie pojawia się problem czyszczenia matrycy i wymiany matówki?
- czy to możliwe, że po 3h robienia zdjęć w normalnych warunkach wewnątrz budynku, bez wymieniania obiektywu i bez dotykania wewnątrz, lustrzanka nadaje się do czyszczenia?
- czy jest w Polsce serwis, który czyści matrycę do zera zabrudzeń przy zrobieniu zdjęć przy f/22?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group