forum.optyczne.pl

Edycja zdjęć cyfrowych i oprogramowanie - Photoshop Elements 6.0

Karipu - Sro 21 Maj, 2008
Temat postu: Photoshop Elements 6.0
Czy ktoś używa tego tytułowego programu?
Cena ok. 240zł zachęca do zakupu.
Chodzi mi o nieskomplikowany program do wywoływania raw'ów i edycji jpg'ów. DPP mi nie podchodzi. Zdecydowanie bardziej wolę ACR, tylko jakoś ciężko jest mi się na razie odnaleźć w menu Elementsa. Różni się trochę od typowego Photoshopa, chociaż widzę, że najważniejsze funkcje posiada...
Na razie testuję wersję 30-dniową, szkoda tylko, że nie jest ona w języku polskim...

jaad75 - Sro 21 Maj, 2008

Karipu napisał/a:
Na razie testuję wersję 30-dniową, szkoda tylko, że nie jest ona w języku polskim...

Bardzo dobrze, że nie jest w języku polskim - polskojęzyczne wersje tego oprogramowania, to kalectwo (zresztą nie tylko tego)... Naucz się posługiwać wersją anglojęzyczną, będzie Ci w przyszłości znacznie łatwiej, choćby w przypadku korzystania z łatwo dostępnych tutoriali...

Allan - Wto 27 Maj, 2008

Ja nauczylem sie komputerowego jezyka tutaj w USA (przed przyjazdem nie bylo jeszcze personal PC) i polskie wersje windows czy roznych aplikacji
sa dla mnie ciezkie do zgryzienia. Cale szczescie zona po 4 latach w US nareszcie opanowala angielska terminologie PC bo
siadajac do jej komputera z oprogramowaniem polskim mialem stress :oops:
A to z powodow nowych slow - nieprzetlumaczalnych czasami na bezposrednie slowa polskie i odwrotnie

Karipu - Wto 27 Maj, 2008

Co do samego interfejsu to jest mi w sumie bez różnicy w jakim jest języku. Ale help przydałby się jednak w ojczystym języku.
Z resztą teraz to już nieistotne, bo zakupiłem te program.

Czy któryś z forumowiczów używa PSE?
Mam takie pytanko? Czy moduł Camera Raw powinien się różnić między PSE 6.0, a PS CS3?
W Elements (w ACR) brakuje kilku zakładek, m.in krzywych, korekcji obiektywu itd.
A najbardziej mnie zaskoczyło, że z poziomu ACR nie można zapisać przerobionego raw'a do pliku jpg! Tylko dng :mad:
Nie przyszło mi do głowy, aby to sprawdzić...
Czy próbował ktoś zaimplementować moduł Camera Raw z Photoshopa CS3/3 do Elementsa 6.0? Niektóre pluginy da się przenieść od "starszego brata", nie wiem, jak ten...

MM - Wto 27 Maj, 2008

RAW-a można chyba przerobić do jpg ( z tego co pamiętam bo nie konwertuję RAW-ów PS-em od wieków), ale trzeba wcześniej ustawić jakość 8-bitów a nie 16-bitów jak jest domyślnie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group