forum.optyczne.pl

Teleskopy, lunety i celowniki optyczne - Vortex Diamondback 20-60 vs Delta Titanium 65ED II

comatus - Sob 17 Mar, 2018
Temat postu: Vortex Diamondback 20-60 vs Delta Titanium 65ED II
Cześć,

przymierzam się do kupna lunety w budżecie do 2000 zł. Mocno zastanawiam się nad tymi dwiema markami. Luneta do ptaków, głównie nad morzem. Im lżejsza tym lepsza (dużo ma ją użytkować żona), ale nie jest to priorytet.
Vortex powiększenie 20-60, do tego dożywania gwarancja (która obejmuje praktycznie wszystko - przynajmniej tak zapewniają sprzedający). W grę wchodzi albo model z obiektywem 60mm, albo 80mm (cenowo jeszcze do przyjęcia).
Delta - powiększenie 15-45 - tutaj wydaje się wygrywać Vortex, waga taka jak Vortex 80mm.

Co wybralibyście? Ewentualnie co innego proponujecie?

kimek27 - Sob 17 Mar, 2018

W tym przedziale cenowym nic nowego a dobrego raczej nie kupisz, zwlaszcza z zoomem.
Statyw z glowica zakladam ze juz posiadasz. Nad wode bez ED raczej bym nic nie polecal.
A moze uzywany sprzet? Do 2k czesto zdazaja sie kompletne zestawy ze szklem ED i porzadnym zoomem.

Arek - Nie 18 Mar, 2018

DOT 65ED II to bardzo udany sprzęt. Szczególnie fajny jest tam okular, który jak na zoom jest dobrze skorygowany i ma duże pole widzenia. Często zoomy w lunetach to dziurki od klucza, a tutaj tego nie
ma. Poza tym DOT jest mały, zgrabny i ładny, co dla kobiety pewnie ma większe znaczenie niż dla faceta :)

Vortexa nie używałem więc się nie wypowiem.

kimek27 - Nie 18 Mar, 2018

https://www.ebay.co.uk/it...HAAAOSwbYdarqP0
comatus - Wto 20 Mar, 2018

Zaczynam szukać więc jestem otwarty na propozycje. Ale raczej wolałbym sprzęt nowy.
Jeśli do 2 tys zł to mało to czy np. do 3 tys zł coś sensownego jest? Bo więcej to już nie chciałbym wydawać.
Dobre opinie obiły mi się o Ecotone Kamakura - z okularem wyjdzie poniżej 3000 zł

PS
Statyw i głowicę mam.

kot Sylvester - Sro 21 Mar, 2018

comatus napisał/a:

Dobre opinie obiły mi się o Ecotone Kamakura - z okularem wyjdzie poniżej 3000 zł


Comatus tu test:

http://wzrokowiec.com/archiwa/2289#more-2289

może się jakoś przyda.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group