forum.optyczne.pl

Wolne tematy - okulary przeciwsłoneczne

Misiaczek2017 - Wto 20 Mar, 2018
Temat postu: okulary przeciwsłoneczne
Witam,mam pytanko. Mam 35 lat i byłam ostatnio u okulisty,gdzie zostało stwierdzone iż na oczach mam plamki przez co światło słoneczne razi mnie bardziej niż przy zdrowych oczach. Dodam że zwykłe okulary przeciwsłoneczne nic nie pomagają a przy słonecznej pogodzie oczy strasznie mi łzawią,bolą i pieką. Pani okulistka poradziła mi specjalne okulary przeciwsłoneczne o wysokim filtrze. I tu moje pytanie jakie to są ''specjalne'' oraz jaki jest największy filtr uv w okularach przeciwsłonecznych.?
maziek - Wto 20 Mar, 2018

Może lepiej spytać na forum piekarnictwa?
komor - Sro 21 Mar, 2018

maziek, nie naśmiewaj się. Forum optyczne, nie? Optyk to taki pan od okularów. Może ktoś odpowie.
maziek - Sro 21 Mar, 2018

Dobrze proszpana, już nie będę. Wydało mi się dziwne nie to, że pytanie padło tutaj, tylko to, że nie zostało zadane pani okulistce, która te "specjalne" okulary doradziła.
komor - Sro 21 Mar, 2018

maziek, a Ty byś wierzył lekarzowi, który Ci doradza jakieś konkretne okulary? :) I może akurat zupełnym przypadkiem jeszcze nimi handluje może?
Sunders - Czw 22 Mar, 2018

komor napisał/a:
maziek, a Ty byś wierzył lekarzowi, który Ci doradza jakieś konkretne okulary? I może akurat zupełnym przypadkiem jeszcze nimi handluje może?


To w sposób oczywisty dyskwalifikuje i lekarza i okulary. :mrgreen: To przecież jakby fotograf sprzedawał aparaty fotograficzne, a to jest oczywiście niedopuszczalne :roll:

Misiaczek2017 napisał/a:
Pani okulistka poradziła mi specjalne okulary przeciwsłoneczne o wysokim filtrze. I tu moje pytanie jakie to są ''specjalne'' oraz jaki jest największy filtr uv w okularach przeciwsłonecznych.?


Dziwne, że nie podała Ci nazwy tych specjalnych szkieł :???: Być może chodziło jej o okulary oznaczone symbolem UV 400 :???:

maziek - Czw 22 Mar, 2018

Komor, a Ty, jakbyś usłyszał u lekarza, że musisz brać "specjalne tabletki" - to byś wyszedł i potem dopiero pytał się na forum farmaceutów, co to jest "specjalna tabletka" ;) ? No ale dobra, bo wychodzi jazda po Misiaczku2017 a w sumie nic takiego zapomnieć się zapytać. Ja muszę rano sprawdzać jak się nazywam w dowodzie osobistym ;) . Tym niemniej doradzałbym Misiaczkowi poinformowanie się u źródła, które zna rozpoznanie a nie anonimowo w internecie.
TomPL2 - Czw 22 Mar, 2018

Ale o filtrach przeciwsłonecznych to moglibyście doradzić, w końcu gapicie się czasami na Słońce :cool:
komor - Czw 22 Mar, 2018

maziek, Sunders, kotki drogie, określenie „specjalne okulary przeciwsłoneczne o wysokim filtrze” doskonale definiuje o jaki produkt chodzi, a że lekarz nie podał konkretnej marki, to tylko dobrze o nim świadczy, moim zdaniem.
maziek - Czw 22 Mar, 2018

Mrał, komor, ale podrapiesz po grzbiecie?
Sunders - Czw 22 Mar, 2018

Może jednak lepiej po kufelku pełnego piastowskiego mleczka?
maziek - Pią 23 Mar, 2018

Nie no zaraz, była publiczna deklaracja, komor określił mnie mianem swego drogiego kotka, to od drapania po pleckach i za uszkami się nie wywinie! Po co kotu piwo?
TomPL2 - Pią 23 Mar, 2018

Ale kolega o mleczku mówił! Chociaż... najwyższe władze państwowe twierdzą przecież, że nie każdy kot mleko pija, to może właśnie piwo?
Sunders - Pią 23 Mar, 2018

maziek napisał/a:
komor określił mnie mianem swego drogiego kotka, to od drapania po pleckach i za uszkami się nie wywinie!


Do drapania wolę kogoś innego :wink:

maziek napisał/a:
Po co kotu piwo?


Jak to po co :???:


maziek - Pią 23 Mar, 2018

Może Tobie chodzi o coś więcej, mnie tylko o drapanie ;) . I kota jeszcze własnego rozpija.
Sunders - Pią 23 Mar, 2018

maziek napisał/a:
I kota jeszcze własnego rozpija.


http://www.newsweek.pl/st...y,357297,1.html
Twój kot też piłby piwo
:smile:

maziek - Pią 23 Mar, 2018

Próbowałem, nie chcą. Pies też nie.
Sunders - Pią 23 Mar, 2018

Przeczytaj im, że to dobre aż na 10 sposobów :mrgreen:
komor - Pią 23 Mar, 2018

https://www.youtube.com/watch?v=mee9FyUp2so

:mrgreen:

maziek - Pią 23 Mar, 2018

W temacie picia przez zwierzęta nie ma od lat nic lepszego ponad to ;) :
https://vimeo.com/112278816

santa43 - Nie 25 Mar, 2018

Człowiek szuka porady o okularach, a tu o kotkach się piszę. Oj nie ładnie, nie ładnie :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group