forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - problem z zestawem Canon 200d + Tamron 16-300 [ROZWIĄZANY]

adrian_b - Pią 30 Mar, 2018
Temat postu: problem z zestawem Canon 200d + Tamron 16-300 [ROZWIĄZANY]
Witam wszystkich serdecznie,
Zakupiłem taki zestaw i napotkałem pewien problem - w zakresie ogniskowej od 16 do około 20 pojawia się coś, co wygląda jak gigantyczna aberracja chromatyczna, widoczna nawet na podglądzie w trybie Live view. Ten sam obiektyw podłączony do starego Canona 1000D nie wykazuje tego efektu w najmniejszym stopniu. Efekt nie znika płynnie wraz ze zmianą ogniskowej - jak dojdę do pewnego punktu tak jakby elektronika aparatu coś przestawiła (ekran odrobinkę ciemnieje na chwilę) i efekt znika. Przy obiektywie kitowym 18-55 od 1000D założonego do 200d efekt nie pojawia się w zadnym zakresie ogniskowej.
Co to może być i jak mogę rozwiązać problem? Z góry dziękuję za pomoc.

PROBLEM ROZWIĄZANY
Pogrzebałem w ustawieniach i problemem była... włączona korekcja aberracji chromatycznej. Po jej wyłączeniu wszystko jest ok.

komor - Pią 30 Mar, 2018

Ciekawa informacja. Czyli ten obiektyw został przez korpus Canona rozpoznany jako jakiś inny produkt Canona i została zaaplikowana błędna korekcja. Niestety Canon ciągle w komunikacji body-obiektyw nie dopuszcza/nie rozpoznaje chyba obiektywów firm trzecich i ciągle one muszą się podszywać pod nieużywane numery identyfikacyjne szkieł.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group