forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Dobry kompakt do 2500 zł (edycja 2018)

just220 - Czw 05 Kwi, 2018
Temat postu: Dobry kompakt do 2500 zł (edycja 2018)
Witam,

Jaki aparat kompaktowy wybrać do 2500zł?

Sunders - Czw 05 Kwi, 2018

Panasonic Lumix DMC-LX100
just220 - Czw 05 Kwi, 2018

A sony A600?
Sunders - Czw 05 Kwi, 2018

just220 napisał/a:
A sony A600?


Nie znam takiego modelu. Nie chodzi Ci czasem o Sony A6000?

just220 - Czw 05 Kwi, 2018

Tak, dokładnie brakło 0
Sunders - Czw 05 Kwi, 2018

A z jakim obiektywem miałby spełniać twoje wymagania?
marcin0218 - Wto 10 Kwi, 2018

Temat nie ejst łatwy isam mam nie lada dylemat.

Lumix lx100 świetny aparat, jasny obiektyw, dobra matryca, ale ekran lcd nieruchomy.
Lumix lx15 jeszcze jasniejszy obiektyw, chyba w sumie parametrami nie odbiega od lx100 moze gorsza obudowa no ima ruchomy ekran lcd.
Canon g7x mark II - tez ruchomy lcd wypada parametrami podobnie a bije te aparaty powyzej świetną stabilizacją obrazu podczas filmowania.
Aha no i lx100 nie ma chyba dotykowego ekrany lcd, wiec w ten sposob ostrosci na danym punkcie sobe nie ustawimy
W ocenie całkowitej tu na optyczne najlepiej wypada lx100. Gdyby mial on ruchomy lcd to bym sie nawet ni zastanawiał...

Torquemada - Wto 17 Kwi, 2018

marcin0218 napisał/a:
Temat nie ejst łatwy isam mam nie lada dylemat.

Lumix lx100 świetny aparat, jasny obiektyw, dobra matryca, ale ekran lcd nieruchomy.
Lumix lx15 jeszcze jasniejszy obiektyw, chyba w sumie parametrami nie odbiega od lx100 moze gorsza obudowa no ima ruchomy ekran lcd.
Canon g7x mark II - tez ruchomy lcd wypada parametrami podobnie a bije te aparaty powyzej świetną stabilizacją obrazu podczas filmowania.
Aha no i lx100 nie ma chyba dotykowego ekrany lcd, wiec w ten sposob ostrosci na danym punkcie sobe nie ustawimy
W ocenie całkowitej tu na optyczne najlepiej wypada lx100. Gdyby mial on ruchomy lcd to bym sie nawet ni zastanawiał...


Wideo nie ma znaczenia, chodzi o jak najlepsze zdjęcia. Raczej do zdjęć dziennych. Po wstępnym rozeznaniu wydaje mi się, że coś z poniższych byłoby dobre.

Sony RX100 III
Panasonic Lumix LX15
Canon Powershot G7 X Mark II
Panasonic LX100

Wychodzi mi, że znalazłem czytając testy właśnie te aparaty o których piszesz + Sony. Co z nich byłoby najlepszego na początek? Nie uwzględniając zupełnie wideo.

marcin0218 - Pią 20 Kwi, 2018

Nie wiem :D Sam jestem w kropce. Nie wiem czy brać LX15, LX100 czy Cnona G7X MII :( SOnego pod uwage nie biorę
Sunders - Pią 20 Kwi, 2018

A na czym Ci najbardziej zależy?
Torquemada - Pią 20 Kwi, 2018

Sony jednak okazał się za mały :) Lumix LX100 jest ok. Wczoraj zobaczyłem Canon PowerShot G5 X, który powoli staje się faworytem. Canon Powershot G7 X Mark II odpada, nie ma wizjera. Chyba będzie to wybór między LX100, a G5X. Po przeczytaniu kolejnych porcji testów i artykułów wiem, że chcę wizjer. Brak odchylanego ekranu przeżyję :) . Jakość filmów nie ma znaczenia. Uniwersalność jesli chodzi o fotografowanie. Wiem, że jeśli coś co jest do wszystkiego, to tak naprawdę do niczego, ale wydaje mi się, że niektóre kompakty w tej cenie mogą spełnić tę rolę, czyli fotografia od wyjazdów wakacyjnych, przez imprezy rodzinne po spacery z dzieciakami.

Canon PowerShot G5 X to koszt 2699 zł, a Lumix LX100 za 2239 zł. Zastanawiam się czy warto dopłacać i czy matryca z Panasonica nie będzie na jakimś etapie przygody z fotografią problemem (12.8 megapikseli)?

Kończę już z czytaniem testów i różnych artykułów :) Po dzisiejszych mam nowego faworyta i niezłą zagwozdke. Panasonic Lumix DMC-FZ1000. Idealnie wpasowuje się między lx100 a G5 X. 200 zł droższy od lx100, a 200 zł tańszy od g5x. I ten zoom :)

marcin0218 - Pon 09 Lip, 2018

I co kupiłes ostatecznie, bo ten FZ to już wielki aparat chyba w porównaniu z z tymi LX. TO chyba lepsza już lustrzanka :)
DewREW - Pią 29 Lis, 2019

Ja chcę wymienic Lumix LF-1 ale za cholere nie mogę znaleźć własciwej lepszej alternatywy która w jakim aspekcie nie byłaby gorsza od tegoz starego juz modelu.
Czego szukam?

koniecznie: wizjer, jasny obiektyw, duża matryca, szeroki zakres ogniskowych
mile widziane: wifi, odchylany ekran, lampa

cena? szukałem do 2tys ale może być wiecej... może być nawet do 4 tys bo jestem ciekawe czy w ogóle istnieje taki kompakt łączący te funkcje... :roll:

mrblue - Nie 06 Gru, 2020

Witam
Jestem posiadaczem Panasonic Fz18, staruszek już. Szukam kompakta do 2500. Coś małego w stylu TZ100. Przeglądam parametry i trochę się gubię. Nie chciałbym wydać 2 tys i mieć jakość zdjęć jak z Fz18, szczególnie w słabym oświetleniu. Tak przykładowo Tz100 ma jasność od f/2.8 i Fz18 tak samo. Szukam czegoś małego, nie z mega zoomem. Możecie coś polecić? Do 2500 widzę tylko kompakty kilkuletnie. Nie ma czegoś nowego godnego polecenia?

TomPL2 - Wto 08 Gru, 2020

Jasność to tylko jeden z parametrów - w porównaniu do czasów FZ18 zmieniły się matryce. Są większe i lepsze. Tyle, że ponieważ popyt się bardzo zmniejszył (bo smartfony robią co raz lepsze zdjęcia) to i oferta się bardzo skurczyła.
Co by tu ci... Sony DSC-RX100 V? Wersje nowsze VI/VII pewnie za drogie...

Jar - Wto 08 Gru, 2020

TZ100 ma sporo większą fizycznie i nowszą matrycę. To powinno przekładać się na jakość zdjęć w słabszym świetle. Podobnie Sony RX100 wcześniejszych wersji. Z tym, że ten ma bardzo krótki zoom i to może być czasem ograniczeniem w terenie. Za to jaśniejszy obiektyw przyda się przy słabszym świetle np. w pomieszczeniach. Oba aparaty o małych gabarytach, idealne do turystyki.
Pozdrawiam
-J.

annaablewska - Czw 02 Gru, 2021
Temat postu: Re: Dobry kompakt do 2500 zł (edycja 2018)
just220 napisał/a:
Witam,

Jaki aparat kompaktowy wybrać do 2500zł?


Hej, ja bym poleciała Fujifilm XF10. Co prawda nie jest już aparatem najnowszym, ale cenowo bardzo spoko co do funkcji ;)

marek.misnnki - Pią 03 Gru, 2021
Temat postu: Re: Dobry kompakt do 2500 zł (edycja 2018)
annaablewska napisał/a:
just220 napisał/a:
Witam,

Jaki aparat kompaktowy wybrać do 2500zł?


Hej, ja bym poleciała Fujifilm XF10. Co prawda nie jest już aparatem najnowszym, ale cenowo bardzo spoko co do funkcji ;)


Od fujifilm można dużo lepszy aparat kompaktowy wybrać, ale to już większa cena. Natomiast sprzęt śmiga doskonale, pięknie wykonany.

marek.misnnki - Pią 03 Gru, 2021
Temat postu: Re: Dobry kompakt do 2500 zł (edycja 2018)
marek.misnnki napisał/a:
annaablewska napisał/a:
just220 napisał/a:
Witam,

Jaki aparat kompaktowy wybrać do 2500zł?


Hej, ja bym poleciała Fujifilm XF10. Co prawda nie jest już aparatem najnowszym, ale cenowo bardzo spoko co do funkcji ;)


Od fujifilm można dużo lepszy aparat kompaktowy wybrać, ale to już większa cena. Natomiast sprzęt śmiga doskonale, pięknie wykonany.

annaablewska - Pią 03 Gru, 2021
Temat postu: Re: Dobry kompakt do 2500 zł (edycja 2018)
marek.misnnki napisał/a:
annaablewska napisał/a:
just220 napisał/a:
Witam,

Jaki aparat kompaktowy wybrać do 2500zł?


Hej, ja bym poleciała Fujifilm XF10. Co prawda nie jest już aparatem najnowszym, ale cenowo bardzo spoko co do funkcji ;)


Od fujifilm można dużo lepszy aparat kompaktowy wybrać, ale to już większa cena. Natomiast sprzęt śmiga doskonale, pięknie wykonany.


A jaki konkretnie model masz na myśli?

marek.misnnki - Pią 03 Gru, 2021
Temat postu: Re: Dobry kompakt do 2500 zł (edycja 2018)
marek.misnnki napisał/a:
annaablewska napisał/a:
just220 napisał/a:
Witam,

Jaki aparat kompaktowy wybrać do 2500zł?


Hej, ja bym poleciała Fujifilm XF10. Co prawda nie jest już aparatem najnowszym, ale cenowo bardzo spoko co do funkcji ;)


Od fujifilm można dużo lepszy aparat kompaktowy wybrać, ale to już większa cena. Natomiast sprzęt śmiga doskonale, pięknie wykonany.


X100V, sporo ludzi widzę z nim teraz na mieście. Ma dużą matrycę X-Trans a jak wiadomo za tym idzie świetna jakość obrazu i barwa zdjęć :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group