forum.optyczne.pl

Wspólne plenery fotograficzne - Fotomisja Islandia - kwiecień 2018

Arek - Czw 12 Kwi, 2018
Temat postu: Fotomisja Islandia - kwiecień 2018
Wczoraj wróciliśmy z kolejnej Fotomisji na Islandię. Pogoda była rewelacyjna. Przez pierwsze 6 dni głównie słońce i temperatury na małym plusie. Ostatnie dwa dni trochę prawdziwej Islandii czyli ściana deszczu i wiatr. Niestety był pech z zorzami. Jak na początku wyjazdu była pogoda w nocy, to zorze były słabe. Jak walnęła aktywność z dziury koronalnej, to pogoda w nocy się skończyła.

Na szybko dwa zdjęcia. Może uczestnicy Fotomisji zdecydują się zalogować i wrzucić coś od siebie. Mam cichą nadzieję, że to zrobią :)

Arek - Czw 12 Kwi, 2018

I jeszcze jedna fotka.
komor - Czw 12 Kwi, 2018

Pięknie. Jak zwykle zazdraszczam. :)
Jar - Pią 13 Kwi, 2018

Zacnie. Szkoda, że zorza Wam nie dopisała. To samo (po raz pierwszy) spotkało mnie w marcu w Szwecji. W tym czasie 350 km dalej w Tromso znajomi cieszyli się pogodą i zorzą przez prawie tydzień...
Piszę z powodu tego Skogafossa -tęcza świetna, ale co tak okrutnie pokrzywiło biedaczka? Czy to z fiszki tak, czy np. szeroka Laowa daje ten efekt ze względu na perspektywę? Gdyby nie znajomy teren u stóp wodospadu i podpis zdjęcia, miałbym problem z identyfikacją :lol:
Pozdrawiam
-J.

Arek - Pią 13 Kwi, 2018

Laowa jest bardzo szeroka (115 stopni) i to było tutaj zaletą. Byłem naprawdę blisko i dzięki temu nie mam turystów na zdjęciu. Zresztą jak byłem blisko widać po obniżonym kontraście zdjęcia, którego przyczyną jest mnóstwo kropelek wody w powietrzu.
Arek - Pią 13 Kwi, 2018

To jeszcze trochę islandzkiej architektury :)
winiarro - Pią 13 Kwi, 2018

Powoli zaczynam się odgrzebywać, ale chyba do maja zejdzie z przebraniem 1600 zdjęć ;) . Dzięki za super wyprawę, kiedyś jeszcze muszę się tam wybrać latem.
Arek - Sob 14 Kwi, 2018

Za oknem ciepło i słonecznie, to ja trochę lodu zapodam na ochłodę :)
Arek - Nie 15 Kwi, 2018

Coś cicho tutaj. Reszta chyba wciąż obrabia zdjęcia :)
Wujek_Pstrykacz - Nie 15 Kwi, 2018

Piękna ta Islandia, ale do emerytury mam jeszcze 11lat. Wtedy dopiero będę miał czas na takie wyprawy. Ale czy starczy sił. :razz:
ryszardo - Nie 15 Kwi, 2018

winiarro, podoba mi się to zdjęcie. Można wiedzieć, jak długo naświetlane?
T.B. - Nie 15 Kwi, 2018

Wujku Pstrykaczu,

Wykonywalność postanowień "jak będę na emeryturze" jest mniej więcej taka, jak tych noworocznych. Na emeryturze to Ci zacznie wysiadać, a w tamtym strzykać i będziesz miał tak samo tysiąc wymówek. Jedź na tę Islandię - i nie tylko - teraz. Praca nie zając i na pewno na Ciebie poczeka.

winiarro - Nie 15 Kwi, 2018

ryszardo napisał/a:
winiarro, podoba mi się to zdjęcie. Można wiedzieć, jak długo naświetlane?


Dzięki, to było 15 sekund, F14, ISO 100. Nakręcone 2 filtry (ND1000 i polar). Exif chyba pozostał.

Arek - Sro 18 Kwi, 2018

Wujek, T.B. ma rację. Nie ma co czekać. Trzeba dawać sobie przyjemności w życiu, a nie odkładać je na później.
winiarro - Sro 18 Kwi, 2018

Kolejna porcja

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group