forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Pomoc w wyborze używanego aparatu na wakacje

paprykarz18 - Pią 27 Kwi, 2018
Temat postu: Pomoc w wyborze używanego aparatu na wakacje
Drodzy Forumowicze,

Proszę o pomoc w wyborze aparatu.

Do tej pory używałem kompaktu Canon SX20. Ceniłem w nim zasilanie 4 bateriami AA, duży zoom oraz prostotę obsługi. Brakowało mi filmów fullHD (stary model) i jakość zdjęć pod względem ostrości/zakłóceń mogła być lepsza.

Aparatu używam głównie na wakacjach (tanie podróże z plecakiem). Najczęściej fotografuję krajobrazy. Zależy mi nie tylko na dobrej jakości zdjęć, ale również filmów, które kręcę równie często (zdjęcia/filmy 50/50). Lustrzanki odpadają ze względu na rozmiary, kompakty nie przewyższą jakością mojego starego aparatu, a może nawet smartphona Sony Z.

Aparat powinien być niewielkich rozmiarów i masy. Bateria powinna wystarczać na cały dzień w terenie. Powinien być on mało wrażliwy na kurz, wilgoć i wysokie/niskie temperatury.

Do aparatu dokupię na pewno filtr polaryzacyjny oraz drugi akumulator, bo czasem nocuję bez możliwości ładowania.

W rankingu na pierwszym miejscu jest Sony NEX-7, ale podobno nie da się nim nagrywać filmów, bo się przegrzewa. Poza tym, nie muszę mieć najlepszego, najwyższego modelu, bo nie jestem zawodowym fotografem. Robię zdjęcia w JPG na tyle, na ile umiem (podstawy) i później jedynie kadruję/poprawiam kontrast w Picassie.

Będę szukać czegoś używanego, aby oszczędzić pieniądze.

Uprzejmie proszę Drogich Forumowiczów o zaproponowanie kilku modeli aparatów oraz obiektu(ów), o których mógłbym poczytać, obejrzeć zdjęcia oraz filmy w internecie i kupić używany na allegro albo olx.

Pozdrawiam,
Patryk

komor - Pią 27 Kwi, 2018

paprykarz18, musisz określić jakiś budżet. Sony NEX-7 to dość stary model, nie wiem jakiej ceny spodziewasz się po nim.

paprykarz18 napisał/a:
Bateria powinna wystarczać na cały dzień w terenie.

Bezlusterkowce mają z tym raczej problem, ale oczywiście wiele zależy od sposobu użytkowania. Dodatkowy akumulator, o którym wspominasz, rzeczywiście będzie niezbędny.

paprykarz18 - Pią 27 Kwi, 2018

komor napisał/a:
paprykarz18, musisz określić jakiś budżet.


Cena rozsądna. Na pewno poniżej 2 tys. zł. Najlepiej jeszcze taniej, ale cenię dobry stosunek jakości do ceny. Celuję głównie w używany sprzęt, będę szukać okazji.
Myślę, że dla moich potrzeb nie ma sensu kupować nic droższego. Rzadko używam aparatu, a zdjęcia idą tylko do prywatnego albumu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group