forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Lumix GH4 czy Sony a6300?

Rumci - Sro 09 Maj, 2018
Temat postu: Lumix GH4 czy Sony a6300?
Witam wszystkich serdecznie.

Z racji tego, że zamierzam zakupić bezlusterkowca z przeznaczeniem do nagrywania video (amatorsko/półprofesjonalnie) chciałem się poradzić w kilku kwestiach. Zależy mi przede wszystkim na dobrych ujęciach podczas nagrywania recenzji sprzętu elektronicznego.

Budżet 3000 zł ewentualnie z małym okładem. Myślałem o dwóch modelach, a mianowicie o:?

Lumixie GH4 oraz Sony a6300.

Jednocześnie chciałbym Was zapytać o jakiś uniwersalny bądź też nadający się do wspomnianych przeze mnie ujęć obiektyw w cenie do 1200 zł, którym mógłbym nagrywać na początek.

Z racji oferty cash back na sprzęt sony myślałem o zakupie samego body za 3k z cash backiem 300zł + obiektywnie Sony E 40mm f/1,8 OSS za 1200zł z cash backiem 130 zł. Czy takowe połączenie byłoby ok na początek mojej przygody?

Ewentualnie brałem też pod uwagę zestaw body + Sony E PZ 16-50mm f/3,5-5,6 za kwotę 3500zł z cash backiem 400zł.

Poradzicie?

Z góry dziękuję za wszelkie porady i uwagi.

Pozdrawiam. :)

PS: proszę o przeniesienie tematu do działu pomocy przy wyborze, moje gapiostwo, przepraszam :)

komor - Sro 09 Maj, 2018

Obiektyw 40mm f/1.8 jest stałoogniskowy, czyli nie ma zooma. Do nauki foto nie jest to dużą przeszkodą, jak twierdzą niektórzy, ale do w praktyce do recenzji wideo już może być. Nawet podstawowy obiektyw 16-50 da Ci możliwość zrobienia zbliżenia oraz szerszego kąta.
Warto by jeszcze wziąć pod uwagę jakość optyczną tych szkieł, ale tu już niech koledzy soniarze doradzają.

Wojmistrz - Sob 12 Maj, 2018
Temat postu: Re: Lumix GH4 czy Sony a6300?
Rumci napisał/a:
. Zależy mi przede wszystkim na dobrych ujęciach podczas nagrywania recenzji sprzętu elektronicznego.
Rozwiniesz to?
Rumci - Nie 13 Maj, 2018
Temat postu: Re: Lumix GH4 czy Sony a6300?
Wojmistrz napisał/a:
Rumci napisał/a:
. Zależy mi przede wszystkim na dobrych ujęciach podczas nagrywania recenzji sprzętu elektronicznego.
Rozwiniesz to?


Postawie raczej na Sony a6300. Kwestia teraz taka czy zamówić samo body i spróbowac nabyć jakiś obiektyw pod budżet czy kupić w zestawie z kitowym obiektywem 16-50.

Apropo rozwinięcia - kręcenia recenzji, a więc ujęcia raczej z bliska, aby szczegóły sprzętów jak smartfony itp było dobrze widoczne i nakręcone w dobrej jakości.

Sunders - Nie 13 Maj, 2018

Rumci napisał/a:
Postawie raczej na Sony a6300. Kwestia teraz taka czy zamówić samo body i spróbowac nabyć jakiś obiektyw pod budżet czy kupić w zestawie z kitowym obiektywem 16-50.


To zależy jaki miałby być ten "obiektyw pod budżet"?

Rumci - Nie 13 Maj, 2018

Samo body wyjdzie 3k z cash backiem 300 zł a więc do tysiąca mógłbym wyłożyć na obiektyw na sam początek. Wiem że pewnie za tą kwotę pewnie ciężko będzie coś sensownego poszukać, ale szukam porady, bo aż tak się nie znam. Ewentualnie Sony a6300 za 3.5 k w zestawie z obiektywem kitowym selp16-50 jest dostępny z cash backiem 400zl. Nie wiem jakie rozwiązanie byłoby najlepsze w mojej sytuacji. :)
Wojmistrz - Pon 14 Maj, 2018

Rumci, co i jak będziesz filmował? Różnicą jest z której strony kamery będziesz, jakie będą warunki filmowania, czy potrzebujesz udźwiękowienie itd itd. Przez rozwinięcie wyobrażałem sobie, że opiszesz jak ma to wyglądać co będzie/co będziesz filmował. Pytanie jest ważne, bo w niektórych przypadkach to co chcesz kupić to czyste przeinwestowanie a w niektórych przypadkach może się okazać, że szukasz w za słabym lub nieodpowiednim sprzęcie. Co innego robić kanał na YouTuba, gadającą głowę, a co innego dla lokalnej TV nakręcać materiał z targów elektronicznych.
tomek__ - Wto 22 Maj, 2018

Panasonic LX100 będzie OK.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group