forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Coś więcej niż Nikon D7200, reportaż, koncerty, portrety

kasiovata - Czw 17 Maj, 2018
Temat postu: Coś więcej niż Nikon D7200, reportaż, koncerty, portrety
Hej, od kilku tygodni siedzi mi zmiana body. Posiadam Nikona d7200, chciałabym zmienić teraz na coś lepszego ;) Myślałam o Nikonie d500, cyz warto z Nikona d7200 na d500? POtrzebuje głównie do reportażu, koncertów i portretów. Byłabym wdzięczna za pomoc w doradzeniu :)
Sunders - Pią 18 Maj, 2018

kasiovata napisał/a:
głównie do reportażu, koncertów


Do takich zastosowań D500 będzie istotnie lepszy. Jeśli dopłata nie jest problemem i nie masz innych potrzeb sprzętowych /np. obiektywy/ to warto.
Nie zmienia to faktu, że IMO do amatorskiej fotografii w dziedzinach, które podałaś D7200 zupełności wystarcza :smile:

kasiovata - Pią 18 Maj, 2018

Sunders napisał/a:
kasiovata napisał/a:
głównie do reportażu, koncertów


Do takich zastosowań D500 będzie istotnie lepszy. Jeśli dopłata nie jest problemem i nie masz innych potrzeb sprzętowych /np. obiektywy/ to warto.
Nie zmienia to faktu, że IMO do amatorskiej fotografii w dziedzinach, które podałaś D7200 zupełności wystarcza :smile:



Tzn ja już myśle profesjonalniej, nie amatorsko. To są dziedziny w których dobrze sie sprawdzam i chcę w tym działać. A coś z pełnej klatki poleciłbyś?

Mam obiektywy N18-105, N50 1.8, Sigma 17-50 2.8, i lampa błyskowa yn 685 ;)

PDamian - Pią 18 Maj, 2018

https://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/11484981 [na amazon.de tanio]
+
https://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/4073909
https://www.amazon.de/gp/...8&condition=new

komor - Pią 18 Maj, 2018

kasiovata napisał/a:
Mam obiektywy N18-105, N50 1.8, Sigma 17-50 2.8, i lampa błyskowa yn 685

A nie wolałabyś zainwestować w lepszą optykę zamiast wymiany bardzo dobrego korpusu? Do pełnej klatki nie masz nic, za wyjątkiem taniej pięćdziesiątki.

Sunders - Pią 18 Maj, 2018

kasiovata napisał/a:
A coś z pełnej klatki poleciłbyś?

Mam obiektywy N18-105, N50 1.8, Sigma 17-50 2.8


Nikon D5 lub Canon EOS 1D X Mark II.
Musiałabyś pozbyć się posiadanej szklarni :mrgreen:

kasiovata - Pią 18 Maj, 2018

komor napisał/a:
kasiovata napisał/a:
Mam obiektywy N18-105, N50 1.8, Sigma 17-50 2.8, i lampa błyskowa yn 685

A nie wolałabyś zainwestować w lepszą optykę zamiast wymiany bardzo dobrego korpusu? Do pełnej klatki nie masz nic, za wyjątkiem taniej pięćdziesiątki.




Dlatego myślałam o Nikonie d500...
Juz mam taki mętlik w głowie, że nie wiem co brać :P

jurand - Pią 18 Maj, 2018

Te 8 tyś (+/-) proponuję wydać na dobre obiektywy.
Sunders - Pią 18 Maj, 2018

kasiovata, nie trzymaj nas w niepewności - jaki masz budżet? :smile:
kasiovata - Pią 18 Maj, 2018

Sunders napisał/a:
kasiovata, nie trzymaj nas w niepewności - jaki masz budżet? :smile:


MAX 8/9 tys.

komor - Pią 18 Maj, 2018

Moim zdaniem – kompletuj szklarnię. Nie wiem jaki rodzaj reporterki uprawiasz, ale sądząc z tego, że Sunders doradza Ci D5 lub 1D X II, to sądzę, że musisz być zawodowym reporterem sportowym pracującym na największych imprezach…  :roll:

A tak na poważnie, to w zależności od tego, jakie zdjęcia robisz, to albo szukaj 70-200, albo szerokiej stałki, do portretów możesz myśleć o 85/1.8, wszystkie te szkła są bardzo przydatne do wielu zastosowań. Sama powinnaś wiedzieć, których brakuje Ci najbardziej.

Sunders - Pią 18 Maj, 2018

Przy takim budżecie zostań przy D7200 lub pomyśle z D500.
N70-200/2,8 z pewnością się przyda.

kasiovata - Sob 19 Maj, 2018

Dzięki Wam za pomoc :)
Jak narazie dalej myślę, jeszcze myślę nad zmianą na Sony A7RII( już nie patrząc ile kosztuje na dzień dzisiejszy) :)
Więc myśle nad Nikonem d500 lub Sony A7RII nie wiem jeszcze sama muszę dobrze to przemyśleć :)

kasiovata - Sob 19 Maj, 2018

komor napisał/a:
Moim zdaniem – kompletuj szklarnię. Nie wiem jaki rodzaj reporterki uprawiasz, ale sądząc z tego, że Sunders doradza Ci D5 lub 1D X II, to sądzę, że musisz być zawodowym reporterem sportowym pracującym na największych imprezach…  :roll:

A tak na poważnie, to w zależności od tego, jakie zdjęcia robisz, to albo szukaj 70-200, albo szerokiej stałki, do portretów możesz myśleć o 85/1.8, wszystkie te szkła są bardzo przydatne do wielu zastosowań. Sama powinnaś wiedzieć, których brakuje Ci najbardziej.



Głównie w reportece to bardziej wydarzenia okolicznościowe typu festiwale, czy jakieś staraupowe spotkania :)

Sunders - Sob 19 Maj, 2018

kasiovata, Sony A7RII IMO do reporterki się nie nadaje. Nie przekombinuj :smile:
kasiovata - Sob 19 Maj, 2018

Dzięki Wam za pomoc :D
Decyzja już zapadła, kupuje Nikona d500 :)

Wujek_Pstrykacz - Sob 19 Maj, 2018

Bardzo dobry wybór. :smile:
Andrzej.M. - Sob 19 Maj, 2018

kasiovata napisał/a:
Decyzja już zapadła, kupuje Nikona d500

Nie bardzo rozumiem - praktycznie nie masz długiego zooma - choćby w rodzaju 50-150/2,8 czy 70-200/2,8 a Ty zamiast kupić porządne szkło do reportażu a nawet z drugim korpusem pod nie - zmieniasz na D500? Obrazowo niewiele zmieni, AF trochę lepszy i korpus trwalszy i tyle. Wolałbym mieć lepsze szkła i drugi korpus.

komor - Nie 20 Maj, 2018

Jak prawie nigdy się nie zgadzam z Andrzejem, tak tym razem w stu procentach popieram jego wypowiedź. Praktycznie nie masz żadnej optyki, a zmieniasz świetnego D7200 na drogiego (i oczywiście świetnego) D500? Co to da?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group