forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Najlepszy aparat do 3.500 zł

fazekasz - Sro 23 Maj, 2018
Temat postu: Najlepszy aparat do 3.500 zł
Witam, poszukuję aparatu fotograficznego. Jestem początkujący w tym temacie. Zależy mi głównie na najwyższej jakości zdjęć. Aparat będzie do codziennego użytku. Zdjęcia architektury (budynki,obiekty itp.) oraz selfie, więc koniecznie musi mieć ruchomy ekran lcd. Rozdzielczość wideo może być 1080p, nie musi być 4k. Chciałbym aby nie miał multum manualnych funkcji a raczej był prosty w obsłudze. Wolałbym powoli uczyć się na porządnym automacie. Nie zależy mi na lampie błyskowej. Jestem zwolennikiem zdjęć z rozmytym tłem. Fajnie byłoby gdyby aparat był w miarę nowy i posiadał już możliwość przesyłania zdjęć bezprzewodowo Bluetooth, nfc czy przez wi-fi.
Przeglądałem kilka modeli i niekoniecznie były one kompaktowe. Może nie musi być to aparat kompaktowy a np. bezlusterkowiec czy lustrzanka ze standardowym obiektywem. Rozmiar raczej średni. Z tego co się orientowałem, dotychczas najlepszym wyborem byłby sony a6300 ale nie posiada ruchomego ekranu o 180 stopni. Olympus E-PL8 wydaje mi się także dobry, ale matryca jest ponoć stara.
Budżet tak jak w temacie to 3.500zł, czy możecie mi coś polecić? Z góry dziękuje.

Sunders - Czw 24 Maj, 2018

Nikon D5300 AF-S + Nikkor 18-140 VR
http://allegro.pl/aparat-...6624403552.html

fazekasz - Czw 24 Maj, 2018

Dzięki. Bardzo ciekawy aparat. Szkoda, że nie ma bluetootch czy nfc jak widać jeszcze za stary nieco jest na te funkcje. Myślisz, że będzie dla mnie bardziej odpowiedni obiektyw 18-140 A nie 18-55mm? Ze względu na robienie zdjęć różnym obiektom? I czy być może jeszcze polecisz coś do wyboru, coś może młodszego? Dzięki
Sunders - Czw 24 Maj, 2018

fazekasz napisał/a:
Szkoda, że nie ma bluetootch czy nfc


Jeśli Ci na tym zależy, to Canon 800D powinien spełnić twoje wymagania:
http://allegro.pl/canon-e...7359310255.html
https://www.pasazfoto.pl/...ano-w-magazynie

fazekasz napisał/a:
Myślisz, że będzie dla mnie bardziej odpowiedni obiektyw 18-140 A nie 18-55mm? Ze względu na robienie zdjęć różnym obiektom?


Tak.

fazekasz - Czw 24 Maj, 2018

Ok dzięki. Tego canona po przeczytaniu opinii chyba muszę odrazu odrzucić z tego co tu ludzie piszą bo nie jest wart tej ceny ale chciałbym znać Twoje zdanie dokładniej o jakość zdjęć między tymi dwoma aparatami.
Sunders - Czw 24 Maj, 2018

fazekasz napisał/a:
Tego canona po przeczytaniu opinii chyba muszę odrazu odrzucić z tego co tu ludzie piszą bo nie jest wart tej ceny


Canon 800D jest nowszy od Nikona D5300. W odróżnieniu od D5300 ma dotykowy wyświetlacz LCD, wbudowany moduł Bluetooth i NFC, cichy tryb migawki, lepszy AF, lepszy tryb video, szybszy tryb seryjny, funkcję elektronicznej poziomicy, wygodniejszy uchwyt - za to Canon liczy sobie ok.850zł więcej. Czy warto tyle dopłacić, to rzecz względna. Każdy musi sobie na to pytanie sam odpowiedzieć. Jakość zdjęć z obu aparatów jest zbliżona. Rozdzielczość większą ma Nikon/ większa szczegółowość obrazu/, jest to efekt braku filtra antyaliasingowego, ale z tym wiąże się możliwość powstawania mory.
Napisałeś, ze zależy Ci głównie na najwyższej jakości zdjęć. Ze względu na to, że jakość zdjęć z obu aparatów jest zbliżona, przy czym ich rozdzielczość jest większa z Nikona, którego cena jest na dodatek znacznie niższa, w pierwszej kolejności poleciłem Ci D5300.
Sam musisz rozważyć co jest dla Ciebie istotniejsze i za co warto zapłacić :smile:

TomPL2 - Pią 25 Maj, 2018

I to wszystko piszecie w temacie " Cyfrowe kompakty" :o
fazekasz - Pią 25 Maj, 2018

Tom hehe no trochę sprawa zboczyła z kursu :)
Sunders dzięki za wyjaśnienie. Myślę, że canon będzie dla mnie odpowiedni.

fazekasz - Pią 25 Maj, 2018

Sunders jak mógłbyś jeszcze jeden aparat porównać byłbym wdzięczny bo wydaje mi się też ciekawy sprzęt i to bardzo świeży :) Fujifilm X-T100
Sunders - Pią 25 Maj, 2018

Cytat:
mógłbyś jeszcze jeden aparat porównać byłbym wdzięczny bo wydaje mi się też ciekawy sprzęt i to bardzo świeży Fujifilm X-T100


Oczekujesz zbyt wiele :smile: Jeszcze nie jest dostępny. W USA ma być w sprzedaży od 18 czerwca. W PL na razie nie wiadomo kiedy. Na polskiej stronie Fuji jeszcze nie ma o nim żadnej informacji.
Wg specyfikacji spełnia twoje wymagania i w przewidywanym budżecie się mieści / https://www.cyfrowe.pl/ap...ASABEgIGZvD_BwE / :!: :mrgreen:

fazekasz - Pią 25 Maj, 2018

Heh no wiem. Na recenzje i test na tej stronie trzeba będzie jeszcze jakiś czas poczekać. A już ludzie piszą tutaj, że to aparat dla dziecka na komunie 😄

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group