forum.optyczne.pl

Regulamin, Ogłoszenia i Konkursy - Prywatne galerie użytkowników

RobertO - Pią 23 Maj, 2008
Temat postu: Prywatne galerie użytkowników
Dodalismy nowa funkcjonalnosc na forum. Uzytkownicy moga teraz tworzyc swoja wlasna galerie zdjec. Dostep do galerii odbywa sie za posrednictwem linka "Album" na gorze forum, lub poprzez klikniecie na przycisk "GALERIA" ktory pojawia sie przy kazdym poscie uzytkownika, ktory ma zalozona wlasna galerie.

Galerie moga tworzyc osoby, ktore sa dolaczone do grypy uzytkownikow "galeria" - do tej grupy automatycznie zostanie dolaczony kazdy kto ma napisanych 1000 postow na forum.

heding - Pią 23 Maj, 2008

RobertO napisał/a:
1000 postow na forum


no to z pięciu się znajdzie :razz:

mnich - Pią 23 Maj, 2008

Fajnie. Jestem w połowie drogi :)
heding - Pią 23 Maj, 2008

Ciekawe czy to dla niektórych nie stanie się głównym motywem do nabijania postów :wink: ...ja tam mam spokój...osiwieję zanim dotrę do 1000 sensownych postów :mrgreen:
mnich - Pią 23 Maj, 2008

Dobrze że nie wymagane jest naprzykład 10 pkt w "pomógł"

[ Dodano: Pią Maj 23, 2008 16:31 ]
RobertO cieszy mnie też wielce że forum.optyczne.pl tak się ostatnio rozwija. :wink:

heding - Pią 23 Maj, 2008

mnich napisał/a:
Dobrze że nie wymagane jest naprzykład 10 pkt w "pomógł"

albo puszka klasy co najmniej D3 (wtedy nawet Twoja D300 by nie pomogła mnich :mrgreen: )

igorax - Pią 23 Maj, 2008

mnich napisał/a:
Fajnie. Jestem w połowie drogi :)


RobertO też w połowie ;-) ...
fajny pomysł szkoda, że taki licznik wysoki...

heding - Pią 23 Maj, 2008

igorax napisał/a:
fajny pomysł szkoda, że taki licznik wysoki...

a ja uważam, że słusznie wysoki... żeby coś pokazać, trzeba najpierw coś wiedzieć... :wink: i o tym napisać

Arek - Pią 23 Maj, 2008

igorax napisał/a:
RobertO też w połowie


Ja oddałem bratu 500 swoich postów i przekroczył 1000 ;)

heding - Pią 23 Maj, 2008

żeby było sprawiedliwiej moderatorzy i admini powinni być z tego wyłączeni :mrgreen:
mavierk - Pią 23 Maj, 2008

mnich napisał/a:
Dobrze że nie wymagane jest naprzykład 10 pkt w "pomógł"
moim zdaniem tak z 3 powinno być :) No ale na szczęście aż tak bardzo mi na tym nie zależy, żeby na tym forum mieć własne pf, żeby teraz spamić :P
RobertO - Pią 23 Maj, 2008

ok stworzylem dodatkowa grupe: galeria_1000 dla aktywnych i pomocnych userow ktorzy nie dorobili sie jeszcze 1000 postow. wrzucilem do grupy:

jaad75
mavierk
mnich
Monastor
sławek_38
Smola

heding - Pią 23 Maj, 2008

galeria_1000 chyba ..no i o sobie przez skromność zapomniałeś :wink:
Smola - Pią 23 Maj, 2008

No to teraz zapychamy serwer :twisted: Żartowałem. Ja zdjęć nie umiem robić :mrgreen:
RobertO - Pią 23 Maj, 2008

heding napisał/a:
galeria_1000 chyba ..no i o sobie przez skromność zapomniałeś :wink:


ano galeria_1000 (poprawilem), a o dobie nie zapomnialem, bo admini i moderatorzy z definicji moga tworzyc galerie

Smola - Pią 23 Maj, 2008

Robson a tacy jak ja to jaki maja limit MB na gelerie / na zdjecie ?
mavierk - Pią 23 Maj, 2008

Dzięki wielkie, że daliście mi taką możliwość, ale chyba nie będę Wam serwera zżerał i będę mimo wszystko korzystać z innych - ale nie gardzę Wami, broń boziu :) Po za tym ja z Jaadem niebawem kafelka dobijemy pewnie :)
MM - Pią 23 Maj, 2008

Nie wiem czy to dobry pomysł, ja swoimi zdjęciami serwera raczej nie będę zapychał.
RobertO - Pią 23 Maj, 2008

Smola napisał/a:
Robson a tacy jak ja to jaki maja limit MB na gelerie / na zdjecie ?


300KB na fotke i max 100 fotek - tak wiec wychodzi 30MB na usera wiec poki co miejsce jest na serwerze

igorax - Sob 24 Maj, 2008

RobertO napisał/a:
300KB na fotke i max 100 fotek - tak wiec wychodzi 30MB na usera wiec poki co miejsce jest na serwerze


Dla wielu powinno wystarczyć na spore portfolio, gorzej będzie jak się okaże, że userów przybędzie nadto z tym 1k na liczniku. Póki co tych galerii raczej niewiele będzie więc o przepustowość łącza bym się nie bał.

sławek_38 - Sob 24 Maj, 2008

Dzięki bardzo za taką nobilitację, tylko teraz to naprawdę zmusza do pracy bo byle g. nie można zaśmiecić serwera. Oglądałem już oczywiście ptaki Arka - polecam!
RobertO - Sob 24 Maj, 2008

uruchomilem juz mozliwosc komentowania i oceniania dla wszystkich, tylko dajcie znac czy dziala tak jak powinno bo grzebalem troche w kodzie i moglem cos pochrzanic
sławek_38 - Sob 24 Maj, 2008

RobertO napisał/a:
tylko dajcie znac czy dziala tak jak powinno


Moje komentarze przyjęte

mavierk - Sob 24 Maj, 2008

A oceny : 8 to średnia ocen :) Tak troche dziwnie brzmi, ale nadal to średnia :]
mnich - Sob 24 Maj, 2008

Może udałoby się zrobić taki myk aby zamiast ładowania plików na serwer linkować z innych stron do swojej galerii.

I druga sprawa, czy jest taka możliwośc aby dodawane zdjęcia w tematach były odrazu dodawane do galerii.

Oczywiście wiem że można zrobić odwrotnie- wgrać do galerii i zalinkować na forum.

mare36 - Sob 24 Maj, 2008

Chciałem zapytać..te galerie sa dla wybranych tak?
palindrom - Sob 24 Maj, 2008

mare36 napisał/a:
Chciałem zapytać..te galerie sa dla wybranych tak?


Ja tam wolę czytać, niż pytać :mrgreen:

Jest napisane na poprzedniej stronie...

mavierk - Sob 24 Maj, 2008

od 1k postów, albo lubianych przez administratorów (w sensie najaktywniejszych ostatnio na forum ;])
maziek - Sob 24 Maj, 2008

Super pomysł z wyświetlaniem nowo dodanych zdjęc na stronie głównej, bardzo ożywia forum. Może warto rozciągnąć to ogólnie na dodawane zdjęcia (choć i tak obejmie tylko te ładowane na Wasz serwer)?
mare36 - Sob 24 Maj, 2008

palindrom napisał/a:
mare36 napisał/a:
Chciałem zapytać..te galerie sa dla wybranych tak?


Ja tam wolę czytać, niż pytać :mrgreen:

Jest napisane na poprzedniej stronie...


Jakbym mial czytac wszystkie strony z tego forum to nie miałbym czasu na spanie ;) ))

jaad75 - Sob 24 Maj, 2008

Ja byłbym jednak za powszechniejszym prawem do tworzenia galerii. Żeby nie zapychać serwera Optyczne, to faktycznie można by było stworzyć możliwość linkowania z zewnętrznych serwerów... Nie bardzo podobają mi się ograniczenia, zwłaszcza takie jak ilość postów - w niczym nie gwarantuje to, że zdjęcia będą lepsze niż nowych użytkowników...
RobertO - Sob 24 Maj, 2008

to ustawilem na 500 postow
Allan - Sob 24 Maj, 2008

Na 1000 to bym musial czekac chyba do emerytury :lol:
A tak powaznie to przychylam sie do glosu Jaad75 z linkowaniem galerii
Natomiast jesli juz ma byc tutaj to proponowalbym nie ilosc postow bo to mozna "zalatwic"
w ciagu jednego dnia jak ktos sie uprze ale duze ograniczenie zdjec na poczatku dla wszystkich,
po czym automatyczne zwiekszenie miejsca dla uzytkownika
wprost proporcjonalne do iloczynu sredniej oceny jego zdjec i ich ilosci ocenianych w galerii

krisv740 - Sob 24 Maj, 2008

a ja nie mam zdania, bo sie wstydę :oops: - za swoje zdjęcia :cool:
jaad75 - Sob 24 Maj, 2008

Allan napisał/a:
duze ograniczenie zdjec na poczatku dla wszystkich,
po czym o automatycznym zwiekszenie miejsca dla uzytkownika
wprost proporcjonalne do sredniej oceny jego zdjec ocenianych w galerii

I to jest bardzo dobry pomysł.

igorax - Sob 24 Maj, 2008

Allan napisał/a:
po czym automatyczne zwiekszenie miejsca dla uzytkownika
wprost proporcjonalne do iloczynu sredniej oceny jego zdjec i ich ilosci ocenianych w galerii


to jest rozwiązanie, które zapewni hierarchię, a zarazem nie przyczyni się do nadmiernego spamu.

kijos - Sob 24 Maj, 2008

komor w temacie Fotografie ludzi ostatnio napisał:
"Czekam, aż za takie stwierdzenia opie#$li mnie ktoś inny niż Mnich, Jaad75, Mavierk, Heding, Kijos, Krisv740 czy Igorax. Pstrykacz pewnie w ptakach siedzi z Arkiem, a MM gania samoloty. A gdzie są nowi???"
Teraz to już na pewno wszyscy Nowi będą chętnie dzielić się swoją opinią na temat zdjęć i swoją twórczością (choć mogę się mylić). Jak dla mnie taki elitarny klub na forum to nietrafiony pomysł. Przynajmniej w proponowanych kategoriach. Selekcja mogłaby się odbywać na zasadach podobnych do tych na http://www.fotoik.pl/ Tylko proszę nie piszcie, że zazdroszczę bo się nie załapałem :P

mnich - Sob 24 Maj, 2008

zazdrościsz bo się nie załapałeś. ;)


Oczywiście każdy moze się zgłosić do grupy galeria/galeria_1000, jest chyba taka opcja.

kijos - Sob 24 Maj, 2008

"Prywatne galerie są wyłączone"
mnich - Sob 24 Maj, 2008

Górne menu:

grupy>Galeria_1000>dołącz do grupy

kijos - Sob 24 Maj, 2008

OK mam :) sorry oglądałem sobie zdjęcia zamiast dokładnie sprawdzić ;P

[ Dodano: Sob 24 Maj, 2008 21:27 ]
Dziękuję (zostałem pozytywnie zlustrowany) :)

komor - Pon 26 Maj, 2008

Chłopaki, wszystkie wasze uwagi są cenne, ale obawiam się, że właśnie próbujecie zlecić Robertowi O. napisanie kolejnego oprogramowania typu „galeria”. On tylko trochę zhakował istniejacy plugin do forum i nie wiem czy ma ochotę/możliwość/czas implementowania tych wszystkich rzeczy, które proponujecie (a które są owszem ciekawe).

Moim zdaniem wątki tematyczne w dziale "Technika foto" są wystarczającym środkiem wyrazu na forum dla onanistów sprzętowych, jakim jest Optyczne.pl. Jest przecież tyle popularnych już witryn typu „galeria” gdzie jest tyle pięknych zdjęć i zdolnych fotografów.

Ja, jako skromny amator bez ambicji artystycznych, muszę stwierdzić, że bardzo ucieszyłem się na te wątki tematyczne, bo one właśnie dają szansę zwykłym ludziom pokazać byle zdjęcie i usłyszeć jakieś sensowne uwagi na temat słabości warsztatowych. Przyznam, że ja na żadnej popularnej witrynie typu „galeria” nie umieściłem jeszcze ani jednego zdjęcia, bo uważam, że wobec tylu pięknych zdjęć jakie tam są – nie ma sensu się pakować ze swoimi knotami. A tutaj – owszem, bo tu jakoś poczułem się mile widziany jako początkujący amator. I nie zawiodłem się, bo usłyszałem kilka cennych uwag na temat moich focideł.

Tymczasem galerie użytkowników, o których rozmawiamy w tym wątku, przesuwają niniejsze forum w kierunku kolejnej galerii. Nie widzę sensu. Teraz Robert O. powinien mnie zlustrować negatywnie i wyrzucić z grupy „tysiąca” :lol:

mnich - Pon 26 Maj, 2008

Ale fajnie jest umieścić jakieś swoje fotki i przeczytać opinie od kolegów onanistów sprzętowych :D
Uważam też że właśnie oglądanie różnych dobry i złych fotek jest drogą by wyrobić w sobie umiejętność samokrytki, interpretacji i rozpoznawania knotów. A kto doradzi lepiej niż My ? Na innych Galeriach, za dużo jest kółek wzajemnej adoracji...
Optyczne to także- a właściewie w głownej mierze- tematy foto. Więc zdjęcia są jaknajbardziej na miejscu. Tak mała nasza utopijna galeria. :)

kijos - Pon 26 Maj, 2008

komor, nie marudź tylko wrzucaj fotografie ;) Może tu będzie normalnie bo jest kilka takich galerii online, na których jak komuś nie po jego myśli skomentujesz zdjęcie to odwecie będziesz pod swoimi czytał same negatywne komentarze.

[ Dodano: Pon 26 Maj, 2008 21:37 ]
Jakbym bardzo chciał galerię to mogę sobie samemu jakąś sklecić. Wysyłam na publiczne bo jestem ciekawy uwag i opinii (oczywiście najprzyjemniej czyta się te pochlebcze ;)

komor - Pon 26 Maj, 2008

:) Ale mnie chodzi o to, że właśnie na wątkach tematycznych można się wyżyć, uzyskać opinie itd. Skoro mamy oceniać technikę, a nie człowieka, to wolę, żeby zdjęcia były podzielone na tematy, a nie na ludzi.

A tak naprawdę to wrzuciliście już tyle dobrych zdjęć, że uważam iż nie pozostaje mi nic innego jak parcie na zamknięcie tych galerii… :twisted:

mnich - Pon 26 Maj, 2008

Ale z galerii można szybko zalinkować do konkretnego tematu. Tylko jeszcze tego np, ja nie zrobiłem ze wszystkimi :)

[ Dodano: Pon 26 Maj, 2008 22:19 ]
komor napisał/a:
A tak naprawdę to wrzuciliście już tyle dobrych zdjęć, że uważam iż nie pozostaje mi nic innego jak parcie na zamknięcie tych galerii…


Gadzino! ;)

kijos - Pon 26 Maj, 2008

komor napisał/a:
wyżyć, uzyskać opinie itd
szkoda, że ten dobry zwyczaj nie został przeniesiony na galerie :(

[ Dodano: Pon 26 Maj, 2008 22:24 ]
komor napisał/a:
tyle dobrych zdjęć
Jakich tam dobrych? Nie tam żebym miał kompleksy ala jak się poogląda najpopularniejsze galerie w kraju to jeszcze sporo się muszę nauczyć :P

[ Dodano: Pon 26 Maj, 2008 22:26 ]
mnich napisał/a:
zalinkować do konkretnego tematu

Też o tym myślę. Powywalać załączniki i dać linki z galerii.

Wujek_Pstrykacz - Pon 26 Maj, 2008

Ja narazie przynajmniej nie będę tworzył galerii. Pare moich fotek jest w tematach. Ale pomysł z galeriami nie jest zły.
Paweł_G - Wto 27 Maj, 2008

Uwaga uwaga - nabijam sobie posta. A narazie poprzestałem na zmianie avatara :razz:
RobertO - Wto 27 Maj, 2008

Paweł_G napisał/a:
Uwaga uwaga - nabijam sobie posta. A narazie poprzestałem na zmianie avatara


no to masz.
za dobre checi :-)

Paweł_G - Wto 27 Maj, 2008

Łał dzięki adminie :mrgreen:
Smola - Wto 27 Maj, 2008

komor napisał/a:
A tak naprawdę to wrzuciliście już tyle dobrych zdjęć, że uważam iż nie pozostaje mi nic innego jak parcie na zamknięcie tych galerii… :twisted:


Wiem, wiem. Dziękuje. Komor znamy sie już od dlugiego czasu. Nie wstydz sie. Bede wyrozumialy. Kazdy kiedys byl poczatkujacym :razz: :mrgreen:

grzybart - Pią 30 Maj, 2008

A ja się chyba nie doproszę :sad:

W sumie to bardzo dobry pomysł bo oglądając zdjęcia na plfoto, onephoto, digart i innych galeriach można się kompleksów nabawić choć z drugiej strony oglądanie pewnych prac to czysta przyjemność.

P_M_ - Sob 31 Maj, 2008

A ja te fotki poblokowalem. Nie ze zlosliwosci, tylko dlatego, ze blokuje co sie da, bo mam taki kiepski internet. I pomyslalby kto, ze w Irlandii wszystko funkcjonuje lepiej.
Tutaj wciaz nie mozna miec internetu na kablu bez telefonu, a internet bezprzewodowy swiruje jak w gorach (na kabel z pewnych wzgledow nie moge sobie jeszcze pozwolic). Infrastruktura jest przy tym tak nedzna, ze w piatek popoludniu o surfowaniu mozna zapomniec. Nawet po kablu jest ciezko. :evil:

Niektore foteczki sa fajne. Milo bylo tez zobaczyc pare dawno niewidzianych miejsc z Wroclawia.
Pomysl z galeria nie jest zly. Ja jednak nie zamierzam swojej zakladac. Wszyskim innym zycze milej zabawy. :grin:

dawid_ - Czw 12 Cze, 2008

Zgłosiłem akces do grupy użytkowników poniżej 1k postów i nic.. Czego mam się spodziewać? Ktoś mi odpowie tak, lub nie?


--- 20 min. później...

Dzięki za przyjęcie ;)

goltar - Czw 12 Cze, 2008

Czekamy na fajne fotki :)
dawid_ - Czw 12 Cze, 2008

Wyczuwam ironię ;)

Ale ok. Postaram się nieco przełamać te kwiatowo ornitologiczne śliczności :)

igorax - Pią 13 Cze, 2008

grzybart napisał/a:
plfoto, onephoto, digart i innych galeriach można się kompleksów nabawić
...chyb achciałeś powiedzieć NIE można
grzybart - Pią 13 Cze, 2008

Jak się mogę kompleksów nabawić, więc można :smile:

A obiektyw proszę Pana to się trzyma od dołu :razz:

dawid_ - Pią 13 Cze, 2008

O ile na plfoto czasem można (choć to najczęściej wyszopowane do granic możliwości, gnioty. Taka u nas moda), to na digart już niezmiernie rzadko :)
mavierk - Pią 13 Cze, 2008

igorax napisał/a:
..chyb achciałeś powiedzieć NIE można
trzeba wiedzieć, jak szukać :] Na prawde można znaleźć wiele dobrych fot, przynajmniej na digarcie, gdzie mam moją pierwszą galerię (i na razie innych nie rozwijam..)
grzybart - Pią 13 Cze, 2008

Wy mnie chyba nie rozumiecie, "...można się kompleksów nabawić..." , bo mnóstwo prac prezentuje znakomity poziom, o to mi chodziło.
mavierk - Pią 13 Cze, 2008

grzybart napisał/a:
mnóstwo prac prezentuje znakomity poziom, o to mi chodziło.
no właśnie, przy milionie prac na digarcie te 10k wygląda blado, ale to nadal mnóstwo ;)
dawid_ - Pią 13 Cze, 2008

Właśnie przez ten chłam zrezygnowałem z Digart. Poza tym nie można tam dawać szczerych ocen, bo dostajesz marne noty w odwecie od ludzi których całym dorobkiem jest córeczka i kotek zrobiony kompaktem.

W ogóle to dziecinada :P

Najlepszy jest flickr.com :)

jaad75 - Sob 14 Cze, 2008

dawid_ napisał/a:
Poza tym nie można tam dawać szczerych ocen, bo dostajesz marne noty w odwecie od ludzi których całym dorobkiem jest córeczka i kotek zrobiony kompaktem.

He, he... Ale fakt - to jest plaga większości tego typu galerii...

mavierk - Sob 14 Cze, 2008

u nas też jest kółeczko wzajemnej adoracji :P
krisv740 - Sob 14 Cze, 2008

dlaczego?
a nie można po prostu w miarę obiektywnie ocenić czyjejś pracy?

mavierk - Sob 14 Cze, 2008

obiektywnie czemu nie, ale ja przykładowo nie uważam, żebym robil super zdjęcia, a jak na razie nikt się nie przyczepił :]
krisv740 - Sob 14 Cze, 2008

a czy koniecznie trzeba się "czepiać"?
a swoją drogą nie umniejszaj swojej umiejętności robienia zdjęć :cool:

mavierk - Sob 14 Cze, 2008

Cytat:
a czy koniecznie trzeba się "czepiać"?
Krytyka pozwoli na rozwój :]


krisv740 napisał/a:
a swoją drogą nie umniejszaj swojej umiejętności robienia zdjęć :cool:
no dajże spokój :P
krisv740 - Sob 14 Cze, 2008

mavierk,
ty się nie wykręcaj :lol:

a krytyki z czepianiem nie porównuj :twisted:

kijos - Nie 15 Cze, 2008

mavierk napisał/a:
obiektywnie czemu nie, ale ja przykładowo nie uważam, żebym robil super zdjęcia, a jak na razie nikt się nie przyczepił :]

Słabe są te twoje zdjęcia :razz:


Żarcik ;)

Paweł_G - Pon 16 Cze, 2008

Ja mam jeszcze takie spostrzeżenia odnośnie większości galerii, że w cenie jest tam pokazanie kawałka (albo najlepiej całegp) gołego tyłka. Oglądam takie często marne zdjęcia i widzę mase komentarzy i ocen, a wstaw dobrą fotkę sportową np rajdową, to zainteresowanie żadne choć zrobienie tej drugiej wymagało dużo większej pracy i lepszego sprzętu.
Jesienny - Pon 16 Cze, 2008

Pytanie czy wystawia się dla statystyk oglądalności czy dla tych kilku fachowych komentarzy. Zresztą sam wiem po deviancie, że komentarze w większości są przyjacielsko-grzecznościowe od "krewnych i znajomych królika".
kijos - Pon 16 Cze, 2008

Gołe zadki i komentarze znajomych mnie nie dziwią. Swojemu znajomemu dalibyście publicznie negatywną ocenę. Na to stać tylko prawdziwych przyjaciół ;)
Jesienny - Pon 16 Cze, 2008

Problem także w tym, że na takich społecznościowych stronkach ilość choć świadomych amatorów jest znikomy, Generalnie łatwiej nauczyć się odróżniać dobry zadek od złego zadka niż dobrą fotografię reporterską od złej - Tym bardziej trzeba sobie brać do serca słowa krytyki.

PS. Po kilku próbach szczerej oceny dałem sobie spokój zbyt dużo fochów.
PS.2. Dzięki za krytykę mnie ;)

kijos - Pon 16 Cze, 2008

Na społecznościowych galeriach uczysz się tego, co się podoba szerokiej rzeszy mas. O to chodzi. Bo ilu świadomych amatorów będzie kupować twoje zdjęcia?
Jesienny - Pon 16 Cze, 2008

Tego to ja też i uczę się akurat w pracy, a jeszcze więcej trzeba się nauczyć umiejętności wmawiania komuś, że jednak nie ma racji ;)
kijos - Pon 16 Cze, 2008

Moim zdaniem pierwszy błąd. Jeżeli mówimy o zdjęciach, które są przeznaczone dla klienta. To nie ma co dyskutować albo robisz tak jak on chce (i później nie przyznajesz się do tego kiczu ;) albo przytakujesz i robisz po swojemu ale musi to być zrobione lepiej niż zamawiający mógł sobie wyobrazić :)
Jesienny - Pon 16 Cze, 2008

Mówiąc to dokładnie to drugie miałem na myśli ;) Czasem to znacznie łatwiejsze niż zrealizowanie wizji klienta.

Ale czas skończyć ten off topic w dziale o regulaminie.

timi1970 - Czw 19 Cze, 2008

dawid_ napisał/a:
Zgłosiłem akces do grupy użytkowników poniżej 1k postów i nic.. Czego mam się spodziewać? Ktoś mi odpowie tak, lub nie?

ja też :mrgreen:

[ Dodano: Sro 25 Cze, 2008 01:57 ]
już minął prawie tydzień i nie ma odzewu :roll:

Liszu - Sob 19 Lip, 2008

To na pocieszenie dodam, że ja też czekam od tygodnia :???: Zacząłem już nawet swoje posty przeglądać czy aby na pewno nigdzie nikogo nie obraziłem :P
pawel23 - Sob 19 Lip, 2008

Ja też sie zgłosiłem ale nic sie nie działo i wycofałem swoja "kandydaturę" :razz: :smile:
goltar - Sob 19 Lip, 2008

Panowie mało cierpliwi jesteście :wink: , zgodę zazwyczaj dostają osoby które już są jakiś czas na forum i/lub pokazali ciekawe przykładowe zdjęcia przy okazji różnych tematów. Osoby które mogą obecnie dodawać zdjęcia do galerii maja min. 100 postów za wyjątkiem jednej osoby...
Liszu - Nie 20 Lip, 2008

No masz babo placek! A ja nie wstawiam zdjęć, żeby nie utrudniać ludziom przeglądania forum :oops: Właśnie dlatego zgłosiłem się do galerii.

No to lecę brać aktywny udział w dyskusjach :wink:

mnich - Nie 20 Lip, 2008

Liszu napisał/a:
No to lecę brać aktywny udział w dyskusjach

Prawidłowe podejście.
PS: Pozdrawiam Świdnicę.

RobertO - Pon 27 Paź, 2008

Niektorzy narzekali ze po wrzuceniu zdjecia do prywatnej galerii zdarza sie czasem ze jest ono tylko przez chwile widoczne na stronie glownej, bo zaraz potem ktos inny wrzuca kilka swoich zdjec. Zatem aby umozliwic Wam ogladanie starszych zdjec, ktore ostatni zostaly dodane do galerii, w zakladce "Album"

http://forum.optyczne.pl/album.php

wyswietlanych jest teraz 25 ostatnio dodanych do galerii zdjec.

Wujek_Pstrykacz - Wto 28 Paź, 2008

I to Robercie jest dobrz pomysł. Teraz nikt się nie będzie czepiał.
belkot77 - Sob 06 Gru, 2008

A ja czekam na przyjecie do grupy i nic :(
jasiekcom - Sob 06 Gru, 2008

oj to ja dlugo bede czekał :cry:
belkot77 - Sob 06 Gru, 2008

Juz jestem! dzieki

Jasiekcom nie przejmij sie moze cie tez przyjma

mnich - Sob 06 Gru, 2008

Bo najpierw trzeba było pokazać jakieś ciekawe fotki w działach tematycznych - Warsztat. A później narzkać.
jasiekcom - Nie 07 Gru, 2008

Tak jest przePana umieściłem nie wiem Czy ciekawe ale umieściłem i obiecuje że nie będę narzekał. :wink:
Pozdrawiam

piotrmkg - Nie 07 Gru, 2008

zostałem przypisany do grupy galeria? za co? ;) jakiś automat przypisuje? jak w końcu przyjdzie do mnie nowy skaner to coś umieszczę, bo jak na razie to wstyd cokolwiek tam wrzucać.
Jesienny - Nie 07 Gru, 2008

Przypisało Cię bo masz ponad 500 postów ;)
piotrmkg - Nie 07 Gru, 2008

Jesienny, a grupa galeria nie jest od 1000 postów, na pierwszej stronie tak jest napisane.
Jesienny - Pon 08 Gru, 2008

Ale na 3 już jest o 500 ;)
RobertO - Pon 08 Gru, 2008

no bo najpierw bylo 1000 a po otrzymaniu kilku petycji od czytelnikow zmniejszylismy na 500
ghost - Pon 08 Gru, 2008

chętni muszą mniej intensywnie pospamować ;)
piotrmkg - Pon 08 Gru, 2008

dlatego też jestem za tym aby limit wynosił min. 100 zlinkowanych zdjęć i min. 60% konsensusem (wśród komentujących osób) iż dane zdjęcie jest dobre
degol - Sob 13 Cze, 2009

proponuje znieść wszelkie obostrzenia , przecież to jest jakiś absurd by móc założyć własną galerię trzeba np. wpierw napisać 500 postów , to przy mojej częstotliwości za jakieś trzy lata będę mógł wkleić swoje pierwsze galeryjne zdjęcia , a może wtedy będę już co innego czynił , pomysł bynajmniej lekko chybiony , to co powinno zachęcać zniechęca :D

PS
na tym forum działa jakaś ręka cenzury , moje posty są kasowane , że niby nic nowego nie wnoszą ? :D

zug - Sob 13 Cze, 2009

degol, wstawiaj foty do działu "Nasze zdjęcia", na pewno nie pozostaną niezauważone :wink:
Co Ci z galerii, jak tylko możesz wstawić jedno zdjęcie na dobę :razz:
a w dziale "ile wlezie" :wink:

mnich - Sob 13 Cze, 2009

zug dobrze radzi. Temat był omawiany już kilka krotnie. Najpierw trzeba pokazać coś ciekawego w dziale "Nasze zdjęcia" jeśli chce się posiadać własną galerię.
Te zasady dotyczą wszystkich użytkowników więc są sprawiedliwe. Chyba że czujesz się kimś wyjątkowym degol. :wink:

degol - Nie 14 Cze, 2009

jestem mnichem/pustelnikiem który nie chcąc się wyróżniać zwraca na siebie znaczącą uwagę , ale ... idę za powyższą radą i już nie trąbię wniebogłosy by zaskarbiać czyjeś głosy ;)
pozdro

goltar - Nie 14 Cze, 2009

degol napisał/a:
PS
na tym forum działa jakaś ręka cenzury , moje posty są kasowane , że niby nic nowego nie wnoszą ? :D
Jeśli są nie na temat, to są kasowane... innych ostatnio nie kasowałem.
kozidron - Nie 14 Cze, 2009

degol napisał/a:
na tym forum działa jakaś ręka cenzury , moje posty są kasowane , że niby nic nowego nie wnoszą ? :D


to nie ręka to goltar, on zjada posty :wink: .

goltar napisał/a:
Jeśli są nie na temat, to są kasowane... innych ostatnio nie kasowałem.


ostatnio, znaczy dziś od 6 rano.... :razz: :wink:

amv - Wto 16 Cze, 2009

Niech mnie kto palnie ....... jak mam dodać zdjęcie do swojej galerii ? :shock: :oops:
zug - Wto 16 Cze, 2009

wchodzisz do "galerie" na górze :arrow: Galerie użytkowników » Twoja prywatna galeria :arrow: dodaj zdjęcie :cool:
amv - Wto 16 Cze, 2009

Faktycznie :lol: ....bo ja gdzieś od tyłu szukałem :zalamany: :wink:
Dziękes.

k7piotr - Czw 18 Cze, 2009

zug napisał/a:
wchodzisz do "galerie" na górze :arrow: Galerie użytkowników » Twoja prywatna galeria :arrow: dodaj zdjęcie :cool:

super :lol: tylko, że zamiast "dodaj zdjęcie", to wyskakuje info: Prywatne galerie użytkowników są wyłączone. :wink:

MC - Czw 18 Cze, 2009

I zgadza sie, bo nie kazdy ma taka galerie. Poraz ostatni napisze, ze trzeba miec min. 500 postow lub intensywnie udzielac sie w watkach nasze zdjecia.
k7piotr - Czw 18 Cze, 2009

MC, dzięki za info :smile:
buzz - Czw 18 Cze, 2009

hm... 500 postow, by miec mozliwosc zostania galernikiem... wszystkich to kryterium dotyczy (to uwazam za sprawiedliwe), ale jednoczesnie uwazam, ze to kryterium jest zenujace. Bym wolal miec mozliwosc wstawienia chocby jednego zdjecia i jesli beda dobre komentarze - wstawiania kolejnych.
Troche to sztuczne nabijanie postow...
W mysl zasady: "madrze czy glupio - nieistotne, wazne by glosno i czesto".
Czy o to w tym wszystkim chodzi? Trajkotac bez sensu?
Jesli dozyje chwili uzbierania 500 postow, to wstawie kilka zdjec... huurraa...
Inspirujace. Zachecajce.

MC - Czw 18 Cze, 2009

buzz, jestem przekonany, ze po wstawieniu swoich probek do dzialu "nasze zdjecia", jesli oczywiscie beda dobre, Robert dopisze Cie do grupy. Trzeba tylko sie wykazac a nie marudzic.
zug - Czw 18 Cze, 2009

ale się pchacie do tej galerii :???:
buzz, chcesz oddam Ci swoją miejscówkę :wink:
a skoro nie masz dostępu to zapraszam do działu "nasze zdjęcia" tam chyba Ciebie jeszcze nie było :razz:

[ Dodano: Czw 18 Cze, 2009 3:42 pm ]
buzz napisał/a:
W mysl zasady: "madrze czy glupio - nieistotne, wazne by glosno i czesto"

tu się mylisz bo chyba to jest jedno z nielicznych "for" gdzie nie "pitoli" się bez sensu ....

buzz - Czw 18 Cze, 2009

Jesli odpowiem na Wasze slowa, to juz bede mial 6 postow! :-)
Ze srednia 1 posta na dwa dni... to mi daje... 2,5 roku...
Zatem dodam cos do "naszych zdjec". Podchodze do moich zdjec emocjonalnie, wiec dla mnie sa najlepsiejsze na swiecie. Z checia poczytam jednak slowa konstruktywnej krytyki... zawsze to swieze i inne spojrzenie.

komor - Czw 18 Cze, 2009

zug napisał/a:
chyba to jest jedno z nielicznych "for" gdzie nie "pitoli" się bez sensu


Hm… Chciałbym, żeby to była prawda… :)

mavierk - Czw 18 Cze, 2009

buzz, masz rację, należy skasować to ograniczenie z 500 postami - po prostu dołączanie do grupy powinno być dopiero poprzez dopisanie przez roberto - to pozwoli usunąć słabsze zdjęcia z galerii :)

No i troszkę przesadzasz, przecież wystawianie zdjęć w galerii to i tak nie jest najpopularniejsza metoda na pokazanie swoich prac :)

Sunders - Pią 19 Cze, 2009

mavierk napisał/a:
przesadzasz, przecież wystawianie zdjęć w galerii to i tak nie jest najpopularniejsza metoda na pokazanie swoich prac
:idea: :!:
buzz, jak Ci się "spieszy"do galerii, to wstaw trochę fotek w dziale"Nasze zdjęcia" i "pisz podanie" do RobertaO :???:

SlawGaw - Pią 19 Cze, 2009

mavierk napisał/a:
buzz, masz rację, należy skasować to ograniczenie z 500 postami - po prostu dołączanie do grupy powinno być dopiero poprzez dopisanie przez roberto - to pozwoli usunąć słabsze zdjęcia z galerii

No chyba nie do końca, patrz piotrbujakowski, na dzień dzisiejszy pan ma 86 postów, ktoś chyba na to pozwolił?
Moje zdanie jest takie:
1. to forum o technice, więc galeria jest drugorzędna i nie musi być na stronie głównej nowych zdjęć,
2. limit postów może zostać, 200 czy 500 nie istotne, ale jeden ten sam dla wszystkich,
3. skończyć z uznaniowością.
O tym już kiedyś tutaj dyskutowałem i nie znalazłem poparcia, więc i tym razem zapewne tak będzie, a że galeria jest tu drugorzędna więc nie ma o co toczyć bojów.

edmun - Pią 19 Cze, 2009

A ja uważam że powinno zostać że galeria zostaje dla osób powyżej 300 postów lub wg uznania, ale tylko wtedy kiedy zdjęcia przedstawiają jakiś poziom w działach Nasze Zdjęcia
mavierk - Pią 19 Cze, 2009

SlawGaw, może w takim razie zróbmy ekipe, która ma dopuszczać do galerii - załóżmy 5osób będzie decydować, czy ktoś ma wejść, czy nie (trzeba mieć więcej).
To na pewno usunęłoby problemy :)

[ Dodano: Pią 19 Cze, 2009 12:39 ]
albo zrobić tak, że wrócimy z ocenami i prace z oceną poniżej 5 będzie po tygodniu kasowana :)

komor - Sob 20 Cze, 2009

Co z kasowania po tygodniu, jak większość oglądających osób i tak korzysta z galerii w ten sposób, że patrzy po prostu na stronę główną. Jak zdjęcie znika ze strony głównej to znika ze świadomości społecznej. :)
mavierk - Sob 20 Cze, 2009

no to co z zostawiania zdjęć po tygodniu?
komor - Sob 20 Cze, 2009

Zostawianie to nie jest działanie, tylko zaniechanie. Usuwanie to jest działanie. Które ktoś musi jeszcze wykonać, BTW. :)
MC - Sob 20 Cze, 2009

komor napisał/a:
Zostawianie to nie jest działanie, tylko zaniechanie. Usuwanie to jest działanie.

Nie zebym sie czepial, ale na przyklad w prawie karnym zaniechanie jest forma dzialania :mrgreen:

komor - Sob 20 Cze, 2009

Temu Panu już podziękujemy :)
MC - Sob 20 Cze, 2009

komor, Ty taki madry nie badz :twisted: :wink:
Monastor - Sob 20 Cze, 2009

komor, nie martw się, MC się teraz doktoryzuje więc musi zacząc zachowywac się co najmniej jak profesor :mrgreen:
degol - Wto 07 Lip, 2009

buzz napisał/a:
hm... 500 postow, by miec mozliwosc zostania galernikiem... wszystkich to kryterium dotyczy (to uwazam za sprawiedliwe), ale jednoczesnie uwazam, ze to kryterium jest zenujace. Bym wolal miec mozliwosc wstawienia chocby jednego zdjecia i jesli beda dobre komentarze - wstawiania kolejnych.
Troche to sztuczne nabijanie postow...
W mysl zasady: "madrze czy glupio - nieistotne, wazne by glosno i czesto".
Czy o to w tym wszystkim chodzi? Trajkotac bez sensu?
Jesli dozyje chwili uzbierania 500 postow, to wstawie kilka zdjec... huurraa...
Inspirujace. Zachecajce.

popieram co napisałeś powyżej ... co do kryterium "500 ... " zasada jest dziwaczna , trzeba zbierać posty , by mieć dostęp do prywatnej galerii , posty jedno , zdjęcie drugie , to jakaś komedia :)

Pozdro
Jak ktoś chce , ma czas i chęć , to zapraszam na "nudy" w mojej galerii na Garnku , adres jest w podpisie ...

zug - Wto 07 Lip, 2009

degol, masz tyle zdjęć u siebie na stronie,że wstawiając tylko te zdjęcia do działu Nasze zdjęcia w krótkim czasie możesz "natrzaskać" 500 postów i uzyskać dostęp do wymarzonej galerii.
A jak na razie to Ciebie tam nie widzieli :razz:

Monastor - Wto 07 Lip, 2009

degol, limit jest po to, żeby ludzie nie zakładali sobie tutaj galerii tylko po to żeby się wylansowac nic przy tym na forum nie pisząc. Zresztą jak ktoś chce założyc galerię to może napisac do RobertO i pokazac zdjęcia. Jeśli są dobre to dostanie miejsce w galerii.

Co do galerii na garnku. Bez obrazy, ale to galeria czy przechowalnia pełniąca rolę dysku twardego? Chocbym był nie wiadomo jak wielkim fanem czyjejś twórczości, nie przebrnąłbym przez 94 strony. Jak chcesz żeby ktoś rzucił na to okiem to wybierz ze 20, 30 najlepszych i umieśc w jednym miejscu.

degol - Wto 07 Lip, 2009

Zug , to jest w sumie pomysł na obecne zasady , ale ... czy to ma sens śmiecić w galerii ( 500 zdjęć ) , a jak będę chciał coś swojego w niej odszukać , to będę musiał grzebać i grzebać ... a prywatna , to prywatna :)
Monastor jeśli znalazłeś czas jedynie na zerknięcie odnośnie ilości stron , a ta ilość Cię przeraża ( wcale się nie dziwę) ;) masz do tego tupu spostrzeżeń/uwag św.prawo , nad wyraz cenię tę uwagę , Twój czas - Twoja sprawa , a co do wybranych kilku zdjęć z tego stogu siana , dla mnie "igła" będzie miała inną wartość dla Ciebie inną , choć zerkamy na tą samą igłę ze wspomnianego powyżej stogu siana ;) Jeśli chcesz wybrać zdjęcie , to wybierz , skomentuj , będzie dla mnie przyjemnością móc przeczytać wartościowy komentarz , nawet jeśli będzie on prawdziwy ;)
Pozdro

zug - Wto 07 Lip, 2009

degol napisał/a:
mnie przyjemnością móc przeczytać wartościowy komentarz , nawet jeśli będzie on prawdziwy

i właśnie z tego nawet powodu powinieneś wstawiać do działu, dla wartościowych (czasami :razz: ) uwag, komentarzy i spostrzeżeń :wink:
degol, wstawiaj wstawiaj :razz:

Monastor - Wto 07 Lip, 2009

degol, nikt nie będzie za Ciebie przerzucał siana, chyba że mu zapłacisz. Sorry, ale przebieranie prawie 2000 losowo wybranych pstryków w poszukiwaniu perełki to nie dla mnie. Brakiem jakiejkolwiek selekcji tylko i wyłącznie szkodzisz sam sobie, ale to już Twoja sprawa.
zug - Wto 07 Lip, 2009

a z drugiej strony to nie rozumiem waszego "parcia" na galerię :???:
amv - Wto 07 Lip, 2009

degol, po przeczytaniu paru postów z tego wątku powinieneś wiedzieć bez pytań,że najszybszą drogą do galerii jest umieszczenie swych zdjęć w dziale "Nasze zdjęcia". To jest oczywiste tak samo jak oczywistym jest nieposiadanie pięciuset postów,aby być na pierwszej stronie .
zug - Wto 07 Lip, 2009

zgadza się jest wielu co ma poniżej 500 postów i mają dostęp do galerii, ale oni już coś pokazali :twisted:
degol - Wto 07 Lip, 2009

Monastor wolę " usłyszeć " np. Twoją ocenę niż moją własną dotyczącą mojego zdjęcia , "Twoja , jego , ich " będzie miała dla mnie większą wartość , znaczenie .
Co do drugiej części Twojej wypowiedzi , to masz po części rację , ale ja to widzę jeszcze w innym świetle.

mavierk - Wto 07 Lip, 2009

degol, jak chcesz swoje 94 strony zdjęć umieszczać na optycznych (gdzie jest ograniczenie 1/dzień) to jak nie wybierzesz najlepszych z najlepszych, to zanim ktoś Cię doceni, to wszyscy uznają Cię za człowieka, co sobie tylko pstryka, nie zwracając uwagi na.. ee.. wszystko :(
Monastor - Wto 07 Lip, 2009

degol, musiałbyś mnie sobie wmontowac w aparat. Nie obraź się, ale sporej części tych zdjęc nawet nie trzymałbym na karcie pamięci. Dorzucasz po kilka niemal identycznych ujęc, widac że nie zadałeś sobie trudu żeby coś w temacie poczytac. Komponuj staranniej, myśl nad kadrem, unikaj przepaleń, niedoświetlenia, nie ucinaj obiektów, nie staraj się za dużo umieścic w kadrze, w krajobrazie trzymaj horyzont prosto.

Tobie nie są potrzebne moje czy innych komentarze tylko jakaś fajna książka o fotografii w ogóle. Może Peterson. Nie uczyłem się z książek, ale inni polecają. Przejrzyj tematy o literaturze, na pewno coś dla siebie znajdziesz. Na komentarze też przyjdzie pora, ale gwarantuje, że nikomu nie będzie się chciało pisac poradnika odnośnie postępowania w każdej sytuacji zdjęciowej od początku do końca.
Pozdrawiam.

degol - Wto 07 Lip, 2009

mi się jedynie rozchodzi o tego "bloka" w odniesieniu do p.galerii , po co Tworzyć i jednocześnie blokować ? A w sumie są rzeczy ważniejsze niż prywatna galerii na optyczne.pl , np sen , którego mi brakuje :) pozdro , idę spać i już nie majaczę wam :oops:

dzięki za konwersację zamienioną w dyskusję ...

zug - Wto 07 Lip, 2009

degol, to przed snem zarzuć kilka fotek, posypią się takie komentarze że już nie zaśniesz :mrgreen:
degol - Sro 08 Lip, 2009

Zug może przy następnej okazji ,
dzięki wszystkim "poruszonym" za wypowiedzi , jakbym mógł , to podziękowałbym korzystając z opcji " pomógł ") al;e nie mogę , więc jedynie tekstem pisanym dziękuję , Monastor nie obraża mnie Twoja wypowiedź , jedynie wnosi oczekiwaną wartość , książkę mam , ale tak samo jak Ty nie mogę jej jakoś otworzyć ;)
lecę spać , może mi się jakiś fajny kadr , kompozycja przyśni ;)

zug - Sro 08 Lip, 2009

degol napisał/a:
Zug może przy następnej okazji ,

:wink:

mavierk - Sro 08 Lip, 2009

degol, nie wchodź na to forum więcej, póki jesteś normalnym, miłym człowiekiem, bo po paru miesiącach zrobi się z Ciebie taki Monastor albo Zug :P
degol - Sro 08 Lip, 2009

... lub mavierk ;)

mavierk ciekawy , dyplomatyczny sposób na pozbycie się degol-a z forum optycz... nie no żart , taki na dobranoc :)

pozdro i jeszcze raz wielkie dzięki za wartościowe komentarze ...

zug - Sro 08 Lip, 2009

mavierk napisał/a:
nie wchodź na to forum więcej, póki jesteś normalnym, miłym człowiekiem, bo po paru miesiącach zrobi się z Ciebie taki Monastor albo Zug

no to mavierk, nas podsumował :razz:

mnich - Sro 08 Lip, 2009

degol napisał/a:
ale ... czy to ma sens śmiecić w galerii

sam napisałeś, więc po co Ci ta galeria?

skasowany - Sro 08 Lip, 2009

mnich, masz u mnie piwo :wink:
degol - Sro 08 Lip, 2009

mnich napisał/a:
degol napisał/a:
ale ... czy to ma sens śmiecić w galerii

sam napisałeś, więc po co Ci ta galeria?



no , no , no mnich jesteś b.spostrzegawczy , b.wybiórczy , miałem na myśli dział o tematyce "nasze zdjęcia" :lol: Chyba intuicyjnie wyczułeś ofiarowane piwo od Ruslan i to ono pozwoliło Ci dostrzec moje "potknięcie" , sorki może źle Cię zrozumiałem , ale dla mnie wygląda to tak jakbyś czytał , czytał , czytał wypowiedzi , a jak zobaczysz brak przecinka , to zaraz na światło to wyciągasz :) za taką aktywność masz u mnie dwa browary ;) nie no żartuję z tym wszystkim co powyżej ;)

zug - Sro 08 Lip, 2009

degol, nie nabijaj postów :razz: :wink:
skończmy ten temat, wpadaj do działu wstaw kilka(dziesiąt) zdjęć i będzie po sprawie....

degol - Sro 08 Lip, 2009

muszę śpieszno mi do 500-ki ;)

[ Dodano: Sro 08 Lip, 2009 23:41 ]
żart oczywiście ;)

mnich - Sro 08 Lip, 2009

degol napisał/a:
miałem na myśli dział o tematyce "nasze zdjęcia"


no właśnie... więc teraz zastanów się... skoro chcesz zaśmiecać- sam to napisałeś- dział "Nasze Zdjęcia" swoim uroczym porftoflio, to po co Ci dostęp do galerii? Jeśli tak to sobie wygooglaj lepiej adres jakiegoś śmietniska.

degol - Sro 08 Lip, 2009

mnich napisał/a:
degol napisał/a:
miałem na myśli dział o tematyce "nasze zdjęcia"


no właśnie... więc teraz zastanów się... skoro chcesz zaśmiecać- sam to napisałeś- dział "Nasze Zdjęcia" swoim uroczym porftoflio, to po co Ci dostęp do galerii? Jeśli tak to sobie wygooglaj lepiej adres jakiegoś śmietniska.


zważywszy na Twoją gościnność proszę o dostęp do Twojej galerii muszę gdzieś to wszytko zutylizować , forum dla mnie nie jest właściwym miejscem

mnich - Sro 08 Lip, 2009

degol napisał/a:
forum dla mnie nie jest właściwym miejscem

i tu się zgadzam w 100%

degol - Sro 08 Lip, 2009

jak zwykle wybierasz co Ci pasuje , nie chce mi się schodzić na taki poziom , co w części już zrobiłem i tego żałuję , jest takie fajne powiedzenia , ale zostawię je dla siebie , czego Ty zapewne byś nie uczynił , może się mylę ... - " i tu się zgadzam w 100 %" .

Spokojnej nocy życzę.

mnich - Czw 09 Lip, 2009

degol napisał/a:
jak zwykle wybierasz co Ci pasuje , nie chce mi się schodzić na taki poziom , co w części już zrobiłem i tego żałuję , jest takie fajne powiedzenia , ale zostawię je dla siebie , czego Ty zapewne byś nie uczynił , może się mylę ... - " i tu się zgadzam w 100 %" .

Spokojnej nocy życzę.


Tak, wybieram co mi pasuje.
Podobnie jak Ty, wybierasz sobie sposób w jaki chcesz zdobyć dostęp do galerii. To jest dopiero "poziom". Przyjść sobie gdzieś i pozmieniać reguły "gry" tak aby pasowały pod Ciebie.
Każdy Ci proponował, abyś pokazał swoje prace w dziale "nasze zdjęcia" ( i może z tą pomocą, administrator, łaskawie przydzieli Cię do "grupy galeria") , ale uznałeś że będziesz tylko zaśmiecał forum, skoro tak, to po co chcesz zaśmiecać galerię?

Prywatne wycieczki pod moim adresem sobie daruj.

Usjwo - Czw 09 Lip, 2009

Cos ostatnio nerwowo na forum :sad: .
Dobrze ze ja tak wczesnie wstaje, wtedy jest spokoj, cisza i czas :grin: na przeczytanie ostatnionocnych sprzeczek :twisted:
Dobrze ze ide spac zaczym dyskusje sie podgrzeja
i dobrze ze kazdy musi isc spac, mozna ostygnac :neutral:

mavierk - Czw 09 Lip, 2009

degol, ale jeśli taka galeria ma być Twoją wizytówką, to powinieneś pokazywać zdjęcia, które uważasz za swoje najlepsze, nie wszystkie, jakie zrobileś, które są w miarę ostre, przez to, co robisz, każdy użytkownik widzi 94 strony zdjęć, z których jakieś 15 jest w miarę i może 10 takich na prawdę spoko, które spodoba się spokojnie większości.

Jak wybierzesz te 20-30 najlepszych Twoim zdaniem zdjęć wtedy galeria będzie przejrzysta i wygodna a ludzie będą mieli ochotę ją przeglądać :)
Albo chociaż zrób kilkanaście działów, a tam wlep te zdjęcia - wtedy również Twoja galeria zyska.

zeby nie było, przejrzałem jakieś 50 stron Twojej galerii ;)

SlawGaw - Czw 09 Lip, 2009

Cytat:
zeby nie było, przejrzałem jakieś 50 stron Twojej galerii

ja nie miałem takiej cierpliwości, szybko sobie odpuściłem, nie znalazłem tam nic ciekawego, więc nie brnąłem dalej, szkoda mojego czasu.
mavierk, dobrze radzi, selekcja mile widziana.

mavierk - Czw 09 Lip, 2009

SlawGaw napisał/a:
ja nie miałem takiej cierpliwości, szybko sobie odpuściłem, nie znalazłem tam nic ciekawego, więc nie brnąłem dalej, szkoda mojego czasu.
i tak robi 99% użytkowników, gdyby nie Monastor, który zaproponował konkurs (kto pierwszy znajdzie na prawdę dobre zdjęcie, który notabene nawet nie zaczął..) to sam bym tego nie przejrzał,

Jest tam parę zdjęć, z których można wyciągnąć na prawdę fajne kadry, ale wymagają one innego przetworzenia, niż samo A200 robi.

degol - Czw 09 Lip, 2009

mavierk napisał/a:
degol ... każdy użytkownik widzi 94 strony zdjęć, z których jakieś 15 jest w miarę i może 10 takich na prawdę spoko, które spodoba się spokojnie większości.


mam tego świadomość , żeby nie było , że jestem nie kumaty ;) wbiłem tyle zdjęć , by mieć gdzieś bazę dla "śmieci mojej twórczości" , by móc mieć jakieś odniesienie do tego co wczoraj i dzisiaj , jak już pisałem , ale nie dokładnie w tym dziale dopiero od niedawna mam możliwość użytkowania L. C. , ja swoje zdjęcia oceniam z pozycji początkującego amatora , co do pewnych zdjęć typu ucięty kadr , jest to celowe , może nie właściwe , ale celowe z moje str. tak samo jak i pozycja horyzontu , może kiedyś zrozumiem zły mój wybór , ale przecież nie jest to karalne , więc ... :) Wspomnę , że chętnie wziąłbym udział w jakiś warsztatach z praktycznym użyciem aparatu już nawet na jedne takie się wybierałem , ale niestety nie udało mi się dotrzeć , co widać w dalszym ciągu we wspomnianej galerii.

mavierk napisał/a:

Albo chociaż zrób kilkanaście działów, a tam wlep te zdjęcia - wtedy również Twoja galeria zyska.

zeby nie było, przejrzałem jakieś 50 stron Twojej galerii ;)


mavierk wiesz właśnie takiej opcji mi brakuje na tym portalu , nie ma możliwości rozdzielenia zdjęć , jedynie utworzenie własnego forum o jakieś konkretnej tematyce , ale co mi po takim forum jeśli każdy Użytkownik Gara może tam wrzucić swoje zdjęcia , nie ma opcji/możliwości zablokowania dostępu innym Użytkownikom do założonego forum , można jedynie ograniczyć ilość dodawanych zdjęć na dobę , założyłem kilka takich forów , ale już w nich jest "malowniczo''

PS
nie ocenia się produktu po jego opakowaniu , bo można się oszukać , ale jak ktoś ma takie przyzwyczajenia , to ok ja to rozumiem i szanuję .

Dziękuję za wszelkie wypowiedzi :)

Co do wyboru kilku fotek , to poszukam , zdecyduję które ew. wkleję na forum optyczne.pl, pragnę jeszcze zauważyć , że część , a szczególnie tych początkowych zdjęć jest robiona analogowa lustrzanka , co znaczy , że są to zdjęcia przeniesione z kliszy na płytę CD w sieci Media Markt i niestety wyglądają jak wyglądają :)

Serdecznie pozdrawiam

komor - Czw 09 Lip, 2009

degol, bazę dla „śmieci mojej twórczości” to ja mam na dysku twardym, nie rozumiem czemu chcesz publicznie dostępną galerię traktować jako magazyn wszystkiego.

Naprawdę nie rozumiem czemu ludzie tak bardzo chcą zaczynać swoją „karierę” na forum Optycznych od strony głównej. Jest dział Nasze zdjęcia i tam należy próbować zaistnieć, wtedy przyjdzie też czas na galerię.

zug - Czw 09 Lip, 2009

komor napisał/a:
Naprawdę nie rozumiem czemu ludzie tak bardzo chcą zaczynać swoją „karierę” na forum Optycznych od strony głównej. Jest dział Nasze zdjęcia i tam należy próbować zaistnieć, wtedy przyjdzie też czas na galerię.

i tą optymistyczną wypowiedzią powinniśmy ten temat zakończyć.

degol - Pią 10 Lip, 2009

komor napisał/a:
degol, bazę dla „śmieci mojej twórczości” to ja mam na dysku twardym, nie rozumiem czemu chcesz publicznie dostępną galerię traktować jako magazyn wszystkiego.

Naprawdę nie rozumiem czemu ludzie tak bardzo chcą zaczynać swoją „karierę” na forum Optycznych od strony głównej. Jest dział Nasze zdjęcia i tam należy próbować zaistnieć, wtedy przyjdzie też czas na galerię.


Co do powyższego , uczepiłem się zasady 500 postów , gdyż wydaje mi się ta forma zbytnio "restrykcyjna" ( jak dobrze pamiętam początkowo było wymaganych 1000 postów !!! :D Ile lat bym musiał czekać na dostępność p.g. ? ) Do tego jaki jest związek ilości postów do jakości zdjęć ? No chyba , że taki - im więcej przebywasz/uczestniczysz w dyspucie na forum optyczne.pl , tym więcej wiesz , widzisz , rozumiesz , a to przekłada się na jakość zdjęć , zdjęcia stają się przyjaźniejsze dla oczu forumowiczów jak i odwiedzających , nie rażą amatorszczyzną itp. Zważywszy na pewne ułatwienia , dróżki na skróty o których wspominacie w powyższych wypowiedziach , to jak widać nie jest tak sztywno/zaporowo jak pierwotnie sądziłem , więc tutaj przyznaję , moje czepialstwo wynikło z niedokładnego zapoznania się ze wszystkimi istniejącymi zasadami w temacie :oops:

Co do stwierdzenia o zaśmiecaniu , to miałem na myśli nabijanie do pięciuset postów wstawianiem pięciuset zdjęć w dziale "nasze zdjęcia" tylko po to , by mieć/posiadacz p.g.

Pozdrawiam

komor - Pią 10 Lip, 2009

degol, to już było dyskutowane, pewnie w tym wątku. To był po prostu pierwszy z brzegu warunek, jaki udało się wymyśleć - przeznaczony dla aktywnych uczestników forum. Potem pojawił się nowy warunek dla nowych, który wystarczy spełnić: pokaż swoje zdjęcia w dziale Nasze zdjęcia i kiedy dasz już się poznać – uderz do administratora, to dostąpisz zaszczytu posiadania galerii. :neutral:
edmun - Sob 11 Lip, 2009

a moim zdaniem zapobiega to osobom, które z galerii optyczne.pl zrobiłyby sobie własny serwer hostingowy na obrazki :D :D
Zasada jest prosta, albo piszesz sensowe posty na temat i przekraczasz magiczne 500 postów, albo udzielasz się w dziale "Nasze zdjęcia", po czym kiedy zabłyśniesz za pomocą własnych zdjęć z innych serwerów, otrzymasz własne miejsce.

P.S. Nie rozumiem tylko czemu wszyscy chcą tak tą galerię. Mało serwisów hostingowych dookoła? Sam korzystam chyba już z czterech + własny serwer www/ftp i jakoś nie śpieszno mi żeby ciągle zapełniać własną prywatną galerię na optyczne.pl
We własnej galerii posiadam już/aż 1 zdjęcie, a postów mam chyba z 2300 :)
A uwierz mi że sporo moich gniotów się tutaj przewinęło.

degol - Pią 17 Lip, 2009

No i za waszymi radami , poczyniłem pewne popoporzrzrząądki w swojej galerii na garnku , mieliście rację , znacznie "lepiej" się ona teraz prezentuje , jeśli mogę tak to ując , wiem , wiem jeszcze daleeeeko do ideału :D

Pozdro :)

jelonekI - Sob 06 Mar, 2010

mam pytanie: w jaki sposob moge umieszczac zdjecia, dolaczyc do naszej galerii na forum w celu zbierania ostrej krytyki :twisted: i nowych doswiadczen ?? :grin:
z gory wielkie dzieki za pomoc !

krisv740 - Sob 06 Mar, 2010

warto przeczytać regulamin!
od 500 postów w górę... :cool:

oranżewski - Sob 03 Kwi, 2010

jelonekI napisał/a:
w jaki sposob moge umieszczac zdjecia ... w celu zbierania ostrej krytyki :twisted: i nowych doswiadczen ?? :grin:

http://forum.optyczne.pl/viewforum.php?f=27

deel77 - Sro 31 Sie, 2016
Temat postu: Konkurs 6. Leica Street Photo 2016
Witam serdecznie,
to mój pierwszy post na forum optyczne.pl :grin: , choć samą stronę czytam regularnie od lat i chętnie korzystam z atrakcji które przygotowuje ekipa optycznych (zloty, festiwale czy fotomisje).
Na ostatnim spotkaniu w Trzebieszowicach moje zdjęcie nawet uzyskało uznanie jury i znalazło się w gronie nagrodzonych - co bardzo mnie ucieszyło. To samo zdjęcie (wraz z innymi) przesłałem również na konkurs "6. Leica Street Photo 2016". Dziś okazało się że również w tym konkursie zdjęcie z Trzebieszowic zostało zauważone i będzie wystawiane w galerii Leica na Mysiej 3 w Warszawie.

Odnośnik do wyników konkursu:
Wyniki konkursu

Zdjęcie o którym mowa:
Spiderman

Inne moje zdjęcia:
Galeria Flickr

Pozdrawiam
Darek Laszczyk

PS. jak widać nawet na "masowych" spotkaniach można robić fajne fotki tak jak to opowiadał Jacek Bonecki na swoich wykładach.

Arek - Sro 31 Sie, 2016

No to gratulujemy jeszcze raz :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group