forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - Sony rx0 pierwsze i ostatnie wrażenia

andrzejek - Sro 30 Maj, 2018
Temat postu: Sony rx0 pierwsze i ostatnie wrażenia
Jakiś czas temu kupiłem aparat sony rx0 i myślałem, ze to bedzie idealny sprzet do street foto, malutki,niepozorny,mozna go schowac w dłoni nie wspominajac o kieszeni, ot takie wieksze pudelko zapałek.Niestety po zapoznaniu sie z nim w realu odeslalem go nastepnego dnia z powrotem.Do menu mozna sie przyzwyczaic, ale literki sa tak male, ze musialem uzywac do tego lupy, co jest nieslychanie upierdliwe.W swietle dziennym, na zewnatrz trudno na monitorku lcd wogiole dostrzec czy aparat jest włączony, o zmianach nastaw nie ma mowy,nic nie widać.To jeszcze moglbym przebolec, ustawiam sobie wszystko na manuala przed wyjsciem i nic nie zmieniam, ale ujawnił sie przy okazji drugi feler.Aparat włączamy przyciskiem on/off ale jest on tak delikatny, ze przy sieganiu do kieszeni po aparat bezwiednie ten przycisk naciskamy chwytajac aparat i nie wiadomo czy aparat wlaczylismy czy wylaczylismy, trzeba podnosic do oczu i wpatrywac sie w lcd z tylu, czy cos widac.Brak odddzielnego przycisku do video, by cos nagrywac trzeba wchodzic i grzebac w menu, a lcd bez lupy jest nieczytelne, w swietle slonecznym to wogole nic nie widac.Innym felerem wedle mnie jest "tandetna" klapka,malutka,cieniutka,plastikowa, ktora chroni wejscie do karty i do usb{ładowanie}, nie sądzę by wytrzymała dluzej, niz kilkanasie otwarc i zamykań.Ta klapka oraz klapka do monitora
moim zdaniem nie gwarantuja wodoszczelnosci, o ktorej sony tak dumnie sie chwali,dobrze, gdyby to chronilo aparat {jego wnetrze} przed kurzem czy piaskiem na plazy.
Co bym poprawił?Po pierwsze,lepsze,trwalsze klapki,ktore przetrwaja wielokrotne otwieranie.Po drugie: lepsze,bardziej kontrastowe lcd z duzymi literkami w menu widocznymi i w domu i na zewnatrz.Po trzecie"przycisk on/off ,ktory wlacza sie z wiekszym oporem, by go nie
opatrznie nie wlaczyc, wylaczyc albo wlacznik w postaci lewarka,dzwigienki z trzema polozeniami np. on/off/video {czyli domyslnie aparat on, aparat off, video on}.
Aparat sie szybko grzeje,bateria o malej pojemnosci.
Może sony stworzy nastepna generacje rx0 z poprawkami to wtedy chetnie go kupie,bo mimo wszystko do streeta to bylby swietny aparat.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group