forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Kompakt z najlepszym trybem auto

b4ronek - Wto 03 Lip, 2018
Temat postu: Kompakt z najlepszym trybem auto
Witam Was bardzo serdecznie. Stanąłem przed wyborem aparatu. Po przeczytaniu wielu testów i tematów na tym forum dowiedziałem się, że potrzebuję aparatu kompaktowego :mrgreen: . Mało tego wytypowałem nawet następujące modele w kwocie do 2500zł (taki budżet przeznaczyłem na ten zakup):

-Canon PowerShot G7 X Mark II
-Panasonic DMC-LX100
-Sony Cyber-shot DSC-RX100 III

Dlaczego te? Właściwie to nie wiem, wiem natomiast, że są to modele ogólnie polecane i warte pieniędzy na nie wydanych. Wiem że Panas robi dobre zdjęcia, ma video w 4k, pokrętła na obudowie do różnych ustawień, canon wyróżnia się stabilizacją video które nagrywa w full hd a jeżeli chodzi o sonego to zapamiętałem że jest dobry :oops: . I pewnie wybrał bym któregoś z nich i nie zakładał tego tematu ale gdzieś w jakimś teście, komentarzu przeczytałem, że i owszem aparaty te robią świetne zdjęcia ale na fotografii musi znać się operator urządzenia - a ja się nie znam :razz: I właściwie na chwilę obecną poznawać się nie chcę. Chcę za to robić dobre zdjęcia przy ustawieniach automatycznych a fotografował będę widoki podczas wakacyjnych wyjazdów, moją córkę i żonę podczas imprez rodzinnych i ważnych dla nich chwil. Dlatego proszę Was drodzy forumowicze o radę jaki aparat kupić żeby tym niewygórowanym wymaganiom sprostał i radość użytkownikowi sprawił??

TomPL2 - Czw 12 Lip, 2018
Temat postu: Re: Kompakt z najlepszym trybem auto
b4ronek napisał/a:
I pewnie wybrał bym któregoś z nich i nie zakładał tego tematu ale gdzieś w jakimś teście, komentarzu przeczytałem, że i owszem aparaty te robią świetne zdjęcia ale na fotografii musi znać się operator urządzenia - a ja się nie znam :razz: I właściwie na chwilę obecną poznawać się nie chcę. Chcę za to robić dobre zdjęcia przy ustawieniach automatycznych a fotografował będę widoki podczas wakacyjnych wyjazdów, moją córkę i żonę podczas imprez rodzinnych i ważnych dla nich chwil.

I tu jest problem, bo jeśli ktoś tu kupił taki aparat, to nie po to by robić na automacie :mrgreen: Jeśli nawet czasami zrobi, to nie ma porównania do pozostałych a testy tych aparatów marginalnie opisują jakość automatu, o testach porównawczych to w ogóle zapomnij.
Bierz, który ci najbardziej się podoba i... będzie dobrze :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group