forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - Karta pamięci

pienio92 - Wto 10 Lip, 2018
Temat postu: Karta pamięci
Mam pytanie, jak to jest z kartami pamięci. Czy można używać kart microSD przez adaptery bez utraty "jakości" transferu?
Kerebron - Wto 10 Lip, 2018

To zależy. Od karty, od przejściówki i od aparatu. Generalnie i tak lepiej jest używać pełnowymiarowych kart, choćby ze względu na komfort termiczny karty i mniej elementów, które mogą się popsuć.
Karipu - Sro 11 Lip, 2018

Kerebron napisał/a:
To zależy. Od karty, od przejściówki i od aparatu. Generalnie i tak lepiej jest używać pełnowymiarowych kart, choćby ze względu na komfort termiczny karty i mniej elementów, które mogą się popsuć.

Jest też druga strona medalu. Przesiadłem się na karty microSD i w ramach backupu kopiuję zawartość kart na telefon, aby w razie czego mieć kopię zapasową wykonanych zdjęć. A jak jestem gdzieś dalej, to z telefonu jeszcze na inną kartę microSD. Dysku, laptopa, komputera nie zabieram na wyprawy.

Wojmistrz - Sro 11 Lip, 2018

pienio92, karty micro SD mają mniejszą żywotność i raczej to jest powód dla którego lepiej stosować karty pełnowymiarowe. Rozbija się to w dużej mierze o chłodzenie, którego "maleństwa" nie mają prawie wcale.
pienio92 - Czw 12 Lip, 2018

Ile ludzi tyle opinii ale jednak nie będę ryzykować i kupię SD.
Dziękuję za pomoc :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group