forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Lumix GH5 czy Sony a7s ?

szczota - Czw 12 Lip, 2018
Temat postu: Lumix GH5 czy Sony a7s ?
Witam, mam pytanie dotyczące wyboru pomiędzy lumixem gh5 a sony a7s.
Ktoś jest w stanie mi doradzic,który z nich jest w miare korzystniejszy?
Wiem,ze każdy charakteryzuje się czymś innym, ma jakies swoje plusy,Np. Sony radzi sobie lepiej ze swiatelm itd. Ale pod względem ogólnym któryś z tych aparatów wychodzi poza szereg?
Pozdrawiam

komor - Pią 13 Lip, 2018

Przesunąłem temat do prawidłowego działu, szczota.

Każdy z nich ma swoje zalety, zależy do czego chciałbyś je stosować. Sądząc z wyboru chodzi Ci o filmowanie, tak? Różni je oczywiście wielkość matrycy, GH5 ma najmniejszą, ale do filmowania to nie wada, tylko cecha, zależy od zastosowań. A7S jest z kolei pełnoklatkowy, najlepiej sobie poradzi w trudnych warunkach oświetleniowych, ale trudniej uzyskać dużą głębię ostrości (jeśli będzie taka potrzeba). Obydwa oferują duży zakres optyki plus możliwość łatwej i sprawnej współpracy z optyką Canona, co osoby filmujące często robią, przesiadając z systemu Canon na Sony czy Panasa.
Na pewno są też różnice szczegółowe, o których można poczytać w recenzjach lub na blogach osób filmujących, chodzi o kwestie kodeków, pracy w trybach typu log itd. Tutaj mogą być różne drobne lub istotne różnice, zależy od zastosowań, oprogramowania do edycji.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group