forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Jaki aparat do nagrywania filmów do 4.000 zł

aciddrinker - Sro 18 Lip, 2018
Temat postu: Jaki aparat do nagrywania filmów do 4.000 zł
Trochę zajmuję się montażem i chciałbym zacząć nagrywać własne materiały. Zakładam budżet do 4 tysięcy zł.
Zastanawiam się po między:
PANASONIC LUMIX DMC-GX8 + 14-42MM (ok 3.949 zł),
SONY A6300 + 16-50MM (ok 3.500 - zł wystarczyło by jeszcze na jakiś statyw),
ewentualnie PANASONIC Lumix DMC-GX9 + 12-60mm (ok 3.999 zł).
Wiem, że panasoniki mają stabilizację obrazu w korpusie, ale czy ta funkcja jest dostatecznie zadowalająca, żeby przeważyć szalę? Czy to może bardziej bajer, a jeśli marzą mi się bardziej profesjonalne ujęcia to i tak musiałbym pomyśleć o zakupie odrębnego stabilizatora.
Może ktoś ma większą wiedzę na ten temat niż ja - zwłaszcza wiedzę praktyczną :)
Proszę doradźcie mi na co zwrócić większą uwagę.

MaciekNorth - Pią 20 Lip, 2018

Bierz to co ma większy sensor, czyli mniejsze szumy, więc lepiej filmuje w słabym świetle. SEL 16-50 ma stabilizację, więc ta w korpusie nie jest tu konieczna, a i tak najlepszy będzie steadycam.
aciddrinker - Sob 21 Lip, 2018

Już prawie miałem się zdecydować na sony6300 ale przeczytałem na którymś forum, że przegrzewa się kręcąc w 4k i to mnie mocno zniechęciło... A z tego co widziałem na filmach testowych to stabilizacja w Panasonicach naprawdę robi wrażenie. Wydaje mi się że, w połączeniu ze stabilizacja flycam gimbal s40c za 250 zl dało by to naprawdę powalający efekt. Ale to tylko moje domysły. Brak mi praktycznego doświadczenia :(
PDamian - Sob 21 Lip, 2018

Za kwotę trochę większą, korzystając z cashbacku, możesz kupić Sony A6300 z obiektywem 18-105/4. -Fajny obiektyw.
Za ~3600 masz też Panasonic G80 z 12-60mm.

Oba pozwalają na podłączenia zewnętrznego mikrofonu :!:

T.B. - Sob 21 Lip, 2018

aciddrinker,

Kup kamerę. Na przykład taką:
https://saturn.pl/foto-i-kamery/kamera-sony-fdr-ax53?gclid=EAIaIQobChMIyeHW-ZOx3AIVh5PtCh2etQU0EAQYBCABEgLf4PD_BwE
Losowy przykład od wujka Google. Zadowolenie z filmów gwarantowane.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group