forum.optyczne.pl

Edycja zdjęć cyfrowych i oprogramowanie - Prosty program do masowej edycji

maziek - Czw 19 Lip, 2018
Temat postu: Prosty program do masowej edycji
Hej, poszukuję czegoś do masowego przeflancowania kilku tysięcy zdjęć z kompaktów i komórek - chodzi mi o program "auto", który poprawi kolorystykę, kontrast itp. bez ingerencji człowieka, tzn. posiadający algorytmy decydujące, co na danym zdjęciu podciągnąć, działający w trybie wsadowym (na całym katalogu albo na zbiorze wybranych zdjęć). Coś free albo za małe pieniądze powiedzmy do 200 zł.
paul80 - Czw 19 Lip, 2018

Google zdjęcia robi to nieźle, jak zaznaczysz przy przesyłaniu, że zgadasz się na kompresję, to możesz przesyłać tyle zdjęć ile zechcesz, kompresja jest bardzo dobra, tzn. nie widzę różnicy, dodatkowo zawsze możesz po obróbce przywrócić "oryginał", obróbka stosuje się online przez przeglądarkę.
T.B. - Czw 19 Lip, 2018

maziek,

https://gadzetomania.pl/16183,jak-hurtowo-pomniejszac-lub-poprawiac-tysiace-zdjec

BatchBlitza nie znam.
IrfanView używałem, ale wsadowo tylko do zmiany wielkości albo nazwy. Ty prawdopodobnie musiałbyś zaznaczyć "Auto adjust colors". Gdzieś jeszcze powinno być pytanie o automatyczne wyostrzanie, którego tutaj na zrzucie ekranu nie widzę, ale ja często je wyłączałem, bo lubiło przeostrzyć. Zmniejszanie i porządkowanie nazw zdjęć program robił bardzo sprawnie. Myślę, że dołożenie mu poprawiania kolorów nie zrobi na nim wielkiego wrażenia.

Wojmistrz - Czw 19 Lip, 2018

Ja używam IrfanView ale żeby tak całkiem kolorystykę i kontrast... jeszcze nie słyszałem aby programy całkiem myślały za nas. Masz tam w "Batch Conversion/Rename" >"Advanced" -> "Auto adjust color"

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group