forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - Obudowa wodoszczelna/ podwodna do kompakta

seba_123456 - Pią 27 Lip, 2018
Temat postu: Obudowa wodoszczelna/ podwodna do kompakta
Wybieram się na wakacje nad ciepłe morze i chciałbym porobić zdjęcia podwodne. To może za dużo powiedziane, bo będę nurkował tuż pod powierzchnią. Mam do dyspozycji kompaktu Canon G9 i Fuji x-30. Czy są do któregoś z nich obudowy podwodne lub wodoszczelne? Nie mogę nic znaleźć.
Z góry dzięki za pomoc

Jar - Wto 21 Sie, 2018

W tej sytuacji (tzn. jak nic dedykowanego nie ma), w zupełnej ostateczności istnieją tzw. miękkie obudowy. ALE to b. niepraktyczne i niezbyt bezpieczne rozwiązanie (zwłaszcza pod droższy i lepszy sprzęt, jak Twój). Niektóre z nich mają tragicznej jakości zamknięcia (Aquapac itp. klony) -jakieś rzepy, dyskwalifikacja! Pod tym kątem na plus wyróżnia się EvaMarine (czy jakoś tak), używałem na kajaku. Solidna listwa zaciskowa. Zdarzało mi się nawet parę razy zanurzyć świadomie aparat pod wodę. Tu piętą Achillesa był tylko dziadowski wentylek do nadmuchiwania, który z czasem trzeba było ekstra zabezpieczać przed przypadkowym otwarciem. Tym nie mniej słyszałem, że ktoś kiedyś w podobnej utopił Canona z powodu pękniętego zgrzewu -te pokrowce mają konstrukcję mieszka. Stąd + ten wentyl obawa o trwałość nawet tych lepszych marek. Aha, do nadmuchiwania lepiej używać gruszki, bo samemu to wprowadzasz wilgoć z oddechu.
Kolejna alternatywa: kup podwodnego kompakta. Może być używany lub z wcześniejszych serii. Alternatywnie kamerka sportowa (najtaniej). W zależności od modelu wyjdzie taniej niż jakakolwiek sztywna obudowa dedykowana pod G9 czy X-30. Jakość zdjęć na ogół gorsza, ale jeśli będzie używane tylko pod wodą, to ze względu na specyficzne środowisko i tak może nie będzie wielkiej różnicy. Za to bezpieczeństwo większe, także w formie niskiego poziomu strat w razie "mokrej" awarii.
Pozdrawiam
-J.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group