forum.optyczne.pl

Wspólne plenery fotograficzne - Janów Podlaski - XI Zlot Czytelników Optyczne.pl

m_smyl - Pon 30 Lip, 2018
Temat postu: Janów Podlaski - XI Zlot Czytelników Optyczne.pl
Cześć,
Dzielcie się swoimi wrażeniami, a także, oczywiście, zdjęciami ze Zlotu!

maziek - Czw 02 Sie, 2018

Nikt nic nie pisze to ja napiszę, jest czwartek przebiłem się przez falę stojącą zapoczątkowaną tym, że ze względu na zlot nie było mnie w czwartek a budowy nie stoją plus oczywiście seria niefortunnych zdarzeń itede itepe. W każdym razie wczoraj udało mi się przejrzeć w końcu zdjęcia co je zrobiłem, a robiłem w zasadzie wyłącznie makro, i może dziś-jutro coś powrzucam.

Zlot jak zlot ;) , Optyczne począwszy od pierwszego zlotu przyzwyczaiło do wysokiego standardu i jeśli coś się zmienia w kwestiach bytowo-organizacyjnych, to na plus. Bardzo dobra miejscówka, hotel gwiazdek ****, zabytkowy, budynki rozrzucone na sporym obszarze, wszystko połączone podziemnym korytarzem, jak to w porządnym zamku być powinno. Teren wokół przystrzyżony ale kawałek dalej zaczynały się włości niedoglądane, dzikie pola z chaszczami do piersi, z rzeczką, ptactwem i sarenkami - i oczywiście mnóstwem robactwa do fotografowania.

Dla takiego starego użyszkodnika jak ja część wykładów czy tam prezentacji "już była" ale z przyjemnością posłuchałem pana od Voigtlandera oraz Łukasza Bożyckiego i jeszcze kilku innych. Z warsztatów skorzystałem z ww. Łukasza Bożyckiego - bardzo ciekawa robota w świetle spolaryzowanym oraz fotografowanie iryzacji na błonie mydlanej. Poza tym generalnie siedziałem z wypożyczonymi Sigmami makro w krzakach - rżnięty przez tabuny ślepaków w konkurencjach na gółkę i przez ubranie oraz w dyscyplinach dodatkowych - wlatywaniu do ust, nosa bądź ucha. A trzeba dodać, że aura była w typie sauny fińskiej parowej i kożucha nie szło założyć.

Zloty się zmieniają, pierwszy zaowocował wieloma znajomościami do dziś i zdjęciem grupowym podpisanym imionami i nazwiskami - a teraz jakoś wszyscy są bardziej osobno, nie ma tego ducha jak na koloniach z podstawówki, a na wejściu trzeba było podpisać RODO. Cóż, jest inaczej, świat idzie niekoniecznie do przodu a politycy nie śpią, tylko myślą co ulepszyć.

Spotkałem kilku starych znajomych, mam paru nowych - wszystkim dzięki za ten czas i mam tylko prośbę do Centrali, żeby następnym razem była zniżka na piwo - bo kufelek za 15 zeta może doprowadzić masy do zgubnej abstynencji ;) .

Arek - Czw 02 Sie, 2018

Czasami udaje się wywalczyć zniżki na piwko, czasami nie. Hotel zszedł nam mocno z ceny za cały event więc widocznie nie chcieli już dawać innych rabatów. A ceny są trochę na szejków nastawione niestety.
Obiecujemy poprawę na przyszłość.

Wujek_Pstrykacz - Czw 02 Sie, 2018

Witam i ja po zlocie.
Ceny piwa nie na kieszeń robotnika :razz: Ale co tam zaszaleć raz na rok można :razz:
Rzeczywiście, muszę potwierdzić słowa Maćka, jako uczestnik wszystkich zlotów, pierwsze były bardziej swojskie, radosne, była inna atmosfera, może dlatego, że było nas mniej i było bardziej przytulnie. Słyszałem słowa o komercji. Nie wiem, ja nie zauważam, dla mnie zlot to w 70% spotkanie towarzyskie, 30% to sprzęt i wykłady.
Chętnych jest sporo, rozumiem to, ale gdyby powrócić do mniejszych zlotów, byłoby fajnie. :razz: :grin: :wink:

T.B. - Czw 02 Sie, 2018

maziek, Wujek,

Tak, tak - kiedyś było lepiej :mrgreen:
I zapewniam Was, że co roku to teraz będzie coraz gorsze do kwadratu. Z górki macie - i tyle.


PS
Zdjęcia byście dali. Wujek w krzakach, maziek na barze i takie tam różne fajne :smile:

Wujek_Pstrykacz - Czw 02 Sie, 2018

RODO Panie, RODO. :razz:
komor - Czw 02 Sie, 2018

RODO nie RODO, i tak wam zazdraszczam, żeście byli, drogie piwo pili i komary gonili.
maziek - Czw 02 Sie, 2018

To ja na początek wstawię jednego ze ślepaków wpitego w mą tętnicę, po wykorzystaniu ubiłem gada, co poniekąd było moralnie dwuznaczne skoro go wykorzystałem, ale sprawiło mi dużą radość :) .

1.


I jeszcze coś dla osób o mocnych nerwach - taka makatka mi wyszła, jako w zasadzie jedyny owoc prób sfotografowania zaćmienie Księżyca, pokrzyżowanych nieco przez pogodę. Owoc poboczny, bo to zalana woda ławka :) .

2.


Czy proszę organizatorów zdjęcia z ludziami podczas grilla można wstawiać?

T.B. - Pią 03 Sie, 2018

No i co? Organizatorzy zakazali, bo się boją, że ich RODO w tyłek ugryzie?
Arek - Pią 03 Sie, 2018

Nic nie zakazaliśmy.
T.B. - Pią 03 Sie, 2018

No to maziek nawala :smile:
Wujek_Pstrykacz - Sob 04 Sie, 2018

Troche strach wstawić zdjęcia z twarzami osób, zawsze ktoś może sobie nie życzyć.
Moją facjatę można śmiało opublikować :razz:

maziek - Sob 04 Sie, 2018

Moją także.

Ludzi w zasadzie nie zdejmowałem, poza bardzo wesołą ekipą w załączeniu. Jak tylko udaliśmy się na grilla, tak zaraz zaczęło lać jak z cebra, przy czym cały czas pięknie świeciło słońce. Wszyscy tłoczyli się jak mrówki pod stosunkowo niewielką wiata, a ta wesoła ekipa żyła pełną piersią w strugach deszczu (i wina) :) .

3.


4.

Wujek_Pstrykacz - Pon 06 Sie, 2018

Takie tam z Maćkiem i te piwo za 15 zeta. :razz:
TomPL2 - Pon 06 Sie, 2018

5. taka cienizna za 15zł? :cool:
Arek - Pon 06 Sie, 2018

TomPL2, Ty się szykuj na jeszcze cieńsze piwo za 40 zł. Doświadczysz już w połowie września :)
Monastor - Sob 11 Sie, 2018

Arek, cóż, Lofoty to nie najlepsze miejsce na picie piwa... za to Wyspy Owcze pozytywnie mnie pod tym względem zaskoczyły. Co prawda piwo kosztuje 40 zł ale jest z czego wybierać. Duńskie wpływy robią swoje :)
Arek - Sob 11 Sie, 2018

Tak. Owcze nie są tak drogie jak Islandia lub Lofoty.
TomPL2 - Pon 13 Sie, 2018

To ja rezygnuję... może skoczę do Pragi? :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group