forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - Rysownik ala tablet graficzny. Czy warto i jaki?

haitang - Wto 07 Sie, 2018
Temat postu: Rysownik ala tablet graficzny. Czy warto i jaki?
Hej,

Tak jak w temacie, proszę o pomoc w doborze dobrego i czułego tableta graficznego . Nie wiem, czy będę tworzyć na nim coś w rodzaju wiedźmina. Myślę, że raczej coś prostszego na początek. Po prostu nie chce mi się rysować myszką i potrzebuje coś sprawnego. Ktoś mi proponował kupić laptopa Microsoft Surface Pro , ale chyba wolę tablet i z tego eksportować na kompa.

Z mojej strony wydaję mi się że preferował bym coś z ekranem (tj. nie takie z samą przestrzenią roboczą coś jak touchpad) oraz aby miał rysik, ale to chyba jest standard dla tego typu sprzętu.
Ponadto mam pytanie czy taki sprzęt może działać nie zależnie tj. bez podłączenia do komputera jak telefon?
I drugie czy można coś takiego połączyć z laptopa ?

Patrzyłem na google i wpadło mi w oko coś takiego XP-Pen Artist 15.6 : https://www.xp-pen.com/goods/show/id/225.html

Napiszcie mi czy mieliście do czynienia z takim sprzętem i czy polecacie.
Z góry dziękuje Wam za pomoc i życzę miłego dnia!

Wojmistrz - Wto 07 Sie, 2018

Nie wiem kto podpowiadał ci laptopa Surface pro, ale Surface Studio sam bym przytulił :D
Inna sprawa, że z doświadczenia wiem, że do obróbki zdjęć i retuszu, te tablety się słabo nadają i znacznie lepiej się to robi na typowym tablecie graficznym i dużym, dobrym monitorze. Nie wiem jakie masz doświadczenie i nawyki, ale nawet kilka godzin przed małym tabletem na który patrzysz i w tym samym czasie na tym samym ekranie machasz piórkiem, dobrze dla zdrowia nie służy. Co innego kiedy siedzisz w ergonomicznej pozycji, masz przed sobą monitor a na tablet tak na prawdę nie patrzysz, bo już po kilku minutach pracy na nim, przestawiasz się na nową motorykę ręka oko jak w przypadku myszki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group