forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Poszukiwany kompakt szerokokątny do fotografii wnętrz

Cygi111 - Pią 10 Sie, 2018
Temat postu: Poszukiwany kompakt szerokokątny do fotografii wnętrz
Dzień dobry. Szukam niedrogiego kompaktu, najlepiej do 1 tyś zł. Ma on służyć do fotografowania wnętrz mieszkań i być jak najmniejszy. Spotykam się z problemem, gdzie często muszę fotografować niewielkie pomieszczenia, gdzie bez szerokiego kąta widać jedynie kawałek ściany ... Muszę wspomnieć, że jestem kompletnym laikiem, zaś ogniskowa kojarzy mi się z ogniskiem :mrgreen: Nie mam pojęcia jak ją przeliczyć na kąt widzenia - np. jakaś tam ogniskowa to kąt widzenia obiektywu np. 120 stopni (byłoby super !!). Dlatego prosiłbym o konkretne propozycje, jeśli to nie problem. Dodam także, że jakość zdjęć nie jest dla mnie jakaś superważna. Zauważyłem, że w zasadzie wszystkie kompakty w granicach 700-1000 zł robią zdjęcia jak dla moich potrzeb więcej niż dobre. Z góry dziękuję za pomoc !
TomPL2 - Pią 10 Sie, 2018

Może ten tekst ci coś wyjaśni:
https://www.szerokikadr.p...-warto-wiedziec
Ale nie mam dobrych wieści - kompaktów z obiektywem z ogniskową mniejszą 24mm to ze świecą szukać, chociaż kiedyś chyba produkowali coś z 21mm, ale to dawno i nie wiadomo czy prawda :wink:

komor - Sob 11 Sie, 2018

Cygi111, musisz szukać kompaktu z ekwiwalentem ogniskowej 24 mm, szerzej nie będzie (w kompakcie). Np. Sony DSC-RX100 III ma taki (poprzednie dwie wersje – nie).
Cygi111 - Sob 11 Sie, 2018

Bardzo dziękuję za pomoc :wink: Skończy się chyba kupnem smartfonu w stylu lg g7 z szerokokątnym obiektywem 107%. Co zrobić ...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group