forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Jakie 50mm do D5200

kzu - Sob 18 Sie, 2018
Temat postu: Jakie 50mm do D5200
Witam, kupiłem kilka dni temu Nikona D5200 z kitowym obiektywem 18-55mm, ale nie do końca jestem z niego zadowolony według mnie jest nie ostry. Nawet w porównaniu do obiektywu z kompaktu i słabego fokusu w AZ 361 wypada gorzej i na auto i na manualu. Aparat jest spoko i ratuje go przycisk funkcyjny na którym ustawiłem zmianę iso{chyba, że o czymś nie wiem} W necie naczytałem się opinii na temat tanich obiektywów i ciężko o coś "dobrego".
Główne pytanie czy Helios 44M-4{M42} z przejściówką z soczewką nie zbije lustra i czy wszystko będzie pasowało?
Widziałem też tanie stare nikory i masę innych obiektywów pod M42.
Kolejne pytanie to co ewentualnie w rozsądnej cenie z okolicy 50mm polecacie do tego aparatu. Może być z manualnym fokusem oraz bez stabilizacji. Fajnie by było gdyby ostrzyło w nieskończoność.

ghost - Pon 20 Sie, 2018

m42 do nikona nie ma sensu. Albo nie masz nieskończoności, albo masz przejściówkę z soczewką, z której jakość będzie poniżej krytyki.
kzu - Pon 20 Sie, 2018

Ok to skoro nie m42 to mogę liczyć na jakieś inne propozycje?
Ja znalazłem coś takiego: Nikkor AF 50 mm f/1.8D jest ich trochę na allegro itd i są w cenie około 350zł.
Jest też opcja nowego: Yongnuo YN-50mm F1.8 cena też około 350zł. Wiem, że w zasadzie na 1.8 wypada słabo i trzeba ustawiać od 2.2 w górę i dopiero zaczyna to jakoś wyglądać z tym, że ja chce się na nim uczyć i może wystarczy, a jednak jest nowy? Ten kitowy który mam ostrzy w zasadzie od 6 w górę na 3.5 jest serio gorzej niż na starym kompakcie. Więc i tak byłoby o niebo lepiej.
Czytałem też temat o wyborze lustrzanki za 4-5tys, ale tam piszecie o obiektywach znacznie droższych od mojego aparatu co na tym etapie mojego amatorskiego zaawansowania jest bez sensu.
Głównie chodzi mi o jakość optyki w którym wypada to lepiej? Ewentualnie poproszę o inne propozycje.

Negatyw - Wto 21 Sie, 2018

Tego Nikkora AF 50 mm f/1.8D sobie odpuść bo AF nie będzie działać. Musisz kupować obiektywy AF-S. Co do tego YN-50mm F1.8 niby piszą: "posiada wbudowany układ autofocusa" ale czy ma silnik nie piszą. https://www.electro.pl/ob...ceneo_spo=false
Na zdjęciu sprzęgiełka mechanicznego nie widać co sugeruje, że posiada silnik. Ale to trzeba sprawdzić.

kzu - Wto 21 Sie, 2018

Dzięki za odpowiedź.
Ja raczej AF nie potrzebuje. Jako uniwersalny obiektyw używałbym 18-55 który go ma, a 50mm miałby być głównie do zabawy i raczej tylko do zdjęć "pasywnych" więc myślę, że na manualnym bym sobie poradził. Patrząc jak działa AF w tym 18-55 to użyłem go tylko kilka razy bo i tak nie celuje tam gdzie chce.
Patrząc pod względem nie automatyki, a optyki i ostrości co najlepiej szukać?

Negatyw - Sro 22 Sie, 2018

Zrozumiał bym gdybyś kupił Zenita XP, ale kupiłeś Nikona D5200, współczesną lustrzankę z AF. Jak aparat nowy to reklamuj, jak używany też możesz reklamować.
kzu - Sro 22 Sie, 2018

Wczoraj i dziś miałem trochę czasu i natrafiłem na coś takiego: https://youtu.be/Yjsx1e8NXmU?t=13m29s
Wydaje mi się, że mój obiektyw również wypada lepiej po ustawieniu F na np 8 niż na 3.5. Zresztą nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że zdjęcia wyglądają lepiej i ostrość jest znacznie lepsza/zdjęcia nie są rozmyte.
Co do reklamacji to raczej nie wina sprzętu, a moich umiejętności już prędzej.
Zadam może jeszcze jedno pytanie.
Co polecacie do makro? Czy 55-200 tamarona będzie ok? Czy szukać czegoś innego ?

Negatyw - Czw 23 Sie, 2018

To nie jest obiektyw do makro. Poza tym jak pisałem, obiektyw powinien mieć silnik. Najtańsza opcja to kupno pierścieni pośrednich do makrofotografii.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group