forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Jaki obiektyw szerokokątny do Panasonic LUMIX DC-GX800

qefear - Czw 23 Sie, 2018
Temat postu: Jaki obiektyw szerokokątny do Panasonic LUMIX DC-GX800
Dzień dobry,

szukam niedrogiego obiektywu szerokokątnego do mojego Lumixa Gx800. Nie znam się na temacie, więc nie wiem jaki obiektyw będzie pasował i ile trzeba wydać, aby dawał zadowalające efekty (dlatego nie podaję ceny maksymalnej). Nie jestem profesjonalnym fotograłem, a obiektyw będzie mi służył głównie do zdjęć typowo miejskich oraz statycznych filmów video. Jestem zielony w temacie, także potrzebuję czegoś w przystępnej cenie i prostego w użyciu.

Dziękuję za pomoc.

qefear - Czw 23 Sie, 2018

Znalazłem taki obiektyw:

https://www.cyfrowe.pl/ap...-micro-4-3.html

Czy ten obiektyw się nada?

Jar - Pią 24 Sie, 2018

qefear, ale to jest straszny kloc (>600g), do tego manualny. W systemie m4/3 dla tej konkretnej ogniskowej (14mm) masz tymczasem naleśnik 14/2.5 Panasonic-a, który waży 55-70g bodajże, daje się zamknąć w dłoni i ma AF. Nowy może być minimalnie droższy od tego Samyanga, za to używany w dobrym stanie kupisz za duże kilkaset zł...
Pozdrawiam
-J.
P.S. Z droższych opcji masz jeszcze 15/1.7, 17/1.8. Gorzej jest w przypadku krótszych ogniskowych. Oryginalne 12/2.0 Olka jest piekielnie drogie nowe, a i używane nie za tanie. Tu akurat Samyang (12/2.0) ma sens, choć to też niemały klocek (255g w wersji dla m4/3). Za to jakość optyki znakomita. Miałbym już to szkło pewnie, gdyby nie to, że fotografuję niemal wyłącznie w podróży, stąd ostre ograniczenia wagowo-gabarytowe. Tanie, ale ciemne 12mm możesz też uzyskać kupując zooma 12-32/3.5-5.6 od Panasonica. Używany kosztuje czasem <500zł Tylko tu nie masz pokrętła MF i wszystko musi być na AF robione. Chyba to czasem jest problem przy video, o ile w ogóle wiem, bo filmy to nie moja działka.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group