forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Szybkie pytanie do Nikoniarzy

Bartolini82 - Wto 28 Sie, 2018
Temat postu: Szybkie pytanie do Nikoniarzy
Jako, że mój zakup a68 okazał się lekkim niewypałem i mam możliwość albo wysłać ją na serwis, albo sklep odda mi kasę, zacząłem się zastanawiać nad Nikonem d7200.
Przy ofercie cashbacku, na czysto, po odjęciu vat na firmę itp.itd. różnica między a68 a D7200 wyniosłaby mnie 675zł. Warto dopłacić tą kasę i kupić Nikona?
Faktycznie jest lepsza jakość zdjęć? Bo patrzyłem już sobie np. na
https://cameradecision.com/compare/Nikon-D7200-vs-Sony-SLT-A68
Jednak cyferki cyferkami, a opinie użytkowników są jednak cenniejsze.
Pytanie także o to, jakie ew. szkła warto kupić do Nikona? Czy nikoniarze mają jakąś stronę w stylu dyxum dla Sony?
Bo musiałbym to sobie przekalkulować. Do Sony trochę szkieł mam i jakąś kasę za to wezmę.
Byłbym wdzięczny za szybkie informacje do cashback jest tylko do 31 sierpnia :/

Wojmistrz - Sro 29 Sie, 2018

Przez trzy strony, twojego poprzedniego tematu było mniej więcej o tym, że zakup Sony SLT to strzał w kolano :) Inna sprawa, że teraz porównujesz modele coś jak Hyundai Accent i Toyotą Avensis. Porównanie które dałeś w linku, to suche porównanie pewnych parametrów, a te aparaty to przepaść pod względem użytkowania - ergonomii. Czy warto dopłacić do D7200? Ja odpowiem, że tak, ponieważ jest to dla mnie chyba najlepszy model z matrycą APS-C w stosunku jakość/moje potrzeby/cena i dlatego właśnie zakresem możliwych obiektywów do kupienia wywala z takie świetne modele jak Pentax K-3 na dość niskie pozycje
Bartolini82 - Sro 29 Sie, 2018

A jakie obiektywy w rozsądnej cenie byś proponował do takiego Nikona? Bo muszę to przekalkulować. Zmienić system w całości to nie takie hop-siup :/
Chciałbym w miarę pełen zakres. Teraz w Sony mam od 8mm do 300mm (oczywiście na kilku obiektywach) oraz jako takie makro.
Czy poza ergonomią, jakość zdjęć byłaby widoczna? Bo dla mnie ergonomia czy jakość obudowy to drugorzędne sprawy. Tak jak przy obiektywach, nr1 to optyka, a obudowa to dla mnie najmniej istotna rzecz. W końcu nie rzucam tymi szkłami po podłodze a przez 10 lat fotografowania, nie upadł mi nigdy żaden obiektyw. Natomiast niektórzy skreślają obiektywy tylko dlatego, ze mają np. plastikową obudowę gorszej jakości.
Akurat miałem okazję jeździć Avensisem (nówka) i powiem, że dla mnie to takie gó..ko opakowane w ładny papierek ;) Dlatego nie chciałbym aby z Nikonem było podobnie :P

Wojmistrz - Czw 30 Sie, 2018

Ja moim Avensisem jeżdżę od nowości i jakoś nigdy nie myślałem o nim jako o g w ładnym papierku, fakt, że to 2007 rocznik, a kolejna generacja mi się nie podobała z wyglądu. Może wybrałeś model w najniższym standardzie wykończeń, ale na pewno to inna klasa niż porównany Accent :D
Co do szkieł, to zawsze jest na zasadzie - a co potrzebujesz? Ja nie mam Nikona, a Canona, Pentaxa i Panasonica, więc nie mam jak doradzić, ale jeśli wiesz, jak ci się najlepiej pracuje, to po co mieszać? Poszukaj równoważników dla Nikona. Ja tak robiłem chcąc zmienić 6D na K-1 a koniec końców zdecydowałem się na D810 lub jak się trafi to D850. Jestem na etapie sprzedawania najrzadziej używanych szkieł, potem kupię zamienniki tych najczęściej używanych i ostatnim krokiem będzie sprzedaż reszty z Canona.

Bartolini82 - Czw 30 Sie, 2018

Ja normalnie jeżdżę C5. Avensisa (150KM, automat=totalny muł) miałem jako zastępczego gdy w C5 wymieniali mi rozbitą szybę. Ale to taki off top :P

Co do Nikona to wczoraj już na 99% byłem na niego zdecydowany. Nawet żonę na niego nakręciłem ;) Jednak gdy zobaczyłem ceny szkieł to mi szczęka opadła. Myślałem, że skoro to chyba najpopularniejsza marka to w związku z dużą ilością szkieł na rynku, ceny będą niskie. A tu ni chu chu. Ceny są mniej więcej 2x wyższe niż za te same lub podobne szkła do Sony.
Niedawno kupiłem Samyanga 8mm f3.5 do Sony. Zapłaciłem z wysyłką 230zł (stan idealny). Ten sam obiektyw do Nikona to obecnie aukcja (trwająca) i cena prawie 500zł, a inne kup teraz startują od 700zł. Podobnie stałki 50mm 1.8. Do Sonego kupiłem Minoltę prawie nieużywaną za 160zł oraz Sony 50 1.8 za 190zł (stan jak z półki sklepowej). W Nikonie trzeba wyłożyć min. 400zł. W innych odpowiednikach jest podobnie. Trochę lipa.
No i jeszcze dobiły mnie wpisy na forum "Nikoniarze" odnośnie serwisu. Jak widzę, przez 10 lat serwis Nikona nadal jest fatalny (sądząc po moich wcześniejszych doświadczeniach i obecnych wpisach na tamtym forum).
Więc chyba jednak zostanę przy Sony. Jeszcze zobaczę co mi serwis odpowie. Na razie mega plus. Wczoraj odebrali aparat. Dzisiaj już go oglądają i wyceniają naprawę.

Wojmistrz - Czw 30 Sie, 2018

Ja mam Ave 2.2L D-4D 150KM chociaż myślałem o D-CAT 178KM. Tam trzeba było lać bardzo czystą ropę więc zrezygnowałem. Mi nie muli, z drugiej strony to nie wyścigówka, ale jak pocisnę nawet na 3ce to wgniata w fotel.

Co do szkieł, kupuję na rynku wtórnym - mniej boli. Zazwyczaj modele w tej samej klasie kosztują podobnie, więc nie czuję tego drastycznie po kieszeni, ale fakt, z tak zapomnianego systemu teraz wejść na coś typowego...

Bartolini82 - Czw 30 Sie, 2018

Ja też kupuję używki bo ceny nowych to przegięcie. Jak wczoraj patrzyłem na szkła Nikona to też na używki.
Choć np. jak patrzyłem na Sigmę 17-50 2.8 to nowa jest za ok. 1400zł, a używki są na ogół po 1100-1200zł. Tutaj moim zdaniem nie warto używanej.

Kurczę, tyle wyświetleń tego tematu, a tylko Ty coś tutaj piszesz.
Czy nikt z posiadaczy Nikona nie powie chociaż czy mają jakąś stronę w stylu dyxum? Gdzie byłyby opisane obiektywy z jakimiś przykładowymi fotkami? Wiem, że na optyczne.pl są jakieś recenzje, ale na ogół co najwyżej kilku osób. W dodatku czasami opinie są mocno skrajne :/
Kurczę, jutro ostatni dzień na decyzję :/

PDamian - Czw 30 Sie, 2018

https://pixelpeeper.com/

https://www.nikonians.org/forum

http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=12

http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/specs.html

Bartolini82 - Czw 30 Sie, 2018

Fajne linki. Dzięki za namiary.
Wojmistrz - Pią 31 Sie, 2018

Bartolini82 napisał/a:
Kurczę, tyle wyświetleń tego tematu, a tylko Ty coś tutaj piszesz.
Wakacje :)
Negatyw - Pią 31 Sie, 2018

Bartolini82 napisał/a:
... Jednak gdy zobaczyłem ceny szkieł to mi szczęka opadła. Myślałem, że skoro to chyba najpopularniejsza marka to w związku z dużą ilością szkieł na rynku, ceny będą niskie. A tu ni chu chu. Ceny są mniej więcej 2x wyższe niż za te same lub podobne szkła do Sony...
Piszesz o cenach szkieł używanych. Jeżeli system Sony z bagnetem A to system martwy to wiadomo każdy chce się ich pozbyć, chętnych do kupna niewielu. Stąd niska cena. Ogólnie biorąc nowe obiektywy Sony są droższe od Nikkorów a obiektywy firm niezależnych są w tej samej cenie.
Bartolini82 - Pią 31 Sie, 2018

Negatyw, a czy między D7200 a a68 odczułbym różnicę w jakości zdjęć? Oczywiście przy założeniu tego samego lub podobnego obiektywu.
Z tego co widziałem to niby różnią się jakością w ISO (choć na optyczne w teście bardziej mi pasował wygląd z a68, może bardziej trochę szumi, ale obraz jakby ostrzejszy).
No i ten zakres tonalny zdecydowanie lepszy w Nikonie.
Bo już zgłupiałem co robić.
Żona mówi, żeby zostawić Soniaka i za kilka lat zmienić na naprawdę jakiegoś fajnego Nikona. Choć nie sądzę abym kupił np. d500 za kilka tysięcy, chyba, że miałbym jakimś cudem zarabiać za jego pomocą.
Zmienić na Nikona mógłbym już teraz, tylko właśnie, czy między d7200 a A68 jest różnica w zdjęciach. Bo jeśli nie, to szkoda sobie głowę zawracać. Jak pisałem, uszczelniony korpus czy ergonomia to dla mnie drugorzędne sprawy.
Szukałem całe dnie ostatnio nawet na zagranicznych stronach. Wszędzie tylko suche porównania w tabelkach. Nigdzie nie było sampli na konkretnych przykładach w tych samych warunkach :(

Wujek_Pstrykacz - Pią 31 Sie, 2018

Nie zmieniaj teraz systemu, skoro A68 naprawią to będzie cieszył jakiś czas.
Bartolini82 - Pią 31 Sie, 2018

Mam odpowiedź z serwisu. Wymiana wyświetlacza oraz mocowania stopki. Czekają na części.
To się nazywa mieć pecha :/ Nowy sprzęt (bo nawet z ciekawości sprawdzili przebieg aparatu).
Nie wiem czy teraz takie coś zostawiać czy oddać sprzedawcy i brać kasę :( Niby naprawione elementy już nie powinny się tak szybko popsuć, choć to niby nie była wada danego modelu, która jakoś szczególnie często się pojawia.
Wujek, rozumiem, że Ty pstrykasz Canonem, tak?

Negatyw - Pią 31 Sie, 2018

Nie mam praktyki z Sony A68 ani z Nikonem D7200. Nikon ma dobre recenzje. W Sony siedzi dobra matryca 24 Mpx, jednak tradycyjnie dla Sony słabo oprogramowana. Spojrzałem na test A68, porównanie zdjęć trzech aparatów w RAW: https://www.optyczne.pl/3...razu_w_RAW.html
Do porównania wybrałem Nikona D7200 i Pentaxa K-S2, ISO 12800. Widać, że Sony nieco odstaje, nawet w porównaniu z K-S2, który ma starszą, teoretycznie słabszą 20Mpx matrycę od Sony. W Nikonie nie wiem co siedzi, chyba Tshiba. Moim zdaniem dla ISO poniżej 12800 różnice na zdjęciach nie będą widoczne. Może niech się wypowie jakiś praktyk, lub ktoś kto testował te dwa aparaty. Na pewno zaletą A68 jest to, że masz optykę z bagnetem A i fajne używki można kupić w niskiej cenie.

Bartolini82 - Pią 31 Sie, 2018

Hm...cóż powiedzieć. W zasadzie moja kochana żona namówiła mnie na d7200 :P Właśnie go zamówiłem. Sprzedawca w porządku, jeszcze obniżył cenę za całą sytuację z a68, którą mam mu oddać jak tylko wróci z serwisu i ma zwrócić za nią pełną kwotę. Ostatecznie d7200 wyjdzie mi 600zł drożej niż a68.
Przekonało mnie to, że w Nikonie wraz z rozwojem umiejętności mam większy wybór szkieł i system nadal żyje.
Jeśli faktycznie wszystko przebiegnie jak napisał sprzedawca to polecę Wam tutaj ten sklep bo tak uczciwego i porządnego sklepu chyba jeszcze nie spotkałem.
Obym tylko nie miał jak ze sprzętami Samsunga, które dosłownie KAŻDE miałem wadliwe i już się zarzekałem kiedyś przed kupnem kina domowego, że nic tej firmy nie wezmę. Skusiłem się na kino, no i padło, tydzień po gwarancji (choć szwankowało wcześniej, ale jak już miałem zapakować do reklamacji to zaczęło działać). Obym z Nikonem nie wtopił tak po raz kolejny.
Jeśli ktoś ma jakieś szkła do Nikona to piszcie, muszę coś sensownego skompletować :P

Bartolini82 - Wto 04 Wrz, 2018

Odebrałem dzisiaj D7200 wraz z obiektywem AF-P DX NIKKOR 70-300mmf/4.5-6.3G ED VR.
Ja p..... brak słów jak ogromna różnica jest w jakości między tym, a Soniakiem. AF kompletnie nie słyszalny. Ostrzy błyskawicznie. Świetny, tani obiektyw (po cashbacku wychodzi taniej niż używany Tamron USD).
Natomiast co do body to pierwsze wrażenia takie, że np. w łapach lepiej leżała mi a68. Natomiast całe menu Nikona bardzo intuicyjne. W zasadzie nie trzeba zaglądać do instrukcji, wszystko czytelne. Wyświetlacz to przepaść w porównaniu do Sony.
Kupiłem już też sobie Tamrona 90 2.8 do Macro, stan podobno igiełka (przynajmniej na fotkach i w opisie).
Teraz będzie jeszcze czas na jakiś szeroki kąt od 10-12mm, a później stałeczka 35v50 do portretów. No i zostanie szlifowanie umiejętności, a później zbieranie kasy na lepsze sprzęty :P

Wojmistrz - Sro 05 Wrz, 2018

No widzisz, a jednak było warto przesiąść się na Nikona :) Życzę dobrego światła i udanych kadrów.
Bartolini82 - Sro 05 Wrz, 2018

Dzięki :) W życiu kieruję się też zasadą żeby robić jak najmniej bezsensownych rzeczy. Dlatego faktycznie, dalsza rozbudowa szklarni pod system A nie miała sensu. W Nikonie chociaż jest pole do popisu i w zasadzie człowiek jest ograniczony tylko możliwościami finansowymi.
Andrzej.M. - Sro 19 Wrz, 2018

Bartolini82 napisał/a:
jak ze sprzętami Samsunga, które dosłownie KAŻDE miałem wadliwe i już się zarzekałem kiedyś przed kupnem kina domowego, że nic tej firmy nie wezmę. Skusiłem się na kino, no i padło, tydzień po gwarancji (choć szwankowało wcześniej, ale jak już miałem zapakować do reklamacji to zaczęło działać).

Podzielam Twoją opinię na temat tej marki - albo kiepski sprzęt albo niekoniecznie pasujący do opisów technicznych - np. TV serii 8 miały być następcami serii7 - ale nie dość że droższe to jeszcze wykastrowane z panelu połączeń , a funkcja PIP z drugą głowicą jest jakąś atrapą dostępną gdzieś w menu (po co PIP jak żeby właczyć trzeba grzebać w menu, a przełączenie między obrazami nie istnieje) - więc nabytek przepłacony i bez sensu... Ale to temat na inne forum... :lol:
Bartolini82 napisał/a:
Odebrałem dzisiaj D7200

Pogratulować i czekamy na zdjęcia! :cool:

MaciekNorth - Czw 01 Lis, 2018

Bartolini82 napisał/a:
Odebrałem dzisiaj D7200 wraz z obiektywem AF-P DX NIKKOR 70-300mmf/4.5-6.3G ED VR.
Ja p..... brak słów jak ogromna różnica jest w jakości między tym, a Soniakiem. AF kompletnie nie słyszalny. Ostrzy błyskawicznie. Świetny, tani obiektyw (po cashbacku wychodzi taniej niż używany Tamron USD).
To podziel się wrażeniami z tego obiektywu, jak już dojdziesz do aberracji chromatycznej i słabej pracy pod światło :razz:
Do Sony też są szybkie i ciche obiektywy SSM, ale nawet te stare Minolty na śrubokręt można z A68 znacząco przyspieszyć włączając limiter w korpusie, ale pewnie tego nie wiedziałeś.

Bartolini82 - Pią 02 Lis, 2018

MaciekNorth napisał/a:
Bartolini82 napisał/a:
Odebrałem dzisiaj D7200 wraz z obiektywem AF-P DX NIKKOR 70-300mmf/4.5-6.3G ED VR.
Ja p..... brak słów jak ogromna różnica jest w jakości między tym, a Soniakiem. AF kompletnie nie słyszalny. Ostrzy błyskawicznie. Świetny, tani obiektyw (po cashbacku wychodzi taniej niż używany Tamron USD).
To podziel się wrażeniami z tego obiektywu, jak już dojdziesz do aberracji chromatycznej i słabej pracy pod światło :razz:
Do Sony też są szybkie i ciche obiektywy SSM, ale nawet te stare Minolty na śrubokręt można z A68 znacząco przyspieszyć włączając limiter w korpusie, ale pewnie tego nie wiedziałeś.


Tak? A ile kosztuje SSM do Sony, a ile ten Nikkor... bez komentarza :)

MaciekNorth - Sob 03 Lis, 2018

Bartolini82 napisał/a:
Tak? A ile kosztuje SSM do Sony, a ile ten Nikkor... bez komentarza
Problem jest taki, że na bagnet A nie ma 70-300 ze światłem 6.3 na końcu, więc nie ma z czym porównać.
Natomiast używany 70-300 SSM kosztuje od 1500-1600, Tamron USD od 700-800 i warte są każdej złotówki, jakość musi kosztować. Ale są też tańsze obiektywy na śrubokręt lub z napędem SAM, dużo lepsze optycznie od tego Nikkora i wcale nie są wolne z A68/ A77 II.

Bartolini82 - Sob 03 Lis, 2018

No widzisz, a mi po cashbacku i zakupie na firmę, ten Nikkor wyszedł niecałe 500zł. Nóweczka.
Co do własności optycznych, szczerze? Nie mam na razie uwag. Jedyne czego brakuje to światło bo jak ostatnio robiłem synowi fotki na turnieju piłki nożnej, a grali już późną porą, to była trochę lipa :/
Ja tam nie żałuję przejścia na Nikona. Aparat (d7200) o niebo lepszy od a68 jaką miałem przez chwilę. Możliwości i jakość zdjęć bez porównania.

MaciekNorth - Sob 03 Lis, 2018

Wymagania co do jakości szkieł rosną z czasem, sam się przekonasz.
Natomiast A68 to inny segment, również cenowy, niż D7200, którego z kolei należałoby porównywać z A77 II. Możliwości A68 z pewnością wszystkich nie poznałeś, włączałeś np. zebrę albo eye-af? :wink:

Bartolini82 - Sob 03 Lis, 2018

Pewnie, że rosną. Dlatego do Nikona staram się od razu kupować w miarę dobre szkła (pomijając tego 70-300 bo wiem, że za jakiś czas pójdzie do zmiany, ale jak na początek, za tą kasę, nie było nic lepszego). Mam już Nikkora 10-24, Tamronika 90 do macro 1:1. To dla mnie już szkła docelowe bo nie wiem ile musiałbym zarabiać żeby np. kupić szkło powyżej 5 czy 10 000zł.
Tego co piszesz, w a68 nie testowałem. Nie zdążyłem. Aparat po 2 tygodniach od nowości trafił do serwisu z 2 poważnymi wadami. Tym samym, całkowicie straciłem zaufanie do Sony.
Choć, ogromny plus za ich serwis w Wawie. Są niesamowici. Pełen profesjonalizm i szybkość działania.

Negatyw - Sob 03 Lis, 2018

Nikon D7200 nie ma odpowiednika w Sony. Sony A77II jest o 1000zł droższy niż D7200. Ma cenę podobną jak D7500. Patrząc, że to najwyższy model APS-C Sony można go porównać z Nikonem D500.
Bartolini82 - Sob 03 Lis, 2018

Tyle, że d7200 niewiele się różni technicznie od d7500 (a już na pewno nie na tyle aby warto było dopłacać ok. 1000zł). Nawet z ciekawości przed zakupem oglądałem jakieś super porównanie na jednej ze stron. O dziwo, przykładowe foty z d7500 wyglądały gorzej niż z d7200. Musiałbym gdzieś odszukać tą stronę, choć nie wiem czy dodałem ją wtedy do zakładek :/
Nie znam się, aż tak i musiałbym popatrzeć na specyfikację, ale wydaje mi się, że porównanie a77II z d500 nie ma sensu bo chyba d500 bije tą alfę na łeb. A samo porównanie cen nie ma sensu. Ważne co te aparaty sobą reprezentują.

Negatyw - Sob 03 Lis, 2018

Bartolini82 napisał/a:
...Tyle, że d7200 niewiele się różni technicznie od d7500 (a już na pewno nie na tyle aby warto było dopłacać ok. 1000zł)...

Płacisz za nowość. Nie za bardzo mogli cokolwiek poprawić bo stracili by na sprzedaży D500.
Bartolini82 napisał/a:

...Nie znam się, aż tak i musiałbym popatrzeć na specyfikację, ale wydaje mi się, że porównanie a77II z d500 nie ma sensu bo chyba d500 bije tą alfę na łeb. A samo porównanie cen nie ma sensu. Ważne co te aparaty sobą reprezentują.
Zwykle porównuje się odpowiedniki cenowe i odpowiedniki w pozycji. Tu D7200 nie ma odpowiednika w Sony. Za to Sony A77II ma dwa odpowiedniki Nikona, Nikon D7500 (cenowy) i D500 (pozycja).
MaciekNorth - Pon 05 Lis, 2018

Negatyw napisał/a:
Nikon D7200 nie ma odpowiednika w Sony. Sony A77II jest o 1000zł droższy niż D7200. Ma cenę podobną jak D7500. Patrząc, że to najwyższy model APS-C Sony można go porównać z Nikonem D500.
Co za wymysły... To znaczy, że Pentaksa K-1 II jako najwyższy model FF należy porównywać z D5 i 1DX II? Reszty nie chce mi się nawet komentować, bo jakbym słyszał sprzedawcę...
Negatyw - Pon 05 Lis, 2018

MaciekNorth napisał/a:
Negatyw napisał/a:
Nikon D7200 nie ma odpowiednika w Sony. Sony A77II jest o 1000zł droższy niż D7200. Ma cenę podobną jak D7500. Patrząc, że to najwyższy model APS-C Sony można go porównać z Nikonem D500.
Co za wymysły... To znaczy, że Pentaksa K-1 II jako najwyższy model FF należy porównywać z D5 i 1DX II? Reszty nie chce mi się nawet komentować, bo jakbym słyszał sprzedawcę...
To tylko wg. Twojego rozumowania tak może znaczyć. Jeżeli wg. Ciebie o 1000zł tańszy Nikon D7200 jest odpowiednikiem Sony A77II to równie dobrze można sony A77II porównać do o 1000zł droższego Nikona D500. Ale wg. Ciebie nie można bo wtedy Pentaxa K-1 II za 8 tys. zł trzeba by było porównać do Nikona D5 za ponad 25 tys. zł. Ciekawe rozumowanie, a raczej całkowity brak.
MaciekNorth - Pon 05 Lis, 2018

Jasne, cena, a nie specyfikacja jest wyznacznikiem segmentu aparatu, litości... To jeśli np. w USA proporcje cenowe będą inne, albo akurat będzie promocja, to aparat przeskoczy do innej klasy?

A może weźmiemy daty premiery?
D7500 - premiera 2017-04-12
D500 - premiera 2016-01-05
D7200 - premiera 2015-03-02
A77 II - premiera 2014-05-01
To teraz A77 II jest bliżej do D7200, czy do D7500 i D500, do których porównujesz?

Negatyw - Pon 05 Lis, 2018

MaciekNorth napisał/a:
Jasne, cena, a nie specyfikacja jest wyznacznikiem segmentu aparatu, litości... To jeśli np. w USA proporcje cenowe będą inne, albo akurat będzie promocja, to aparat przeskoczy do innej klasy?
Ja i pewnie większość ma ograniczone fundusze na hobby, dlatego liczy się pułap cenowy i sprzęt, który do danej ceny można kupić. Nie przeszkadzało by mi, że Nikon D5 to profesjonalny aparat, głównie reporterski a ja jestem amator hobbysta. Jak by kosztował w promocji 2500zł to bym kupił tak jakby był w segmencie amatorskim, czyli tym dla mnie.
MaciekNorth napisał/a:

A może weźmiemy daty premiery?
D7500 - premiera 2017-04-12
D500 - premiera 2016-01-05
D7200 - premiera 2015-03-02
A77 II - premiera 2014-05-01
To teraz A77 II jest bliżej do D7200, czy do D7500 i D500, do których porównujesz?
Tu tylko można zauważyć, że jak A77II wchodził na rynek to był w sprzedaży D7100. Później powstał D7200, D500 i D7500. W Sony A się nic nie ruszyło w tym segmencie.
MaciekNorth - Pon 05 Lis, 2018

Negatyw napisał/a:
Tu tylko można zauważyć, że jak A77II wchodził na rynek to był w sprzedaży D7100. Później powstał D7200, D500 i D7500. W Sony A się nic nie ruszyło w tym segmencie.
Nic się nie ruszyło, bo nie było takiej potrzeby, był już rozbudowany AF, dobre filmowanie, szybka seria i długo by jeszcze wymieniać.

Tu sobie porównaj specyfikacje A77 II, D7100, D7200, D7500 i napisz jakie rewolucyjne zmiany nastąpiły w tych Nikonach z generacji na generację, bo ja poza wprowadzeniem w końcu uchylnego ekranu (A77 II też ma) i przejścia z archaicznego FullHD 60i poprzez 60p (ale z cropem 1,3x) do 4K to większych zmian nie widzę. A zabrano w D7500 możliwość wpięcia gripa i slot na dwie karty, no i matryca się zmieniła.

D500 to wyższa półka niż D7xxx, więc nie ma znaczenia ile równolegle producent wypuszcza modeli w innym segmencie. Ale jeśli na siłę chcesz zaliczać A77 II do segmentu D500, to sobie sprawdź, ile czasu minęło od premiery D300s do wypuszczenia następcy w postaci D500...

Negatyw - Wto 06 Lis, 2018

MaciekNorth napisał/a:
...
D500 to wyższa półka niż D7xxx, więc nie ma znaczenia ile równolegle producent wypuszcza modeli w innym segmencie. Ale jeśli na siłę chcesz zaliczać A77 II do segmentu D500, to sobie sprawdź, ile czasu minęło od premiery D300s do wypuszczenia następcy w postaci D500...
Dla Ciebie dużo rzeczy nie ma znaczenia, dla innych ma. Gdyby Sony robiło tylko jeden korpus, odpowiednik D500 to mogło by wypuszczać nowy model co 20 lat i nie miało by to dla Ciebie żadnego znaczenia, bo w tym segmencie Nikon tak zrobił. A nawet gdy Sony nie wyprodukuje już żadnego nowego korpusu z mocowaniem A to i tak dla Ciebie to nie ma znaczenia bo Twój A77II będzie super przez co najmniej 100 lat. Ale dla innych to może mieć znaczenie i jak ktoś wchodzi w system Sony A to niech to robi ze świadomością zagrożeń.
MaciekNorth - Wto 06 Lis, 2018

Negatyw napisał/a:
Dla Ciebie dużo rzeczy nie ma znaczenia, dla innych ma. Gdyby Sony robiło tylko jeden korpus, odpowiednik D500 to mogło by wypuszczać nowy model co 20 lat i nie miało by to dla Ciebie żadnego znaczenia, bo w tym segmencie Nikon tak zrobił.
Sony nie robi jednego korpusu z bagnetem A, a ostatnie wypusty sprzed 2 lat miały wyraźne usprawnienia wobec poprzedników, nie było to wypuszczanie praktycznie tego samego modelu z nową cyferką jak w przypadku C/N/P.

Negatyw napisał/a:
A nawet gdy Sony nie wyprodukuje już żadnego nowego korpusu z mocowaniem A to i tak dla Ciebie to nie ma znaczenia bo Twój A77II będzie super przez co najmniej 100 lat.
Jak się nie ma argumentów, to się ucieka w ironię...

Negatyw napisał/a:
Ale dla innych to może mieć znaczenie i jak ktoś wchodzi w system Sony A to niech to robi ze świadomością zagrożeń.
Większym zagrożeniem jest dla mnie nieświadome wchodzenie w bezlusterkowce, bo korpusy kuszą cenami, tylko potem okazuje się że albo szkła piekielnie drogie, rynek używek uboższy niż dla lustrzanek, albo potrzebnego obiektywu po prostu nie ma.
Zobaczymy też, jak szybko m4/3 albo Pentax zwiną interes. Canonom APS-C też nie wróżę wysypu nowych obiektywów, skoro ta firma ciągnie teraz 3 bagnety.

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, jakie znaczące zmiany były między D7100, D7200 i D7500.

Negatyw - Wto 06 Lis, 2018

W tym wątku odpowiadam na pytania Bartolini82. Najlepiej zadaj to pytanie na forum http://forum.nikoniarze.pl/ dostaniesz wyczerpującą odpowiedź.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group