forum.optyczne.pl

Lornetki - Nikon EDG 10x32

GAPik - Czw 30 Sie, 2018
Temat postu: Nikon EDG 10x32
:mrgreen:

Witam drogich pasjonatów optyki ! Od kilku dni jestem użytkownikiem Nikon-a EDG o parametrze 10x32 , i muszę przyznać że lornetka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Miałem już wcześniej styczność z lornetkami serii EDG , lecz ten drobny maluch wymiata aż trzeszczy :grin: a gdy dodamy tutaj jeszcze statyw, to naprawdę jest z czego patrzeć. Ale przejdę do rzeczy ! Dokładnie chodzi mi o akcesoria w postaci muszli ocznych
( kątowych ) oraz deszczochronu . To pierwsze jest bardzo ciężko dostępne, serwis Nikon-a udzielił mi odpowiedzi, że niestety nie posiada na sprzedaż tego elementu. Co do deszczochronu to sprawa wygląda trochu lepiej, lecz jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi - ( kiedy i za ile ) :roll: ale jest to element który można u nich kupić, aktualnie czekam na odpowiedz z serwisu . Moje pytanie ? Może ktoś z was posiada ową wiedzę gdzie można by nabyć te nieszczęsne muszle oczne ? Może ktoś z was posiada coś takiego do odsprzedaży :grin: :mrgreen: doszły mnie słuchy, że praktycznie wszystkie te muszle są takie same ( 8x42 / 10x42 / 10x32 )
Z góry dziękuje za pomoc :wink:

dizba - Czw 30 Sie, 2018

Może dopasujesz od Swarovskiego ? W nim jest średnica 38,5 mm.
https://gunsandoptics.pl/shop/swaroski-winged-eyecup-wes.html

Wiking69 - Pią 31 Sie, 2018

Wiele lat temu miałem podobny problem tylko z inną lornetką WO 7x50 ED . Poszedłem do sklepu myśliwskiego i tam udało mi się dopasować brakujące muszle oczne . Co ciekawe , najlepsze okazały się gumy z lunety myśliwskiej Swarovskiego :) .
GAPik - Pią 31 Sie, 2018
Temat postu: Nikon EDG 10x32
Dziękuje za proponowane linki . Myślę, że zestaw który oferuje Swarovski ( WES ) załatwi sprawę . Zostaję jeszcze poszukać porządnego pokrowca, ten od Nikon-a nie jest za piękny, o ewentualnym zabezpieczeniu to już się nawet nie mówi . Dzięki za pomocny link dizba :mrgreen:
dizba - Pią 31 Sie, 2018

Ja do swoich lornetek dobrałem etui od GoPro.
jutomi - Pią 31 Sie, 2018

Jeśli logo na etui ma się zgadzać, to proponuję poszukać coś w tym stylu: https://www.bhphotovideo....ather_Case.html

Nie wiem tylko jak dachówka zniesie pobyt w futerale od klasycznego porro. Mogą wystąpić reakcje alergiczne. :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group