forum.optyczne.pl

Wolne tematy - Drukarka

Preskaler - Pią 14 Wrz, 2018
Temat postu: Drukarka
Padła mi już druga drukarka. Pierwsza to była Canon Pixma 2000 i trzymała się z 7 lat drukując bardzo przyzwoite zdjęcia. Druga to już bardziej wypasione urządzenie MP 520 Canon i też miała podobną żywotność. Przyszła pora na kolejną i tutaj mam problem co wybrać. Marzy mi się jakaś taka, która drukowała by tuszem czarnym w wysokiej jakości bo te moje obie składały zdjęcia B&W z tuszów kolorowych i zawsze był jakiś zafarb. Tak na oryginałach jak i na podróbach. Druk tuszem czarnym natomiast dawał idealny obraz kolorystycznie neutralny ale jakość wydruków była nie do przyjęcia. Czy istnieje jakaś drukarka, która by miała precyzyjne dysze w czarnych tuszach? Jeśli nie to ew. jaką możecie mi polecić do codziennego, amatorskiego użytku i sporadycznego druku zdjęć barwnych i B&W?
JacekR - Pią 14 Wrz, 2018

To może coś z serii Canon Pixma Pro?
One mają chyba dedykowane tusze szare do zdjęć czarno-białych.

Preskaler - Sob 15 Wrz, 2018

Z tego co się zorientowałem to ta seria oferuje drukarki A3+. To w moim przypadku jest znaczny przerost formy nad treścią. Opisy tych drukarek są tak lakoniczne, że chyba tylko zupełny ignorant zdecydował by się na zakup tak drogiego sprzętu w ciemno. Szczególnie chodzi tu o koszty eksploatacyjne. Dlatego właśnie szukam praktyków, którzy mieli do czynienia z tymi lub innymi modelami ale z możliwością precyzyjnego drukowania B&W.
T.B. - Sob 15 Wrz, 2018

Jeśli chodzi o niskie koszty drukowania, to popatrz na drukarki Epson ze stałym zasilaniem w tusz.
Na temat techniki drukowania nie wypowiadam się, bo się nie znam. Wiem tylko tyle, że dla wysokiej jakości wydruków zdjęć B&W trzeba drukarkę osobno i specjalnie do takich wydruków oprofilować.

W międzyczasie wyczytałem, że taka "przemysłowa" drukarka do wydruku zdjęć naprawdę B&W bez mieszania kolorów, to ma cztery różne tusze odpowiadające za szarości. W drukarce domowej to zawsze będzie "coś koło".

Dżozef - Nie 16 Wrz, 2018

Polecę Brother DCP-T500W. Podstawowa zaleta to tanie orginalne tusze dolewane do orginalnie wbudowanych na stałe zasobników.
Zresztą po Canonie to każda inna drukarka będzie lepsza, i mówię to jako siedzący w systemie Canona właśnie :cool:

Preskaler - Nie 16 Wrz, 2018

Pięknie dziękuję za cenne dla mnie porady. "Dżozef" podał dokładny model to go sobie opatrzyłem a na te Epsony muszę popatrzeć trochę dłużej. W opisie nie znalazłem nic co dotyczy druku fotografii. Więcej - w opiniach znalazłem tekst podkreślający kiepską jakość wydruku (?). Może to konkurencja a może coś jest jednak na rzeczy? "Brother" też bardzo kiepsko opisuje ten model. Nie podają nawet ilości tuszy. Mało tego - nawet na zdjęciu jest ich 5 a w ofercie sprzedaży już tylko 4 widać. (?).
Dziękuję "Dżozefie" i "T.B"!

Dżozef - Nie 16 Wrz, 2018

Preskaler napisał/a:
"Brother" też bardzo kiepsko opisuje ten model. Nie podają nawet ilości tuszy. Mało tego - nawet na zdjęciu jest ich 5 a w ofercie sprzedaży już tylko 4 widać. (?).

Fakt. Dokładne informacje są niedostępne, pewnie nie wierzą już że kogoś to interesuje i wystarczy reklama.
Drukarka używa 4 a ten akurat model ma w komplecie gratis zapasowy czarny, więc w sumie pięć pojemników jak na zdjęciu. Oczywiście to model biurowy i wejście w opcje do druku foto też pojawiają się dopiero po dokonaniu wyboru zdjęć, formatu i rodzaju papieru. Można wybrać druk bez obramowania czy jakość najlepszą itd.
Nie ma co liczyć na jakość fotlabu ale trwałość jest ok. i nie bledną po roku jak zamienniki do Canona (brrr) Ja drukuję rodzinne w A4 na ścianę więc trochę trzeba farby a mimo to po kilkudziesięciu zdjęciach A4 i dwuletniej bieżącej eksploatacji ubyła tylko połowa tuszu a zapasowy czarny jeszcze w całości. No i ważne że na stałe podłączona sama w określonym czasie przeczyszcza głowice więc brak typowo Canonowskich problemów z ciągle zaschniętymi głowicami.

Preskaler - Pon 17 Wrz, 2018

Kiepska trwałość zdjęć z "Canonach" nie zależy przecież od tej firmy lecz od podrabiaczy. Fakt, że zdarzyła mi się przygoda z zaschniętym tuszem ale starszy serwisant był na tyle wspaniały, że zdradził mi tajemnicę . Tusze oryginalne mają to do siebie, że zasychają TYLKO w zetknięciu z podróbami. Oryginały można używać i można Używać PODRÓBY ale NIE WOLNO ICH MIESZAĆ. Wypłukałem dokładnie głowice w PIXMA i od tego czasu przeszedłem na podróby. Nie było już kłopotów z zasychaniem. W MP 520 od samego początku tak zrobiłem i tu już przez cały czas było wszystko wporzo. Fakt, że zdarzyło mi się kiedyś kupić podróby o beznadziejnej trwałości i obrazki ze ścian trzeba było ściągać po roku ale po zmianie podrabiacza problem ustąpił i mam zdjęcia A4 z 10 lat wiszące. Z jakości wydrukowanych zdjęć wydrukowanych tymi "Canonami" byłem zawsze i jestem zadowolony.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za dokładne info "Dżozefie"!

szperacze - Sro 19 Wrz, 2018

"Marzy mi się jakaś taka, która drukowała by tuszem czarnym w wysokiej jakości bo te moje obie składały zdjęcia B&W z tuszów kolorowych i zawsze był jakiś zafarb. Tak na oryginałach jak i na podróbach. Druk tuszem czarnym natomiast dawał idealny obraz kolorystycznie neutralny ale jakość wydruków była nie do przyjęcia. Czy istnieje jakaś drukarka, która by miała precyzyjne dysze w czarnych tuszach? Jeśli nie to ew. jaką możecie mi polecić do codziennego, amatorskiego użytku i sporadycznego druku zdjęć barwnych i B&W?"

Tanie drukarki właśnie tak robią, składają zdjęcia czarno białe z trzech kolorów i rady na to nie ma.
Epson jest inny ale tylko nieco, zdjęcie jest "składane" w szarościach natomiast cienie i czerń jest pogłębiana czarnym tuszem, efekt jest taki że kolorowe zdjęcie ma ładny kontrast i cienie, natomiast czarno białe zdjęcie zawsze będzie miało jakiś zafarb i czarno białe nie będzie.
Trwałość wydruków z epsona jest niezła tylko na dobrym papierze a to dlatego że czerń lubi blaknąć, polega to rozpływaniu się z czasem czarnych drobin atramentu w strukturze kiepskiego papieru, proces postępuje z czasem, w efekcie otrzymujemy blady obraz jak z canonów, niekiedy z nowym innym, czasem np. rudawym, zafarbem w cieniach.
W każdy razie tanim epsonem da się drukować kolor i efekt jest dobry lub bardzo dobry.
Czarno białych zdjęć, dobrych, jeszcze nigdy nie widziałem.
Poza tymi z pod powiększalnika.
Żadne "oprofilowanie" nie pomaga, można się z tym jedynie pogodzić i nie drukować.

Ludzie kombinują jak koń pod górę a efekty są niespektakularne, tak pewnie już zostanie.

https://mva.pl/viewtopic.php?t=3315

Preskaler - Pią 21 Wrz, 2018

Dziękuję Bardzo "szperacze"! O to mi chodziło aby nie walić głową w mur. Też miałem takie pomysły aby wypełnić kałamarze czarnym/szarym tuszem i spróbować druku ale (jak widzę) inni już to przerabiali. W takim razie będę się zastanawiał nad zdjęciami na papierze z obrazem srebrowym tylko jak go naświetlać? Z monitora (?) za słabe światło i wieki by trwało naświetlanie. Z rzutnika LCD (?) rozdzielczość pewnie była by kiepska. A drukarkę pewnie kupię jakąś tanią bo i tak nie osiągnę zamierzonego celu.
Dżozef - Sob 22 Wrz, 2018

szperacze napisał/a:
Czarno białych zdjęć, dobrych, jeszcze nigdy nie widziałem.

Poza tymi z pod powiększalnika.

Żadne "oprofilowanie" nie pomaga, można się z tym jedynie pogodzić i nie drukować.

Też mi się czasem marzy aby użyć starego Krokusa do cyfrówki :lol: jedno z moich zdjęć wisi już 32 lata na ścianie i żadnych tam wyblaknięć :cool:

Dżozef - Sob 22 Wrz, 2018

@ Preskaler Największym koszmarem w Canonie był czas oczekiwania na rozpoczęcie wydruku i to ciągłe zzzz... zzz... jak się chciało zrobić próbę czy porównanie na różnych ustawieniach to mijały całe godziny i całe wieczory. W połączeniu z nieorginalnymi tuszami, zasobnikami i papierami trzeba to było nastroić jak fortepian.
Brother startuje szybko i na fabrycznych ustawieniach mam kolorki bardzo realistyczne i ładne, żadnych tam eksperymentów nie muszę robić. Ulga po przejściach z Canonem :wink:

Preskaler - Pon 24 Wrz, 2018

Mnie się specjalnie nie spieszy bo jestem na emeryturze. :wink:
Na te kilkadziesiąt zdjęć wydrukowanych w ciągu kilkunastu lat to tego czasu straciłem parę godzin. W porównaniu z czasem "straconym" w ciemni w przeliczeniu na jedną fotkę to i tak - błyskawica! A kolorową w szczególności na polskich materiałach i temperaturze 20 st. Szacuję, że w ciemni spędziłem ok. roku przez te ok. 50 lat (ostatnie 10 wyłączone bo do ciemni nie zajrzałem). Drukarka jest mi potrzebna sporadycznie. Używam jej głównie do druku kilku stron w kolorze raz na 2 tygodnie (średnio) kilku fotek raz do roku i raz do roku drukuję jakąś instrukcję obsługi B&W. Tusze wymieniam średnio 2 razy w roku. Jeśli nie ma dobrego i w miarę ekonomicznego rozwiązania to zdecyduję się na byle co za niewielkie pieniądze (w tym też tanie tusze) a foto B&W będę ew. drukował w ciemni. Tylko wolał bym te wydruki robić z negatywów cyfrowych a do tego musi być jakiś rzutnik. W miarę z wysoką rozdzielczością (FHD lub 4K) i niedrogi.

jankowsky - Nie 30 Wrz, 2018

Osobiście od siebie mogę polecić drukarki Brothera. Czy konkretny model? Raczej nie. Miałem tego u siebie już całą masę, aczkolwiek każda z nich spisywała się bardzo dobrze, większość testowo, ale kilka osobiście służyło mi dobry czas w pracy, więc jak najbardziej na plus ;)
Preskaler - Nie 30 Wrz, 2018

Drukarki "Brothera" kosztuję od ok. 700zł. (urz. wielofunkcyjne). Niby są już od 500,-zł ale z kiepską rozdzielczością (1200x600). Tu płaci się za możliwość zasilania ciągłego w tusze. Obecnie skłaniam się do "Canona Pixma TS 5050" i zamierzam dzisiaj dokonać przelewu. Koszt ok. 300,- zł a podróby tuszu ok. 5,-zł/szt x 5 =25,-zł. Na moje niewielkie wydruki (250 szt dokumetów A4/rok i ok 50szt fotek A4/rok uważam, że to rozsądny wybór. Czas przygotowania się do wydruku w tym canonie, na który wielu użytkowników narzeka, nie przeszkadza mi zbytnio bo jestem do tego przyzwyczajony przez dwa poprzednie canony. Jakość wydrukowanych zdjęć kolorowych jest dobra a z B&W na razie będę szukał innych rozwiązań.

https://allegro.pl/canon-pixma-ts5050-drukarka-kopia-skan-promocja-fv-i7304648659.html?reco_id=290648d8-c49c-11e8-8954-246e968481e0

Wojmistrz - Czw 04 Paź, 2018

Zaproponowałbym Epsona P600 ale chyba poza budżetem :)
Preskaler - Pią 05 Paź, 2018

...250 szt dokumentów A4/rok i ok 50 szt fotek A4/rok...

Nic o budżecie nie wspominałem ale jakie jest uzasadnienie ekonomiczne dla amatora kupowanie drukarki A3 (formatu zupełnie mi niepotrzebnego) za cenę 10 razy wyższą?
Drukarkę już kupiłem. Canon Pixma TS 5050. Zrezygnowałem z modelu umożliwiającego druk na płytach, na rzecz skanera (kopiarki) bo to częściej jest przydatne. Cena z tuszami i dostawą 285,- zł. Posiada też funkcje drukowania z chmury, druk poprzez Wi-Fi i praca w sieci w tym drukowanie z np. telefonu.

Wojmistrz - Pią 05 Paź, 2018

Looz, całkiem fajny model.
hawaje - Sro 24 Paź, 2018

Przed zakupem sprzętu AGD, elektro zawsze porównuję ceny z różnych sklepów, bo może się okazać, że w niektórych jest sporo taniej. Tego rodzaju porównania dostępne są na rankingmania.pl, gdzie oprócz rankingu znajduje się też wiele cennych porad ułatwiających dobór sprzętu do naszych oczekiwań i portfela.
Preskaler - Czw 25 Paź, 2018

Ceny to nie wszystko. Należy zwròcić uwagę na tusz (oryginał czy podròba oraz wielkość kałamarza). Ważne też długość gwarancji jak ròwnież sposòb serwisowania. Wtedy można się zastanowić czy np. Kupujãc drożej o np. 35,- zł opłaca się kupić gwarancję na 2 lata.
madziulka - Sro 14 Lis, 2018

Dobra drukarka to według mnie zdecydowanie brother. Miałam już dwa razy drukarkę od nich i za każdym razem byłam zadowolona. jak najbardziej na plus ;)
alanowak1985 - Nie 18 Lis, 2018

Ktoś korzysta z kolorowej drukarki laserowej do drukowania zdjęć ? Na jaki wydatek trzeba sie przygotować aby kupić coś sensownego ? Jakie firmy ?
ster - Wto 20 Lis, 2018

alanowak1985 napisał/a:
Ktoś korzysta z kolorowej drukarki laserowej do drukowania zdjęć ? Na jaki wydatek trzeba sie przygotować aby kupić coś sensownego ? Jakie firmy ?


Zależy od jakością jakąś chcesz osiągnąć oraz od skali wydruków. Koszta od kilkuset do kilu tys zł.

Wojmistrz - Czw 22 Lis, 2018

A dlaczego laser? Technologia dobra, szybka, ale daleka od jakości byle plujki. Cały problem polega na braku możliwości uzyskania satysfakcjonujących przejść tonalnych, jakie są dość proste do uzyskania w drukarkach atramentowych, zwłaszcza barwnikowych. Moje dzieci przynoszą takie zdjęcia z lasera ze szkoły, jak to jest od tak gdzieś tam powieszone i patrzy się na to raz na kilka miesięcy, to niech sobie będzie, ale i tak zawsze proszę szkołę o podesłanie mi jpg i drukuję je ponownie na plujce.
Osobiście używam kolorowego lasera, ponoć z wysoką jakością nadającą się do wydruku zdjęć na specjalnych papierach, ale nie używam w tym celu. Kiedy wydaję komiksy w małych seriach, kartki wewnątrz są faktycznie drukowane na laserze, ale okładki lecę na pigmentówce. W myśl zasady "nie sądź książki po okładce", znam życie i jednak ludzie kochają tak patrzeć, dlatego okładeczka musi być wydrukowania nieskazitelnie.

Preskaler - Pon 22 Kwi, 2019

No i mam tą drukarkę od pół roku ale otrzymałem ją bez płyty instalacyjnej a pan sprzedawca powiedział abym ściągnął sobie sterowniki z internetu. No dobrze ale tam włacza się ostrzeżenie, że firma canon nie bierze odpowiedzialności, pod rygorem utraty gwarancji, w przypadku ich zainstalowania. Co mam robić? Na razie drukuję z karty opamięci ale to dużo zabawy. Z jakości wydruków i pracy jestem zadowolony tylko te sterowniki...
Negatyw - Pon 22 Kwi, 2019

Nie można utracić gwarancji instalując sterowniki z oficjalnej strony producenta. To tak samo jakbyś miał stracić gwarancję z powodu stosowania oryginalnych tuszy Canon.
Preskaler - Pon 22 Kwi, 2019

A jak to mam rozumieć?

Dżozef - Pon 22 Kwi, 2019

Oryginalne tusze, oryginalny papier, oryginalne sterowniki a te drukarki powinni rozdawać do tego gratis. A i sprawność przez okres gwarancji + wyliczony czas na jej sprzedaż do ukazania się następnego modelu. Jednak złamanie zasad w okresie gwarancji to ZZZZzzzz, :???: zzzzz.... i, nie mów że nie ostrzegałem.
Dżozef - Pon 22 Kwi, 2019

Aaa i Canony zapisują w pamięci numery fabryczne pojemników z tuszem ilość wydruków itp.
Negatyw - Pon 22 Kwi, 2019

Preskaler napisał/a:
A jak to mam rozumieć?

Masz to rozumieć, że to nie jest oficjalna strona Canona.

Preskaler - Wto 23 Kwi, 2019

Negatyw napisał/a:
Masz to rozumieć, że to nie jest oficjalna strona Canona.
A gdzie znaleźć i jak zidentyfikować tą oficjalną?
ophiuchus - Wto 23 Kwi, 2019

Preskaler, canon.pl, lub usa.canon.com
Natomiast komunikat, który wkleiłeś jak najbardziej może pochodzić z oficjalnej strony Canona, po prostu to standardowa formułka przy licencjach oprogramowania.

Preskaler - Sro 24 Kwi, 2019

Dzięki za pomoc!
komor - Sro 01 Maj, 2019

To ja jeszcze tylko dodam, że jak kiedyś Canon dawał płyty CD do produktów, to tam też klikałeś zgodę na licencję, że w której były dokładnie te same zapisy. Większość oprogramowania, przynajmniej dużych korporacji, ma takie formułki wyłączające odpowiedzialność.
Preskaler - Czw 02 Maj, 2019

Tak, duży zawsze może wymusić!
tltester - Czw 16 Wrz, 2021

Ja mam BROTHER DCP-T700 i do wydruku zdjęć to się ona kompletnie nie nadaje. Zdecydowanie odradzam. Wydałem sporo pieniędzy na oprofilowanie i dalej beznadzieja. Czas kupić coś do druku zdjęć bo dla mnie fotografia to właśnie wydrukowane/wywołane zdjęcia.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group