forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Słaby autofokus w trybach 5D Mark IV

NieOstrzy - Nie 16 Wrz, 2018
Temat postu: Słaby autofokus w trybach 5D Mark IV
Nie widzę żadnej, naprawdę żadnej różnicy pomiędzy tymi trybami. Właśnie robię testy i obojętnie od parametrów nie widzę żadnej różnicy. Wiem co mają nam dawać te opcje z definicji ale niczego nie dają tak naprawdę.




Wszystko działa tak samo obojętnie od wartości na suwakach.

Serio, siedzę tutaj jak nie powiem kto , macham nóżką i rączką przed ekranem na różnie ustawionych parametrach i zachowanie fokusa jest takie samo.
Kompletnie żadnej różnicy nie widać.

Też tak macie u siebie? Ktoś się tym bawił i może się wypowiedzieć na temat ich działania?


5DMarkIV - mój aparat

NieOstrzy - Wto 18 Wrz, 2018

Wydarzy się coś w tej kwestii?
komor - Sro 19 Wrz, 2018

NieOstrzy, nie napisałeś ani jakich obiektywów używasz, ani w jakich sytuacjach zdjęciowych nie widzisz różnicy. Jakiej wobec tego porady oczekujesz? Jak rozumiem używasz w ogóle AF ciągłego, tak?
NieOstrzy - Sro 19 Wrz, 2018

Testowałem na AF SERVO, obiektywem 35mm f1.8 (z ustawieniem na f2.0)
Leżałem na leżaku i stopę dawałem pomiędzy ostrzony obiekt, nie widziałem efektów.
Sprzęt to Canon 5D Mark IV

PS
Wiesz, że jak patrze na twoja miniaturke to widze w pierwszym momecie Ciebie odbijającego się w lusterku samochodu?

komor - Czw 20 Wrz, 2018

NieOstrzy, przy takim statycznym teście nie wiem czy można zauważyć jakiekolwiek różnice. Obiektyw 35/1.8? Jaki to model?

Co do mojej miniaturki to kropla rosy zawieszona na trawie, tylko całość odwrócona do góry nogami tak, żeby moja facjata była widoczna prawidłowo.

mrooq - Pią 14 Gru, 2018

NieOstrzy napisał/a:
Testowałem na AF SERVO, obiektywem 35mm f1.8 (z ustawieniem na f2.0)
Leżałem na leżaku i stopę dawałem pomiędzy ostrzony obiekt, nie widziałem efektów.
Sprzęt to Canon 5D Mark IV

PS
Wiesz, że jak patrze na twoja miniaturke to widze w pierwszym momecie Ciebie odbijającego się w lusterku samochodu?


A może podpiąć takie 70-200 2.8 i pójść na jakieś wydarzenie sportowe to zapewne nie miałbyś większego problemu z zauważeniem różnic.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group