forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Jaki obiektyw do fotografowania ptaków aparatem Sony alpha a

Ggrzanka - Pią 21 Wrz, 2018
Temat postu: Jaki obiektyw do fotografowania ptaków aparatem Sony alpha a
Jestem tuż przed kupnem aparatu sony aplha a5100, chciałabym móc fotografować nim m.in. ptaki, również w locie. Nie znam się na obiektywach. Do tej pory używałam nikona d5000, z dwoma obiektywami 18-55 i 55-200, ze względu na jego gabaryty trudno mi z nim na co dzień, stąd pomysł o zmianie. Będę bardzo wdzięczna za sugestie.
Jar - Pon 24 Wrz, 2018

W systemie Sony E jest na pewno odpowiednik tego zooma 55-200. Widziałem taki podpięty pod aparat. Poszukaj dokładnego oznaczenia i specyfikacji w bazie obiektywów tutaj na optycznych. Ale skoro myślisz o A5100, to pamiętaj, że ten aparat nie ma wizjera (jest dopiero w serii A6xxx) i kadrować musisz "na zombie" czyli trzymając aparat dobre 25cm od twarzy. A nie służy to fotografowaniu szybko poruszających się obiektów z długimi ogniskowymi. Jeśli chodzi o ptaki w locie, to chyba Twój dotychczasowy sprzęt jest (prawdopodobnie) lepszy.
Pewnym rozwiązaniem jest taka regulacja długości paska aparatu, aby napięty stabilizował aparat w odpowiednim położeniu względem głowy, ale to proteza... Tak się męczyłem ze swoim E-PL1. Po przesiadce na aparat z wizjerem (EM10) zupełnie inny komfort pracy.
Pozdrawiam
-J.

Negatyw - Pon 24 Wrz, 2018

Do fotografowania ptaków (jeżeli nie są to ptaki w klatce) potrzebne są obiektywy jasne i o dużej ogniskowej. To one decydują o gabarycie sprzętu a nie korpus. Obiektyw budżetowy, na granicy minimum to będzie 70-300 f/3,5-5,6. Lepsze to zarazem większe i cięższe.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group