forum.optyczne.pl

Cyfrowe aparaty bez lustra z wymienną optyką - Sony A6500 czy Sony A7 II - zmiana sysemu z Canona

enforces - Sob 22 Wrz, 2018
Temat postu: Sony A6500 czy Sony A7 II - zmiana sysemu z Canona
Chyba w końcu dojrzałem po latach i chcę zmienić system Canona [650D] na Sony.
Mam jednak dylemat co wybrać:
- nowszą konstrukcję z APS-C Sony A6500
czy
- starszą konstrukcję z Full Frame Sony A7 II

Obecnie są w podobnych cenach.
Doradźcie coś proszę.

komor - Sob 22 Wrz, 2018

enforces, a jakie obiektywy chciałbyś z tym używać? Zdajesz sobie sprawę z tego, że podobna cena dotyczy tylko korpusu, a całości wydatków? Jakie zdjęcia robisz? Jakie obiektywy potrzebowałbyś kupić?
enforces - Sob 22 Wrz, 2018

Zdaje sobie sprawę. Chcę kupić coś szerokiego do krajobrazu. Myślałem też nad Sigmą 24mm ART ale w przypadku A6500 traci ogniskowa trochę na atrakcyjności. I tu mnie to trochę skłania do A7 II. Z kolei w A7 brak dotyku, na wyższych ISO większe szumy. Mam wrażenie że A6500 ma lepszą ostrość i AF .

Ma teraz wyjść nastęca A6500 i w sumie móglbym poczekać... Ale nie jest to nadal pełna klatka.

komisarz_ryba - Pią 28 Wrz, 2018

enforces napisał/a:
Z kolei w A7 brak dotyku,


Dotyk w sony jest slaby, przynajmniej w a7r3.

Cytat:

Mam wrażenie że A6500 ma lepszą ostrość i AF .


AF na pewno, ostros - watpie.

Cytat:

Ma teraz wyjść nastęca A6500 i w sumie móglbym poczekać... Ale nie jest to nadal pełna klatka.


Czyli chcesz pelna klatke. Spoko. Tylko treaz sprawdz ile kosztuja sensowne obiektywy pod sony. Zalwszcza do krajobrazow czyli szerszy kat, dobra ostrosc zwlaszcza poza centrum.

Bordzisz - Pią 28 Wrz, 2018

enforces napisał/a:
Zdaje sobie sprawę. Chcę kupić coś szerokiego do krajobrazu. Myślałem też nad Sigmą 24mm ART ale w przypadku A6500 traci ogniskowa trochę na atrakcyjności. I tu mnie to trochę skłania do A7 II. Z kolei w A7 brak dotyku, na wyższych ISO większe szumy. Mam wrażenie że A6500 ma lepszą ostrość i AF .

Ma teraz wyjść nastęca A6500 i w sumie móglbym poczekać... Ale nie jest to nadal pełna klatka.


Jeżeli pójdziesz w cropa to masz fajną Sigmę 16/1.4 jako zamiennik tej Sigmy 24/1.4 na FF.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group