forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - obiektyw do filmowania canon 5dIV

mayoll - Nie 23 Wrz, 2018
Temat postu: obiektyw do filmowania canon 5dIV
dzień dobry
temat dla mnie zupełnie obcy, do filmowania od paru lat używam innego sprzętu czyli panasonica fz 1000, a ostatnimi czasy samsunga galaxy s9+ , chciałbym jednak coś więcej wycisnąć z obrazu i tutaj moje pytanie czy jest sens filmować canonem 5dIV , czy da to coś więcej w jakości , a jeśli tak to jaki obiektyw do tego najlepiej kupić bez jakiś szaleństw cenowych , filmuje generalnie we wnętrzach bez dodatkowego oświetlenia, nie śluby :)

komor - Nie 23 Wrz, 2018

mayoll napisał/a:
czy jest sens filmować canonem 5dIV , czy da to coś więcej w jakości

W kiepskich warunkach oświetleniowych na pewno będzie lepiej ze względu na mniejsze szumy. Wystarczy Ci Full HD? Bo 4K z 5D IV jest ograniczone sporym cropem (1.74x) i jakość przy wysokiej czułości będzie gorsza (brak łączenia pikseli, wideo 4K to po prostu wycinek ze środka matrycy, piksel w piksel).

Określ, co to są szaleństwa cenowe, nie napisałeś też, jakie obiektywy już posiadasz. Ludzie filmują zwykłym 24-105L i są zadowoleni z efektów. Do wnętrz f/4 niekoniecznie wystarczy, jakie parametry ekspozycji Ci wychodzą w pomieszczeniach?

mayoll - Nie 23 Wrz, 2018

interesuje mnie właśnie jakość 4k , panasonic to oferuje , samsung s9+ tez , ale liczę na lepsza jakość po canonie , obiektywy jakie posiadam to sigma 59 1.4 art, canon 85 1.2l , canon 35 1.4l, fotografuje z światłem zastanym wiec jasne obiektywy , to samo chiralnym przy filmowaniu , a jeszcze sigma 24-70 2.8 ex coś tam , a kwota to jakieś 2-3 tys jaka chciałbym zapłacić za obiektyw do filmowania , chyba ze faktycznie będzie jakiś który powala jakością
komor - Nie 23 Wrz, 2018

mayoll, mając te trzy stałki 35, 50, 85 potrzebujesz jeszcze coś innego do filmowania? Jeśli jednak, i koniecznie zoom, to nie pozostaje Ci nic innego, jak któryś z trzech obecnie dostępnych wariantów 24-105, żeby mieć po prostu uniwersalnego zooma na sytuacje niewymagające dużej jasności obiektywu. Takie jest moje zdanie, ale oczywiście możliwości jest więcej.
Wojmistrz - Czw 04 Paź, 2018

mayoll, jeśli masz doświadczenia z filmowaniem, to miej więcej znasz zakres używanych i ulubionych ogniskowych, tu wyjaśniać nic nie potrzeba. Jeśli wypisałbyś jakich ogniskowych Ci brakuje, to można by dobrać konkretne szkła na taki zakres. Wydaje mi się, że masz całkiem konkretny zestaw, ale jak do filmowania w 4K przy kropie, brak tu czegoś pokroju 12-16mm do szerszych ujęć.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group