forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - canon 5d IV czy mozna przesylac obraz w czasie rzeczywistym

mayoll - Nie 23 Wrz, 2018
Temat postu: canon 5d IV czy mozna przesylac obraz w czasie rzeczywistym
Dzień dobry

Mam takie pytanie , możne i laickie ale nie wiem jak to zrobić i czy można wiec pytam

chciałbym aby robione zdjęcie wyświetlało się na tablecie lub telewizorze w momencie wykonania , oczywiście bez kabli :) jak to opanować ?
czy jest możliwość żeby w czasie kadrowania był ten podgląd już tez widoczny na monitorze ?
generalnie chodzi o zdjęcia w macro , żeby widzieć dokładnie ostrość

komor - Nie 23 Wrz, 2018

Chyba nie chce Ci się przeczytać instrukcji do aparatu, ani poguglać w sieci…  :roll: Nie chce mi się sprawdzać za Ciebie, a nie pamiętam, czy 5D IV ma WiFi. Jeśli ma, to możesz zarówno na komputerze jak i urządzeniu mobilnym (smartfon, tablet) mieć podgląd na żywo oraz możliwość wykonywania zdjęć oraz zmiany podstawowych ustawień, w tym precyzyjnego ustawiania ostrości bez dotykania aparatu. W przypadku komputera jest też możliwa taka praca przez kabel USB, co jest znacznie szybsze i sprawniejsze (kosztem upierdliwości kabla). Oprogramowanie Canona, EOS Utility, zdjęcia mogą potem lądować np. w Lightroomie.

Na pierwszym 6D w połączeniu z Macbookiem lub urządzeniami iOS działa mi to w miarę sprawnie, na Windows lub Androidzie nie używałem. W przypadku WiFi niestety czasem zdarzają się przycięcia zależne nie wiem od czego, chyba przelatujących ciał astralnych, bo żadnej reguły nie ma. Stosując Lightrooma zamiast EOS Utility można też bezpośrednio wyzwalać migawkę i przyjmować zdjęcia do LR, ale kosztem braku live-view i jakiejkolwiek regulacji parametrów lub ostrości. Zaletą jest brak konieczności ręcznej aktualizacji folderu (Synchronize folder) lub ustawiania Auto Import, co trzeba pamiętać zrobić przed zrobieniem pierwszego zdjęcia w EOS Utility.

mayoll - Nie 23 Wrz, 2018

instrukcja jest taka sobie , nawet dostałem z canona on line jakaś bardziej rozbudowana ,ale żeby tak łopatologicznie wyjaśnione było to nie widzę :)
ale skoro jest to w 6 d, to tutaj pewnie tez będzie , a 6d mam tez jeszcze :) z 5d IV jest tak ze jak gdzieś przypadkiem uciekło potwierdzanie af to w serwisie szukali w menu w trzech przez 15 minut :) nawet ustawienia fabryczne nie dały rady :)

a wifi ma :)

komor - Pon 24 Wrz, 2018

No to zainstaluj sobie najnowsze EOS Utility ze strony WWW Canona i wypróbuj. Aparat prowadzi krok po kroku, jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem. A w przypadku urządzeń mobilnych chyba jest jeszcze prostszy samouczek, dla tych co umieją tylko czytać bez zrozumienia.
glutek - Czw 27 Wrz, 2018

moge prosić o jaką instrukcje :)
Wojmistrz - Wto 02 Paź, 2018

Zainstaluj oprogramowanie, włącz program, uruchom aparat, skonfiguruj sieć w aparacie i włącz komunikację między EOS Utility a aparatem i tyle. Aparat przejdzie w tryb Live View i będziesz miał nad nim pełną kontrolę z poziomu komputera.
mydełek - Nie 21 Paź, 2018

zainstaluj sobie najnowsze EOS Utility

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group