forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Obiektyw do Canona EOS 77D

wisien - Sob 29 Wrz, 2018
Temat postu: Obiektyw do Canona EOS 77D
Witam wszystkich, proszę o pomoc w wyborze obiektywu

Obecnie używam Sony A58 ze standardowymi obiektywami 18-55 i 70-200 gdzie 18-55 w zupełności mi wystarcza a 70-200 pozostawia wiele do życzenia przy zdjęciach sportowych.

Decyzja padła na zakup body EOS 77D + standardowy kit 18-55 lub 18-135 sądzę ze w zupełności wystarczy mi do zdjęć portretowych dziecka w szczególności.

Problem mam z zoomem, waham się między

SIGMA 70-200 F2.8 APO EX DG OS HSM
CANON EF 70-200 mm f/4.0 L IS USM
TAMRON 70-200 mm F/2.8 Di VC USD G2

Z testów na internecie wszystkie ładnie wypadają.

Telezooma potrzebuję do zdjęć sportowych na murawie lub też w hali sportowej przy rozgrywkach dzieciaków

Budżet ograniczony max 6 tyś za nowy.

Czy ktoś z forumowiczów używa/używał może takich obiektywów i jest w stanie napisać czy są one warte uwagi lub też może zaproponowałby coś zupełnie innego.

Z góry dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam
Łukasz

komor - Wto 02 Paź, 2018

wisien, jeśli chcesz używać teleobiektywu 70-200 do sportu, to najbezpieczniej będzie kupić Canona, pomimo że ciemniejszy niż dwa pozostałe – ze względu na pracę autofokusa. W hali może być problem ze światłem przy tym ciemniejszym obiektywie, ale za autofokus pewniejszy. Być może nowy Tamron G2 też się nadaje, ale nie miałem okazji go używać.
Maska51 - Wto 01 Wrz, 2020

Witam! jestem użytkownikiem Canona od jakiegoś czasu obecnie zakupiłam EOS 77D i chcę dokupić obiektyw do robienie zdjęć makro w ogrodzie. Proszę o poradę który z obiektywów jest lepszy. Czy ten który poleca syn EF-S 60 mm f/2.8 Macro USM czy ten który poleca sklep EF 100 mm f/2.8 Macro USM.
Negatyw - Wto 01 Wrz, 2020

Ja bym zaryzykował: TAMRON 70-200 mm F/2.8 Di VC USD G2 licząc się z możliwością regulacji AF w aparacie. Też nie używałem bo w ogóle Canona nie używam.
DarkRaptor - Wto 01 Wrz, 2020

Maska51 napisał/a:
Witam! jestem użytkownikiem Canona od jakiegoś czasu obecnie zakupiłam EOS 77D i chcę dokupić obiektyw do robienie zdjęć makro w ogrodzie. Proszę o poradę który z obiektywów jest lepszy. Czy ten który poleca syn EF-S 60 mm f/2.8 Macro USM czy ten który poleca sklep EF 100 mm f/2.8 Macro USM.


100 mm będzie bardziej uniwersalny (a piszę to jako zadeklarowany użytkownik 60tki makro, tylko w systemie Nikona ;) ). Masz większy dystans roboczy i jeśli nie planujesz ładować się w pierścienie pośrednie i większe skale niż te ~1:1, to w zupełności wystarczy.

komor - Wto 01 Wrz, 2020

Maska51, 100 mm jest o tyle uniwersalniejszy, że będzie też potem pasował do aparatu pełnoklatkowego. Większy dystans roboczy, o którym pisze DarkRaptor, też pomaga, jeśli poza kwiatkami będziesz chciała zmierzyć się z owadami. Ale obydwa modele są dobre, syn źle Ci nie poleca. :) To kwestia wygody i własnych preferencji. Sprawdź też wagę, setka jest sporo cięższa od sześćdziesiątki. Dla niektórych osób to jest odczuwalne (niecałe 400 gram kontra 600).
Maska51 - Wto 01 Wrz, 2020

Negatyw, DarkRaptor, komor bardzo dziękuję za odpowiedź, jestem fotografem amatorem w całym tego słowa znaczeniu, ale chyba zdecyduję się na tą setkę. Syn zasugerował mi kolor paska na obiektywie, czy Panowie też tym się sugerujecie przy wyborze.
komor - Wto 01 Wrz, 2020

Kolor paska w sensie? Gdyby mowa była o czerwonym pasku obiektywów serii L, to można się sugerować (choć nieobowiązkowo), ale w innym przypadku to chyba nie ma sensu.

Maska51 napisał/a:
jestem fotografem amatorem w całym tego słowa znaczeniu, ale chyba zdecyduję się na tą setkę.

Miałem ten obiektyw, używałem także do amatorskiego ganiania za owadami i kwiatami, odwdzięcza się bardzo ładnymi zdjęciami, jak trochę się poćwiczy, gdy chce się wstać rano lub wyjść na zachód słońca.

Maska51 - Wto 01 Wrz, 2020

komor napisał/a:
Kolor paska w sensie? Gdyby mowa była o czerwonym pasku obiektywów serii L, to można się sugerować (choć nieobowiązkowo), ale w innym przypadku to chyba nie ma sensu.

Maska51 napisał/a:
jestem fotografem amatorem w całym tego słowa znaczeniu, ale chyba zdecyduję się na tą setkę.

Miałem ten obiektyw, używałem także do amatorskiego ganiania za owadami i kwiatami, odwdzięcza się bardzo ładnymi zdjęciami, jak trochę się poćwiczy, gdy chce się wstać rano lub wyjść na zachód słońca.


Na obiektywie, który zasugerował syn jest żółty pasek (ponoć średnia klasa), a na 100 jest biały (srebrny) oczywiście czerwony pasek najwyższa klasa.
Ganiam za robaczkami, motylkami, fruczakami a na fotografowanie wschodów i zachodów mam warunki, bo mieszkam poza Krakowem. Dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji!

Negatyw - Sro 02 Wrz, 2020

Maska51 napisał/a:
Negatyw, DarkRaptor, komor bardzo dziękuję za odpowiedź...
Zrobił się galimatias. Ja odpowiadałem autorowi tematu, który chce kupić obiektyw typu zoom o zakresie ogniskowych 70-200 mm. Moim zdaniem temat obiektywu makro powinien być w osobnym wątku.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group