forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Fuji X-a10 vs Xt100 vs x-a5

marcin0218 - Sro 03 Paź, 2018
Temat postu: Fuji X-a10 vs Xt100 vs x-a5
Panowie wielki dylemat. Który z nich? Według podsumowania optyczne.pl to tańszy o 1000 zł X-A10 wypada lepiej pod względem jakości zdjęć niż X-A5. Nie wiem jak ma się to w porównaniu do X-T100, bo na optycznych nie ma testu. Za to na innym portalu narzakają na to iż wolno działa.

Wiadomo X-A10 nie ma dotykowego ekranu i może kilku bajerów. Ale liczy się chyba głównie jakość zdjęć? Co polecacie?

komor - Sro 03 Paź, 2018

marcin0218 napisał/a:
Ale liczy się chyba głównie jakość zdjęć?

Niekoniecznie. Jeśli jakość zdjęć w obydwu przypadkach nie jest niska, to liczą się też inne aspekty. Ergonomia, obecność lub brak wizjera, ruchomy ekran, uchwyt. Pytanie, do czego chcesz używać ten aparat, czy ta lepsza jakość zdjęć (pod jakimi względami?) będzie dla Ciebie przydatna i zostanie umiejętnie wykorzystana?

marcin0218 - Sro 03 Paź, 2018

W jakim aspekcie to nie wiem. W podsumowaniu jest ilsoc punktow za obraz jpg. Ja jestem amatorem. Chce by aparat robil po prostu dobre zdjecia :) kiedys mialem lustrzanke eos 550d. I jak dla mnie na moje potrzeby robila super foty. Jeszcze z tanim jasnym obiwktywem 1.4 chyba. Ale potem musialem ja sprzedac. Szukam czegos podobnego teraz. Ale mniejszego, stąd myślę o bezlusterkowcach. Szkoda tylko, ze obiektywy takie drogie, no i szkoda, ze ten ekran nie jest dotykowy, ale cenowo prawie tysiak w porownaniu z x-a5

A do czego? Roznie, czasem zdjecie pelni ksiezyca u mnie na wsi gdzie daje tak jkaby ktos wlaczyl deflektory na stadionie, innym razem foty nieba, zachodu slonca, roślin, mojego psa plus wakacje

marcin0218 - Pią 05 Paź, 2018

To jak warto tego X-A10?

TEraz przypadkiem trafiłem na temat, że do niego można kupić w przyszłości obiektyw Kamlan 50 mm f/1.1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group