forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Bezlusterkowiec do wizażu i portretów

Kocu - Czw 18 Paź, 2018
Temat postu: Bezlusterkowiec do wizażu i portretów
Cześć,
Dopiero zaczynam przygodę z fotografią i postanowiłem ją zacząć z bezlusterkowcem. W domu posiadam Nikona D3000 z kitowym obiektywem. Pożyczyłem do niego obiektyw nikorr 1.8 d. No i niestety ale nie czerpie przyjemności z fotografowania w takim zestawie. Ciężko złapać ostrość bo niestety ją trzeba ręcznie ustawiać. Podgląd długo się wczytuje. Mógłbym zakupić do Nikona obiektyw z wbudowanym silniczkiem ale nie wiem czy jest sens się pakować w to stare body.

Potrzebuje aparatu w budżecie 3000 - 3500 do robienia zdjęć makijażów (zdjęcia zbliżonego oka , które wyłapie jak najwięcej szczegółów w makeupie) oraz do robienia portretów. Jak już wspomniałem jestem amatorem i na początek też nie chce wydać ogromnej gotówki. Czy jest jakiś bezlusterkowiec, który nie zabije mnie obsługą, będzie mógł nagrać dobrej jakości film (nie musi być 4k - głównie nagranie, krótkich filmików na social media i filmy z wakacji) no i będzie miał kitowy obiektyw, który chociaż trochę sprosta moim wymaganiom (to chyba najważniejszy punkt).

Myślałem o Fuji X-A10 (nowe body można kupić za 800 zł) i do tego jakiś dobry obiektyw ale ten aparat ma chyba spore minusy. Np. brak wizjera.

Kolejną opcją o której myślałem to A6000 lub A6300. Tylko aparat nie ma ekranu dotykowego i w nim nie można np. ustawić jednym dotknięciem AF na wybranym punkcie. No i taki A6300 z kitem mieście się w budżecie ale czy ten obiektyw się nada do moich wymagań?

Bardzo proszę Was o rzeczową i fachową poradę :)

Dzięki!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group