forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - Jaki grip BG-E14 do Canona 80d?

BenRhod - Czw 18 Paź, 2018
Temat postu: Jaki grip BG-E14 do Canona 80d?
Witam. Szukam dobrego zamiennika gripa bg-e14 do Canona 80d. Doradzi ktoś? Co sądzicie o Newell?
Wojmistrz - Czw 18 Paź, 2018

Nic chyba tańszego nie ma.
BenRhod - Czw 18 Paź, 2018

Wojmistrz napisał/a:
Nic chyba tańszego nie ma.

To znaczy, że jest niedobry? Bo nie za bardzo rozumiem o co chodzi w odpowiedzi. A znalazłem tańsze.

Wojmistrz - Czw 18 Paź, 2018

Chińszczyzna. Czy zła to się okaże, ponieważ to raczej kwestia trafienia udanej sztuki. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że najczęściej leci to z jakiejś jednej linii produkcyjnej, jest montowane i nazywane w zależności od "marki".
BenRhod - Czw 18 Paź, 2018

Z tym się zgodzę. Znalazłem trochę pozytywnych opinii o Newell ale jeżeli byłoby coś lepszego to chętnie bym kupił. Na oryginalny się nie napinam bo przy poprzednim aparacie też miałem zamiennik i było o.k.
Wojmistrz - Wto 23 Paź, 2018

Wszystko się psuje, kwestia czy szybciej czy wolniej. Patrząc na lampy błyskowe, kundelki potrafią być na poziomie oryginałów, a jak padnie... to kupujesz nową bo to 20% ceny markowej.
Do swoich aparatów zazwyczaj mam gripy, ale montuję tylko kiedy potrzeba, a nie noszę ich na stałe. Miałem łącznie kilkanaście gripów, z czego jedynie 3 oryginalne. Jeśli mnie pamięć nie myli, tylko jeden raz trafiłem uszkodzony, który bez problemu wymieniłem na inny. Do tego dostałem nawet "w ramach przeprosin" dwa akumulatory DSTE, których używam do dziś :) Żeby było zabawniej, był to grip do mojej głównej pełnoklatkowej lustrzanki.
Ja kupuję sporo Chińszczyzny, czasem się coś złego trafi, ale to rzadko, a cena bardzo mocno rekompensuje taki wybór.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group