forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką - Panasonic GX80, G7 czy cos innego ?

trzepol - Nie 04 Lis, 2018
Temat postu: Panasonic GX80, G7 czy cos innego ?
Witam

Jesli mam zienic lustrzanke na bezlusterkowca to zakladam zestaw z obiektywami jak np tutaj https://www.euro.com.pl/k...mm-czarny.bhtml czyli 14-140 oraz portretowke w zakresie 20-35mm.

GX80 miesci sie w budzecie okolo 4000zl , G7 to pare stowek mniej. Szukalem innych opcji z takimi obiektywami i jakosc nie moge nic sensownego sklecic. Warto sie interesowac tymi Panasonicami czy w podobnej cenie da sie poskladac lepsza opcje ? Zalezy mi takze na filmach 4K.

Jar - Nie 04 Lis, 2018

W kwestii portretówki: Akurat w systemie m4/3 jest sporo obiektywów 25mm. Najtańszy Panasonic 25/1.7 kosztuje <800zł. A masz jeszcze 2 inne ze światłem F/1.8-1.4. W rejonie 30-35 mm jest spora luka, którą wypełnia znakomita Sigma 30/1.4. Za to powyżej 40mm masz stosunkowo tanie szkła od Panasonic-a i Olka (np. 45/1.8). W GX80 masz stabilizację matrycy, więc szkła O./P. możesz stosować całkowicie zamiennie. Odnoszę się tylko od obiektywów z AF, bo jest jeszcze całe stado manualnych, z reszta tak jak w innych systemach.
Przejrzyj bazę obiektywów tu na optyczne.pl, z filtrem "mocowanie m4/3" oraz "stałoogniskowy" w wersji tele, standard i szeroki kąt odpowiednio, bo szukane przez ciebie ogniskowe są różnie szeregowane w bazie danych, w przypadku obiektywów robionych na większe matryce/wiele bagnetów.
Pozdrawiam
-J.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group