forum.optyczne.pl

Filmowanie cyfrowe - Polećcie prosty, darmowy program do podst. montażu filmów

goornik - Pon 19 Lis, 2018
Temat postu: Polećcie prosty, darmowy program do podst. montażu filmów
Heloł!
Chciałbym trochę wniknąć w zagadnienie montażu filmów (łączenie ujęć, dodawanie napisów itp)
Jaki darmowy program polecacie?

szpicde3 - Pon 19 Lis, 2018

Ja na początku mojej przygody z filmowaniem używałem Lightworks - darmowy i prosty w obsłudze.
Preskaler - Wto 27 Lis, 2018

Nie jest to prostą sprawą doradzić komuś w tym względzie. Wiem bo niedawno sam to przerabiałem. Doszedłem do tego, że na MAC-u używam iMovies.Zawsze mi czegoś tam brakowało. A to brak obsługi określonego formatu, a to znów brak możliwości zapisu na dysk (aby zapisać - kup "profi"). Dużo czytałem i próbowałem różne programy aż zdecydowałem i używam "Sony Wegas".
Z tymi programami jest trochę tak jak z butami. Każdy.musi sam sobie dobrać

ryszardo - Wto 27 Lis, 2018

Ja z czystym sumieniem polecam DaVinci Resolve.
Może nie jest prosty, ale w pełni funkcjonalny w darmowej wersji.

A jak ktoś chce być skończonym nerdem, to ffmpg. Edycja i montaż wideo z poziomu konsoli. Miałem wątpliwą przyjemność korzystania z konieczności. Zaletą jest to, że pójdzie na absolutnie każdym sprzęcie. Najwyżej będzie długo liczył. Obstawiam, że zrobić można niemal wszystko, tylko trzeba znać komendy i ewentualnie dogrywać kodeki i inne przyjemności :razz:

muzyk - Pią 22 Mar, 2019

goornik napisał/a:
Chciałbym trochę wniknąć w zagadnienie montażu filmów (łączenie ujęć, dodawanie napisów itp)
Jaki darmowy program polecacie?

Tylko: https://shotcut.org/

Wojmistrz - Czw 25 Kwi, 2019

Tym też warto się zainteresować https://kdenlive.org
phenix1 - Sro 03 Lip, 2019

Ja do cięcia i wklejania filmów stosuje darmowy OpenShot Video Editor
Preskaler - Czw 04 Lip, 2019

A jakie formaty video ten program obsługuje i czy trzeba ew. konwertować? Szukam programu, którym można by było przycinać większość popularnych formatów bez konieczności konwesji i zapisu w formacie wejściowym.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group