forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - Aparat dla dziecka

pdz - Sro 21 Lis, 2018
Temat postu: Aparat dla dziecka
Witam

Córka zażyczyła sobie aparat natychmiastowy , jednak po podliczeniu kosztów fotek , ich jakości i wielkości stwierdziłem , że jeśli już to aparat tradycyjny + ewentualne drukowanie wybranych fotek na drukarce czy w necie.

Znalazłem w tej cenie np. :
Canon Ixus 175
Canon Ixus 185
Canon Ixus 285
Nikon Coolpix A10
Nikon Coolpix A100
Sony DSC-W810
Sony DSC-W830
Panasonic DMC-SZ10

Co polecicie z tej listy lub inne do max 500 pln pod kątem 8-latki ?

pdz - Pią 23 Lis, 2018

Na placu boju został Sony W830 i Canon Ixus 285 HS , który dla 8-latki ?
TomPL2 - Pią 23 Lis, 2018

To wszystko to są aparaty-automaty-zabawki robiące zdjęcia podobne do fotek ze smartfonu. Nikt tu się taki aparatami nie zajmuje i nie wychwyci drobnych, zapewne nieistotnych, różnic między nimi ani nie poda ci który najlepszy.
Bierz najtańszy a najlepiej taki, który się będzie córce najbardziej podobał - niech sama wybierze! Kształt i kolor(!) będą dla niej najważniejsze, inne parametry są tak podobne, że dla 8-latki bez znaczenia :cool:

pdz - Pią 23 Lis, 2018

Ok, wybrałem Canon Ixus 285 HS Essential Kit , czyli z karta 8GB i pokrowcem za 450 pln , Sony był tańszy , 400 pln ale niestety nigdzie nie mogłem znaleźć pokrowca dostępnego od reki.
Canon teoretycznie ma kilka plusów, jak filmy hd, większy zoom optyczny ale zobaczę jak będzie w praktyce w kwestii jakości i czy Córka złapie bakcyla.
Zapewne na początku i tak wszystko będzie na automacie.

TomPL2 - Pią 23 Lis, 2018

Ale te modele, chyba wszystkie które wymieniłeś, mają tylko automat i ew. tzw. sceny. Trybów manualnych to tam nie znajdziesz...
pdz - Pią 23 Lis, 2018

Ok, nie chodziło mi o tryb manualny, źle się wyraziłem, bardziej chodziło mi o to aby miał tryby tzw. sceny, żeby nie mogła zbyt wiele namieszać w ustawieniach, żeby złapała bakcyla a nie się zraziła.
Stałem przed wyborem , kolejna lalka , może klocki albo coś bardziej "dorosłego".
Tak czy inaczej, sprzęt zamówiony u Mikołaja ;-)

pdz - Czw 29 Lis, 2018

Aparat kupiony, dojechał, więc krótko o nim.
Jeśli chodzi o jakość fotek to nie będę porównywał do aparatów 5, 10 czy 20 x droższych.
To wersja kit, więc aparat, pokrowiec i karta 8GB, ładne opakowanie, ładny dla dziewczynki fioletowy kolor.
Pierwsze wrażenie w ręku dorosłego, to fakt, że jest cieniutki, malutki i słabo leży w ręku, zobaczymy jak w ręku 8-latki.
Menu polskie, raczej proste, podobnie jak obsługa samego aparatu.

pdz - Pią 28 Gru, 2018

Jak dla mnie temat zamknięty. Aparat kupiony, Mikołaj wręczył dziecku, dziecko zachwycone i zadowolone, prosty w obsłudze, zobaczymy co dalej, czy złapie bakcyla.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group