forum.optyczne.pl

Filtry, konwertery i soczewki - Jaka najlepsza przejściówka z soczewką Nikon / M42?

bassista - Sro 05 Gru, 2018
Temat postu: Jaka najlepsza przejściówka z soczewką Nikon / M42?
Posiadam kilka starych szkieł pod M42, może nie rarytasy, ale mają swój klimat (Jupiter 37A 135/3,5, Industar 50-2 3,5/50, Heliosy, Pentacony i inne) i wcześniej używałem je pod Pentaxem. Jakiś czas zmieniłem system na Nikona i oczywiście szkła nie ostrzą na nieskończoność przy przejściówkach bez soczewki. Jednak nie chciałbym ich przerabiać na bagnet Nikona ale wolałbym kupić po prostu jedną przejściówkę z soczewką. Która z tych dostępnych na rynku jest najlepsza i najmniej zniszczy obraz? Są różne, różnych producentów i w różnych cenach. Ktoś może gdzieś testował takie cuda?

Pytanie też takie, czy mając takie szkiełka musze się obawiać degradacji obrazu przy przejściówce z soczewką. Wiadomo, nie są to demony ostrości :)

ghost - Sro 05 Gru, 2018

Żadna.
DarkRaptor - Sro 05 Gru, 2018

Potwierdzam.

Miałem w rękach ze 3 adaptery soczewkowe, w tym ponoć "made in Japan". Każdy na pełnej dziurze zmieniał obraz w mydło. Dopiero przymknięcie o 2-3 działki dawało sensowną jakość. Najlepszy z tych adapterków był firmy Kood.

Jak chcesz ostrzyć w nieskończoność, bierz bezlustro lub Canona ;)

bassista - Sro 05 Gru, 2018

No właśnie tego się obawiałem. Czyli zostaje śrubokręt i przeróbka układu optycznego z adapterem lub wymiana dupki...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group