forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu kompaktowego - Tani używany kompakt na jeden wyjazd

estor - Czw 13 Gru, 2018
Temat postu: Tani używany kompakt na jeden wyjazd
Witam, trafił mi się wyjazd służbowy do Tajlandii.
Na codzien nie korzystam z aparatu, używam telefonu do robienia zdjęć. Chcę kupić aparat na ten wyjazd.
Zdjęcia plaży, roślinności, jedzenie, jak to w Tajlandii.
Znalazłem kilka tanich kompaktów, pomożecie który wybrać?
Samsung WB350F cena 170zł niby dobre światło i duży zoom.

OLYMPUS STYLUS SH-60 220zl - mało opini.

Sony DSC-HX9V 250zl. Starszy model z dobrymi opiniami.
Sony hx20v 280zl

Panasonic tz57 320zl pytanie czy będzie 2 razy lepszy niż Samsung :) .

Głównie zdjęcia z auto oraz nagrania fullhd . Nastawienie, że aparat na jeden wyjazd.

Jar - Czw 13 Gru, 2018

Obawiam się, że szczegółowej rady nikt Ci nie da. Nie z braku chęci pomocy, ale z braku danych. Mało kto z nas używa jeszcze takich aparatów. Z tej 5-tki to tylko jakiś starych testów bym poszukał i tym się bardziej kierował niż opiniami użytkowników, bo te są bardzo subiektywne, szczególnie (wręcz drastycznie) w tym segmencie sprzętu. Dla nowszych modeli z tego segmentu może być wręcz trudno znaleźc jakieś dokładne testy/ recenzje, ale próbuj.
Poza tym cechy, które już sam wytypowałeś, typu full hd, jaśniejszy obiektyw itp. Ja bym zwrócił też uwagę na ogólny wiek aparatu i rodzaj matrycy (te BSI są teoretycznie lepsze). Aha, i nie przesadzałbym z zoomem. Ale to pewnie wiesz.
Niestety, nie spodziewaj się jakości lepszej niż z (względnie nowego) telefonu. Jedyną istotną przewagą będzie zoom. Może się nawet okazać, że jeśli telefon ma jaśniejszy obiektyw, to przy słabym świetle będzie nim łatwiej zrobić zdjęcie. Ale tu trochę gdybam. W sumie cokolwiek z tego wybierzesz, efekt będzie dość podobny (co nie znaczy, że identyczny, vide te parametry obiektywu -jasność vs zakres zooma itp.)
2 ważne pytania:
-czy te aparaty które wybrałeś, to nówki z wyprzedaży czy używane?
-jaki jest limit budżetowy?
Jeśli to używki i możesz przekroczyć kwotę 300-400zł, to możesz dostać (patrzę na allegro) porównywalne wiekowo aparaty uważane kiedyś za całkiem fajne, np. Panasonic LF1 (2013), Nikon P7100 (2011). Większa matryca może tu być atutem, poza tym te aparaty były dość funkcjonalne, jako te z wyższej półki niż przeciętna. Ale sam musisz sprawdzić/zdecydować, czy przy Twoich kryteriach wyboru warto.
Pozdrawiam
-J.

estor - Czw 13 Gru, 2018

Witam dzięki za odpowiedź . Jeśli idzie o telefon to mam jeden z lepszych bo p20 pro .ale chciałem coś co w razie w może mi spać obić się itp stąd pomysł na tani kompakt który wyjściowo kosztował 800-1000zl a teraz jest przeceniony .
W sumie to myślę glownie o lumix tz-57 lub Sony hx50 Sony wx350 używane w cenie 300-330 zł


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group