forum.optyczne.pl

Edycja zdjęć cyfrowych i oprogramowanie - Co ma Lightroom Classic CC czego nie zrobię w Lightroom 6.14

ophiuchus - Nie 16 Gru, 2018
Temat postu: Co ma Lightroom Classic CC czego nie zrobię w Lightroom 6.14
Cześć,
otóż rozważam subskrypcję Adobe. Ale czy z perspektywy cywila nie zarabiającego na fotografii dostanę jakieś istotne usprawnienia względem starego LRa? Póki co robię Canonem 6D, więc nie ma problemów z kompatybilnością.
Jak się Wam sprawdza najnowsza wersja Lightrooma, czy nie ma problemów ze stabilnością? No i trochę kusi mnie Photoshop. Wprawdzie nigdy poważniej z niego nie korzystałem, ale może czegoś się nauczę...

komor - Sro 26 Gru, 2018

ophiuchus napisał/a:
Ale czy z perspektywy cywila nie zarabiającego na fotografii dostanę jakieś istotne usprawnienia względem starego LRa?

W dłuższej perspektywie usprawnienia to przede wszystkim aktualizacje i obsługa nowych aparatów. Owszem, są nowe funkcje, pytanie czy będziesz je stosował w swojej pracy. Jakichś spektakularnych różnic nie ma, to są takie rzeczy, bez których da się żyć, choć szybko się człowiek przyzwyczaja do nowych usprawnień. Jeśli myślisz o Photoshopie to subskrypcja za 12€ miesięcznie jest kusząca. Same różnice funkcji między tymi wersjami znasz? Do wyguglania łatwe.

ophiuchus napisał/a:
Jak się Wam sprawdza najnowsza wersja Lightrooma, czy nie ma problemów ze stabilnością?

Ja nie mam, choć z każdą aktualizacją coraz bardziej odczuwam problemy z wydajnością, jak mi się wydaje…

mnich - Czw 25 Lip, 2019

Czy ów spadek wydajności nie jest związany z rosnącą biblioteką zdjęć, wygenerowanymi podglądani i miniaturkami?
komor - Sro 23 Paź, 2019

Coraz częściej powinienem sobie przyznawać Złotą Łopatę… : :roll:

Mnichu drogi, pewnie też, baza zdjęć rośnie… Ale po zmianie komputera na nowszy, zmianie dysku talerzowego na SSD, itd., wydajność trochę wraca.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group